PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838524}

Matrix Zmartwychwstania

The Matrix Resurrections
5,0 51 835
ocen
5,0 10 1 51835
4,8 37
ocen krytyków
Matrix Zmartwychwstania
powrót do forum filmu Matrix Zmartwychwstania

To proponuję, dla znających nieźle angielski, znany film na YT, od "The Film Theorists: The Matrix has NO ESCAPE", gdzie podają na to wiele wskazówek:

https://www.youtube.com/watch?v=wSVlOAocn8E&ab_channel=TheFilmTheorists

Cała walka ludzi z maszynami, Zion, ucieczka, itd. są prawdopodobnie kolejnym "poziomem" matrixa, dla tych nielicznych ludzi, których nie przekonał ogólny matrix. Nie da się inaczej wytłumaczyć dlaczego Neo był w stanie wpływać na maszyny umysłem, również poza matixem.

Także Morfeusz, na końcu sagi, zadaje pytanie "Czy to się dzieje naprawdę?", ewidentnie mając sceptycyzm, czy ta "wygrana wojna" rzeczywiście miała miejsce. Jest jeszcze parę innych, dających do myślenia poszlak.

Od samego początku, nawet po rozmowie z Architektem, nasuwa się myśl, że matrix dawałby zaprogramowaną, fałszywą ucieczkę, dla sceptyków, i dawałby im iluzję walki o wolność. Szokujące w tej teorii jest to, że w takim scenariuszu naprawdę nie ma nadzieji na wolność.

ocenił(a) film na 5
jfjsas07

Jest też teoria na temat matrixa 4 :)

https://www.youtube.com/watch?v=XqrhWGLUkZ4

jfjsas07

Nigdy wcześniej nie trafiłem na tego typu teorię, ale ostatnio oglądając wszystkie 3 części Matrix sam sobie taką teorię wysnułem i ciesze się, że ktoś też miał podobną. Zatem liczę na Full utopie i brak możliwości ucieczki z Matrixa.

Niepokoi mnie tylko, że trailer znów nawiązuje do możliwości wyjścia z Matrixa.. oby ostatecznie okazało się, że błędy w programie nie zostały naprawione i stąd cała ta 4 część.

Natomiast co do samej symulacji, to chciałbym, żeby wyjaśniono, że narodziny i śmierć dotyczy w kółko tych samych ludzi zamkniętych w symulacji, no i żeby wyjaśniono właściwie po co ich zamknięto skoro nie są bateryjkami (skoro wersja z bateriami, to kolejny poziom symulacji), a może jednak są? i program (SI) stworzył symulację opartą na półprawdach ;)

DonBlack

To wszystko to ściema. Na koniec okaże się, że wszystkie cztery Matrixy przyśniły się jedynie dla Kijany po tym jak najarał się trefnego towaru. Obudzi się on w swoim łóżku, następnie ubierze się, zje śniadanie i pójdzie do roboty. The end. Tajemnica wyjaśniona.

ocenił(a) film na 3
Radiw84

O brachu, to mi zapchnialo Philipem K. Dickiem!

ocenił(a) film na 3
jfjsas07

Hmm... Przeciez o tym juz wiadomo od czesci trzeciej, ale nawet w pierwszej pojawiaja sie ku temu przeslanki.

jfjsas07

kanalizowanie opozycji, rozwiązanie stare i sprawdzone ;)

ocenił(a) film na 3
jfjsas07

Po co teorie?
W Matrix jest to powiedziane wprost.
Część 3 rozmowa Architekta z Wyrocznią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones