PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867130}

Matrix - teorie spiskowe

A Glitch in the Matrix
5,2 291
ocen
5,2 10 1 291
Matrix teorie spiskowe
powrót do forum filmu Matrix - teorie spiskowe

Tym filmem zakończyłem MDAG Festival i... jakież to było rozczarowanie! Początek zapowiadał się nawet ok, formuła bohaterów "avatarów" była do przełknięcia, dano wypowiedzi jakichś naukowców, by uwiarygodnić przekaz. Po czym... niestety im dalej w las, tym gorzej... Miałem wrażenie, że oglądam (podobnie jak w dokumencie "Cały ten dźwięk") jakąś sumę teorii spiskowych osób (tym razem) z zaburzeniami psychicznymi, dla których największym autorytetem jest ... Elon Musk... Thank you, next...
Gdy już dotarliśmy do punktu z filmem Matrix, jako najważniejszym argumencie o życiu w matrixie, to przestałem mieć ochotę oglądać... Wszystko było wtórne, miałkie, nienaukowe. A literatura dotycząca życia w symulacji i symulakrach jest naprawdę obszerna. Przecież sam film Matrix, choć świetnie zrealizowany i kultowy już film, jest przecież przemieloną tysiąc razy i wtórną papką dla mas. Liczyłem na coś bardziej naukowego i porywającego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones