PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 790
ocen
7,9 10 1 218790
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Oświećcie mnie proszę jakie misterne tajemnice są ukryte w tym filmie, bo ja niestety żadnej nie zauważyłem, a oglądałem film bardzo uważnie. Zobaczyłem surrealistyczny i abstrakcjonistyczny film z dość ciekawym wątkiem przemiany kryminalisty pod wpływem terapii opierającej się na metodzie awersji, zabiegu dobrze znanym w psychologii.

Ciekawi mnie bardzo co zobaczyli w tym filmie gorliwi fani, którzy nazywają tym filmem głęboko filozoficznym i trudnym. Nie jestem Stephenem Hawkingiem, więc może czegoś w nim nie zauważyłem, ale bądźmy szczerzy, większość ludzi też do Hawkinga ma daleko. Pytam poważnie, co w tym widzicie oszałamiającego?

ocenił(a) film na 9
jfjsas07

Zapewniam, że z surrealizmu niewiele tu było, sama za surrealizmem nie przepadam, to był czysty futuryzm. Nie było żadnej przemiany kryminalisty pod wpływem terapii, Alex się nie zmienił sam z siebie, z własnej woli, nadal miał te myśli, które powodowały chęć wymiotów i to jest właśnie problem poruszony w filmie - wolna wola, agresja w człowieku, brudny świat polityki. Film nie zestarzał się właśnie dlatego, że stylistyka, która wtedy nie była czymś nadzwyczajnym, do tego filmu po prostu pasuje. Nie wiem dlaczego, ale te kontrasty muzyki ze stylistyką i czynami Alexa tworzą świetną, spójną całość, być może to jest właśnie ten sekret dlaczego welu ludziom podoba się ten film. Albo - mniej pochlebnie - podoba im się po prsotu pokazywany na ekranie łomot, ale takie ryzyko przy tego typu filmach zawsze istnieje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones