PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 316
ocen
7,6 10 1 831316
7,9 51
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

Otóż Wachowscy zdecydowali się wpleść do fabuły swojej trylogii występujący w niektórych systemach religijnych nazwijmy to tak motyw boga uzyskującego doskonałość w efekcie połączenia miłosną więzią z kobietą. Najbardziej jaskrawym przykładem tego typu bóstwa jest Siwa, który dzięki małżeństwie zawartym z Parwati stał się wg wyznawców siaktyzmu (jeden z odłamów hinduizmu) najpotężniejszym spośród wszystkich występujących w hinduizmie bogów. Dla podkreślenia faktu, że swoją pozycje zawdzięcza miłości swej małżonki bardzo często wyobrażany jest, jako postać, której jedną połowę stanowi on sam Siwa, natomiast drugą jego ukochana Parwati. Obecność tego motywu zostaje wyraźnie podkreślona w II części trylogii. Wystarczy spojrzeć na obraz, który widzimy zaraz po zakończeniu stosunku seksualnego pomiędzy Neo i Trinity. Neo mówi swej ukochanej ,,Nie mogę Cię stracić’’ zdając sobie sprawę z tego jak ważną jest dla niego osobą. Bez niej nie byłby przecież wybrańcem. Następnie kamera stopniowo oddalając się pokazuje nam mocno ze sobą splecione ciała Neo i Trinity. Stanowią oni w tym momencie jedność dwie idealnie dopełniające się połówki.

http://www.lotussculpture.com/blog/shiva-ardhanari-lord-half-woman/
http://en.wikipedia.org/wiki/Ardhanarishvara#mediaviewer/File:God_marriage_AS.jp g

O obecności w filmie tego motywu możemy przekonać się także uważnie analizując rozmowę wybrańca z Architektem. Z słów stwórcy niewolącego ludzkość programu dowiadujemy się, że poprzedników Neo charakteryzowało przywiązanie do całego gatunku ludzkiego, w przeciwieństwie do nich ukazany w filmowej trylogii wybraniec czuje ściśle ukierunkowaną miłość do Trinity. Nie tylko miłość do kobiety odróżnia Neo od jego poprzedników, wszakże Architekt na początku ich rozmowy stwierdza nieco zdziwiony ,,Ciekawe. Tamci byli wolniejsi’’. W tym miejscu wypada przytoczyć słowa wyroczni z I części trylogii, która mówi o Neo niezdającym sobie sprawy z tego że podoba się Trinity ,,Niezbyt bystry’’. Skonfrontowanie tej wypowiedzi z słowami Architekta najlepiej ilustruje, jaką przemianę przeżył wybraniec dzięki swej ukochanej. Z niegrzeszącego bystrością chłopca stał się istotą doskonałą, o wiele potężniejszą niż jego poprzednicy.

Watek z Sati na początku trzeciego filmu to właściwie ewidentny dowcip ze strony Wachowskich. Otóż Hindusi wierzą, że świat podlega nieustannemu procesowi narodzin, trwania i upadku. Jest, co jakiś czas niszczony przez boga Siwę, aby później odrodzić się na nowo. Bogini, Sati uosabia siły twórcze potrzebne do odradzania się przechodzącego przez cykl narodzin, trwania i upadku świata.

Neo w związku z tym co napisałem powyżej jest w pewnym sensie Siwą niszczycielem, bo ma dotrzeć do źródła i umożliwić zrestartowanie Matrixa, czyli doprowadzić do zniszczenia tego świata, który jest po to, aby mógł on się później odrodzić na nowo. Ale finalnie nie wybiera drzwi, które prowadzą go do źródła tylko te, które prowadzą do Trinity no i później spotyka Sati, czyli boginię, która w mitologii hinduskiej uosabia siły twórcze potrzebne do odradzania się niszczonego, co jakiś czas przez Siwę świata.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Jak dla mnie to inspiracja komiksowa Transformers: Zemsta upadłych (2009) Transformers: Revenge of the Fallen. Zmartwychstanie Neo i zmartwychstanie Sama Witwickyego. http://en.wikipedia.org/wiki/Transformers
Inne filmy to "The Dark" i "Lina życia". Z stamtąd też wracały umarlaki.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

1. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (1937) "Snow White and the Seven Dwarfs"
2. http://www.filmweb.pl/2.Terminator
SPOILER. Tekst może zdradzić fabułę filmu. Walka T-1000 w hucie z T-800 doprowadził do pokonania T-800 przez wbicie metalowego pęta do T-800, przez co został wyłączony. Załączyło się zasilanie awaryjne. T-800 wyciągnął pęd , stał i stoczył walkę z T-1000 w której T-0000 wylądował w stopie i został unicestwiony.

Taka mała alegoria do zmartwychstania.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Bardzo ciekawa legenda z mitologii hinduistycznej. Mam dwie nie identyczne, lecz podobne. Pierwsza grecka, druga norwesko (Wikingowie) angielska.

Mitologia grecka.:
W rzeczywistości o doświadczeniach z życia poza śmiercią wiedziano już w starożytnym Sumerze, Mezopotamii, Asyrii, Babilonii, Egipcie, Fenicji, Indiach, Chinach, Grecji i wszystkich starożytnych kulturach tego świata.

Platon opowiada w "Państwie" historię pewnego wojownika, z Pmfilii imieniem Er, który zginał na polu walki, a ciało rzucono wraz z innymi zwłokami wojowników na stos pogrzebowy. W chwili gdy miano stos podpalić, Er nagle ożył. Według Platona : "Wróciwszy zaświatów opowiedział, co widział po tamtej stronie. Więc mówił, że gdy duch z niego wyszedł, zaczął iść wraz z wieloma innymi, aż przyszli do jakiegoś miejsca nadziemskiego, gdzie były w ziemi dwie przepaście , sąsiadujące ze sobą". Po tym przejściu spotkał kobietę-przewodnika,. Wskazał mu jego dotychczasowy żywot i powiedziała , że nie nadszedł jeszcze jego czas. W związku z faktem, że poległ w nierównej bitwie ten wojownik został zwrócony życiu, ale wzbogacony jak podaje Platon w swym "Państwie" o siłę którą nie dysponował, żaden jeszcze człowiek.
Bibliografia: Ian Wilson "Życie po śmierci" s. 150-151, Tytuł oryginalny "The after death exp erience" Sid gwick and Jackson, London 1987

mitologia nordycka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Beowulf
Beowulf stacza walkę z straszliwym potworem Grendelem, a na skutek odniesionych ran przenosi się do krainy umarłych Helheimu. Tam spotyka z nordycka Bogini umarłych Hel, która mówi, że nie nadszedł jeszcze jego czas. Daje mu do wypicia kielich mądrości, napój biorący się bezpośrednio z studni mądrości Mimira boga nordyckiego nieznanego pochodzenia, stanowiący alegorię wszelkiej mądrości. Mimir był właścicielem źródła mądrości u korzeni Yggdrasilu. Woda ta zaś była wodą mądrości która Bogini umarłych Hel ofiarowała Beowulfowi. Następnie wzięła swój miecz i dotknęła Beowulfa na prawie ramie ofiarując mu siłę jakiej dotąd nie zdobył, żaden ,żyjący człowiek plus mądrość z kielicha bogini hel pochodząca ze źródła Mimira. Beowulf został zwrócony Mitgardowi (ożył chociaż był martwy, ale zdobyłolbrzymia moc i wiedzę). Po powrocie z zaświatów Beowulf przybył na zamek króla Duńczyków Hrodgara (Heorot) zabił pustoszącego okolicę straszliwego potwora – Grendela który uprzednio śmiertelnie go zabił , a następnie pokonuje ego matkę żyjącą w podmorskiej jaskini.

w języku polskim[edytuj | edytuj kod]
Bogusław Bednarek - Epos europejski., Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2001, str. 141-149., ISBN 83-229-2182-9
Andrzej M. Kempiński: Słownik mitologii ludów indoeuropejskich. Wyd. 1. Warszawa: Kantor Wydawniczy SAWW, 1993. ISBN 83-85066-91-8.
Andrzej M. Kempiński - Ilustrowany leksykon mitologii wikingów., Wyd. Kurpisz, 2007.
Caitlín R. Kiernan - Beowulf, Wyd. Prószyński i S-ka, 2007.
Jan Kwapisz "Potwory i Polacy" [w:] Mówią wieki, nr 02/08 (578), s. 12-17.
Wojciech Lipoński – Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich, Kantor Wydawniczy SAWW, Poznań 1995.
J. i C. Matthews – Mitologia Wysp Brytyjskich., Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 1997.
Mity i legendy Europy, Wyd. Brimax Oświatowy, Łódź, Polska 1991.
§Przypisy
Skocz do góry ↑ Diphthongs. W: Bruce Mitchell, Fred C. Robinson: A Guide to Old English. Blackwell, 1986, s. 14-15.
Skocz do góry ↑ Jan Kwapisz: Potwory i Polacy. mowiawieki.pl. [dostęp 2014-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-04-20)].
Skocz do góry ↑ Jakub Lichański: "Beowulf" czyli o dzieciństwie Europy (pol.). culture.pl. [dostęp 28 czerwca 2010].
Skocz do góry ↑ Beowulf. Epos walki tyleż średniowiecznej co i współczesnej. www.nowosci-wydawnicze.pl. [dostęp 2011-01-05].
Skocz do góry ↑ Michał Foerster: Potwory i tłumacze. esensja.pl. [dostęp 2011-03-20].
Skocz do góry ↑ Tadeusz Olszański: O Beowulfie w tłumaczeniu Stillera. elendilion.pl. [dostęp 2011-03-20].

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

A mi to przypomina staroangielski poemat "Beowulf" http://en.wikipedia.org/wiki/Beowulf
który stoczył walkę z Grendelem i postarciu, został zabity. Dostał się do Helheimu, gdzie Bogini umarłych Hell wróciła Beowulfa do życia, obdarzając go nadludzka mocą. Następstwem tej sagi Beowulf zabił Grendela.

Mam też staronorweski poemat o wojowniku zwanym mówi Er. Po walce Er chociaż zwycięski doznał, ciężkich obrażeń i ran, na skutek których zmarł. Jak nakazywał staronormanski zwyczaj Wikingów, ciało woja trzeba było rzucić na stos pogrzebowy i spalić. W chwili gdy stos miano podpalić, Er nagle ożył. Wróciwszy z Hellheimu opowiedział co widział po tamtej stronie. Więc mówił gdy duch opuścił powłokę. Przedostał się przez czarny tunel na którego końcu widniało jasne światło. Znalazł się w ogrodzie, a tam spotkał Boginię Hell, zakuta w srebrna zbroję z diademem na głowie, zielonym kontuszem, błękitnymi oczyma i czarnymi jak węgiel włosami, śniadą skórą, a w dodatku najpiękniejsza kobietę jaka widział. Ta dała mu kielich mądrości i siły. Po jego wypiciu Er nie tylko zmartwychstał,m ale stał się nieziemsko silny i ogromnie mądry.

Zarówno w angielskiej jak i norweskiej Sadze mamy dokładnie ten sam schemat.
Pytanie pierwsze. To dlaczego inni widza Chrystusa w białym stroju? (łachmanie, a inni Hell)?

ocenił(a) film na 1
Raze

DLACZEGO NIENAWIDZĘ MATRIXA!!!??? POMYŚL!!!

____________________________________________________________ _______
Byłem Ateistą a, zostałem Neopoganinem czyli moje świadectwo.
____________________________________________________________ _______

Urodziłem się w czesko-niemieckiej rodzinie w Raciborzu. Moja rodzina jest ateistyczna i nie kultywowała nigdy jakiejkolwiek religii. Byłem wychowywany jako ateista w doktrynie racjonalistycznej i materialistycznej. Moją religią była nauka. W pewnym momencie mojego żywota doszło do zwrotu i zmiany poglądów. Zacząłęm wyznawać Bogów Nordyckich
____________________________________________________________ ________
To było 8 lat temu. Pracując na rusztowaniu na wysokości zakręciło i się w głowie i przewróciłem się tyłem na plecy prosto na ziemię. Straciłem przytomność. Po chwili spostrzegłem że, patrzę na siebie coś z wysokości 6 metrów i wzlatywałem ponad własnym ciałem nie będąc zmaterializowanym. Pamiętam że, Janek krzyknął:
- Zabił się!
Stasiek podszedł do mnie i stanął nademną, przykucnął i zaczął sprawdzać mi puls. Po chwili krzyknął. Dzwońcie po pogotowie. On żyje! Zaczął jednocześnie uciskać moją klatkę piersiową.
Na ulicę na której znajdowało się rusztowanie zbiegło się kilku gapiów. Widziałem dokładnie ich ubrania a także słyszałem co pomiędzy sobą szeptali.

Po chwili zobaczyłem czarny tunel a w nim światło. Skierowałem się w kierunku owego tunelu. Leciałem w nim nie dotykając jednak jego ścian i słysząc charakterystyczny świst.

Znalazłem się pośrodku pięknego ogrodu. Spostrzegłem że, "czas nie płynie". Sekundy wydawały się być tysiącleciami w dziejach Ziemi. Mój intelekt był czystszy niż kiedykolwiek. Nie posiadałem jakichkolwiek uczuć ani emocji. Różnica pomiędzy moją świadomością a świadomością na tamtym świecie była taka jak różnica pomiędzy świadomością na jawie a świadomością we śnie. Z tym że wtedy była to jawa a teraz jest sen. Mój wzrok był tysiąckrotnie ostrzejszy niż obecny wzrok. Widziałem szersze spektrum barw niż obecne. Nigdy w życiu nie widziałem takich odcieni zieleni, czerwieni błękitu. Widziałem wszystko gdzie skupiłem uwagę widziałem wszystko, gdzie skoncentrowałem swoje myśli. Podobnie było ze słuchem. Zmaterializowałem się do swojego ziemskiego wizerunku (przybrałem ludzką postać). Spostrzegłem że stoję pośrodku pięknego ogrodu. Spotkałem swoich zmarłych dziadków i babcie. Ucieszyli się że mnie spotkali mówiąc jednocześnie że nie powinno mnie tu jeszcze być. Następnie spotkałem wysokiego mężczyznę w białej szacie jak te z obrazów religijnych. Mogłem spytać go o cokolwiek. Spytałem się o cywilizacje pozaziemskie. Usłyszałem odpowiedź że, nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Następnie pokazał mi wgląd do własnego życia. Widziałem wszystkie sceny ze wszystkich punktów widzenia a także czułem to co czują inni. Po przejrzeniu własnego życia Przewodnik kazał mi wracać. Wcale mnie to nie ucieszyło. Ocknąłem się będąc reanimowanym w sanitarce. Znowu zacząłem czuć ból.
____________________________________________________________ _____
Wszelkie próby tłumaczenie tego zjawiska jak niedotlenienia układu nerwowego i tym podobne zostaną uznane za spam.

użytkownik usunięty
Loki_Jotunheim

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=12&t=21645&start=315

ocenił(a) film na 1

Przecież "Neopoganin" to konto Atoirtapa i Loki_Jotunheim.

użytkownik usunięty
Raze

Winny się tłumaczy.

ocenił(a) film na 1

Atoirtap nie jest moim kontem, ale wiem, że udzielał się na forum Katolika. Znam tę jego historyjke. Polecam film "Znaki" o kosmitach. Tam znajdziesz odpowiedzi na to zjawisko. Zresztą na forum Mrocznego miasta i Prometeusza, też to znajdziesz.

ocenił(a) film na 1

Oby cie K U R W A do wojska wzięli:
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-wojsko-upomina-sie-o-rezerwistow,nId,17 11812
Będzie na Filmwebie spokój. Ja dostałem wyrok w zawieszeniu dawno temu, bo tam ponoć trzeba było fiuta pokazać, to wolałem już zawiasy

użytkownik usunięty
Raze

"Patriotyzm ponad wszystko"

nieźle się uśmiałem.

ocenił(a) film na 1

http://www.filmweb.pl/film/Lista+Schindlera-1993-1211/discussion/Nazi%C5%9Bci+ni e+maj%C4%85+nacji,2466514#post_12412949

Miej godność człowieku, nie pokazuj swojego penisa. Mojego nikt nigdy nie widział.

użytkownik usunięty
Raze

Widzę, że lubisz rozmawiać o penisach...

ocenił(a) film na 1

Ty wkrótce będziesz świecił swoją parówą, przed bandą innych gołych kolesi. Od dzisiaj nazywam cię kiełbasa.

użytkownik usunięty
Raze

Twoje plany na przyszłość to zbyteczne mi info.

ocenił(a) film na 1

Mnie to nigdy nie dotyczyło, ale miło jest wiedzieć, że ty wkrótce będziesz uprawiał Lap Dance lub striptiz przed innymi i biegał z gołym penisem i pupą. Hańba i wstyd.

użytkownik usunięty
Raze

Zgadza się. Gorzej już nie mogłeś się upokorzyć. Daj znać jak przewalczysz swój nałóg a tymczasem nie zaśmiecaj mi skrzynki odbiorczej, bo widzę że imasz się powołania na rzecz spamu spokojnym użytkownikom.

ocenił(a) film na 1

Nigdy nie wstawiłem się na komisję lekarską z tego powodu. Za to dostałem wyrok karny skazujący na kare pozbawienia wolności na okres próby. Nigdy się nie upokorzyłem

ocenił(a) film na 1

Nie dopełniłem UPOKORZENIA Taksatywnie wymienionego w ustawi o powszechnym obowiązki RP, i dostałem karę:
2 lat pozbawienia wolności, na okres próby trzech lat, a po upływie 6 miesięcy, moje skazanie zostało zatarte z Krajowego Rejestru Karnego, To oznacza , ze jest uważane z nie byłe.

Za to ty już raz paradowałeś z gołą fujarą, a będziesz paradował drugi raz.

użytkownik usunięty
Raze

Nie muszę nigdzie z niczym latać. Jestem wolnym człowiekiem.

ocenił(a) film na 1

Jesteś młodym obywatelem RP, a teraz grozi ci pobór do wojska, a czekają ciebie badania medyczne i będziesz nagi. Ja jestem obywatelem RFN zameldowanym w RP i nic mi obecnie nie grozi, poza tym kiedyś dostałem wyrok w zawieszeniu za niewstawienie się przed komisję lekarską i odmowę służby. Jestem też stary i mam papiery u psychiatry!

użytkownik usunięty
Raze

Ati, nie zamontowałeś mi żadnego gniazdka w głowie wiec pytam otwarcie - Po co i o czym ty pier*olisz?

ocenił(a) film na 1

Ati? Jesteś gejem? Pewnie spodoba ci się sauna nago z innymi nagimi młodzieńcami z również nagimi penisami Panie parówka.

użytkownik usunięty
Raze

Ati - Atoirtap zboczuszku. Tylko zboczuchy poruszają tematy cudzych i swoich penisów. Okaż godność.

ocenił(a) film na 1

Nie jestem Ati panie parówka. Ładnie to tak świecić penisem w łaźni wśród innych chłopców i przed komisjom lekarskom?

użytkownik usunięty
Raze

Może ty mi powiedz.

ocenił(a) film na 1

Apel do Rządu Polskiego w sprawie nieorganizowania poboru hr_dooku vel _DISCLAIMER_do wojska i nie iścia drogą Ezawa lecz Jakuba!

https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI

ocenił(a) film na 1

Wyglądasz już za listonoszem, aż wręczy ci wezwanie z Kartą Powołania. Z drugiej jednak strony Polska jest dziwnym krajem jak na monolit narodowy, należący do NATO i UE angażujący się w wojny w Iraku i Afganistanie i organizujący olimpiady z Ukraina, a później płacz bo inwazja Ruskich i mobilizacja wolnych młodych obywateli. Jest mi ciebie żal i solidaryzuję się z tobą. Odmów. Dadzą ci grzywnę.

ocenił(a) film na 1

Panie parówka:
http://www.opinie.egospodarka.pl/zdjecia/Wedliny-nietrwale/Parowki-drobiowe-2140 1-big.jpg
Tak będziesz Pan wyglądał:
http://sauna.wloka.pl/wp-content/uploads/2012/03/1.jpg
http://rynekisztuka.pl/wp-content/uploads/2011/10/KOZ3katarzyna_kozyra__laznia_m eska.jpg
A tak będzie na komisji lekarskiej:
http://bi.gazeta.pl/im/9/7324/z7324519X,29-wrzesnia--Kijow--Pobor-do-wojska-w-na jwiekszym.jpg
_________________________________________________________________
Okaż godność i weź wyrok. J E B A Ć Polskę

ocenił(a) film na 1

Moje konto. Pisałem o tym dawno. Jeszcze jako Atoirtap. Spytaj usera "Marekgdapl" lub "tiptop_fw. Potwierdzą ci, że to moje konto.

ocenił(a) film na 1
Raze

Zwała się Bogini Hell, była władczynią Helheimu i Niflheimu. Była straszna wojowniczką o długich czarnych niczym węgiel włosach, białej jak śnieg cerze, oczach błękitnych niczym hortensje, srebrnej zbroi, złotym diademie na głowie , zielonym kontuszu i metrowym mieczu. Była najpiękniejszym bytem jaki można było sobie wyobrazić, czego ludzkie oko nie widziało, a ucho nie słyszało, o sile niczym GROM. W królestwie Helheimu dała mi drugą szanse i przywróciła mnie do życia. Raz umarłem, a dwa razy się narodziłem. Drugim razem jako nowy człowiek. Teraz nawet nie wierzę. Teraz wiem.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Nie widzisz związku?
http://www.filmweb.pl/film/Prometeusz-2012-523230/discussion/Najg%C5%82upszy+fil m+SF,2341958#post_11177049

Film dokumentalny:
https://www.youtube.com/watch?v=x1jVtV0PzNk
Pytanie numer jeden. Dlaczego wszystkie osoby które przeżyły doznania z pogranicza śmierci widziały Jezusa Chrystusa w swej stereotypowym odzieniu i ze swoimi naukami, a kilka osób mając te same doznanie widziało kobietę zakutą w zbroi, z mieczem jako orężem, diademem na głowie, z niebieskimi oczyma których błękit był w stanie człowiek oślepić lub zachiptonyzować, z włosami jak czarny jak węgiel i twarzą o której na tym świecie wizjonerom się nie śniło.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Ha, ha, ha. ZIEW!

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Za moich czasów były normalne i zrównoważone psychicznie jednostki.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

Prawdopodobnie chodzi o to, że rodzeństwo Wachowsy inspirowali się dziełami wybitnego angielskiego pisarza powieści fantazy Johna Ronalda Reuela Tolkiena pt: "The Lord of the Rings" polska nazwa dystrybutora (Władca Pierścieni).

Chodzi mi o moment w którym Gandalf Szary jako członek Drużyny Pierścienia, zginął, broniąc towarzyszy, w walce z Balrogiem w Khazad-dûmie, jednak został przywrócony do życia, przez Boga Eru i zwrócony na Ardę, jako Gandalf Biały, by mógł ukończyć swą misję.

Jeszcze Conan: Barbarzyńca. po ukrzyżowaniu. Był Subotai, był czarnoksiężnik niczym Morfeusz, była kobieta Valeria niczym Trinnity, umarł by odnaleźć w sobie mega siłe, kolejny plagiacik.

Może dlatego, że Wachowscy plagiatowali serię Anima "Dragon Ball". Tam każdy najpierw umierał, później wracał do żywych i w dodatku wzmocniony i mądrzejszy.

http://pl.dragonball.wikia.com/wiki/Son_Gok%C5%AB
http://pl.dragonball.wikia.com/wiki/Piccolo_Daima%C5%8D_Junior
Kruk, Nieśmiertelny 2: Nowe życie, Terminator 2, Dragon Ball Z, Władca pierścieni: Dwie wieże, Conan Barbarzyńca, Jezus Chrystus, Thor Marvela (komiks). Wszystkie te postaci łączy element śmierci i zmartwychstania. "Legion" zapomniałem dodać z Polem Bettanym.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

http://www.filmweb.pl/film/Linia+%C5%BCycia-1990-7352
"X-men: Voloverin" przy zabiegu umierał, długa prosta linia i został wskrzeszony swoja moca regeneracji.

Z czym do ludzi?

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3lewna+%C5%9Anie%C5%BCka+i+%C5%81owca-2012-600 541
33 minuta

Film "Constantine" (2005) na podstawie książki.

ocenił(a) film na 9
mstrojny6

Jak myślisz dlaczego Bohater uwierzył w siebie dopiero gdy Porwano nauczyciela?? Chodzi o to, że jednak przez przepowiednie, że jeden zginie z nich. Także Jednak to nie byłA wiara w siebie tylko kierowanie się przepowiednia?

ocenił(a) film na 9
mstrojny6

W filmie ''Matrix Zmartwychwstania'' Neo przypomina sobie o swoich boskich mocach w momencie gdy Morfeusz mówi mu o jego miłości do Trinity. Analityk mówi do Thomasa Andersona: ,,Sam Ty to za mało. W pojedynkę żadne z was nie ma żadnej wartości. Podobnie jak kwasy i zasady, zmieszane razem są niebezpieczne. W każdej symulacji, w której się wiązaliście źle się działo mówiąc po prostu.''

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones