PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 683
oceny
7,9 10 1 218683
8,7 38
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Ten film to kupa erotyki i nic więcej,w pełni sie zawiodłem.Zamiast ambitnego kina dostałem dziwaczny film z golizną i orgiami i niczym więcej.Dla mnie najgorszy film Kubricka ,Odyseja dostała ode mnie 10/10 dla najlepszego filmu sci fi.Mechaniczna pomarańcza dostanie 4/10.

odynus

Erotyki , przemocy i zła! I właśnie o to tu chodzi. Najważniejsze przesłanie filmu jest takie że czynienie zło to najgorsze co może być. Zauważ że na świecie jest pełno zła,nienawiści wojen. To znaczy że filmom wojennym dajesz niskie oceny dlatego że pokazują zło? Tak samo z filmami gangsterskimi ? Radze Ci zobaczyć ten film jak podrośniesz, albo gdy stracisz kogoś bliskiego kto dostał cios z noża od jakiegoś chuligana.

tomasz_user

Nie zgodzę się, że takie jest przesłanie tego filmu. Ja bardziej odczytuję je jako "zło jest nieodłącznym elementem naszego świata i nie da się go pozbyć". A to, że założyciel tematu zobaczył tam tylko orgię... tak samo cenzorzy, którzy nie pozwalali kinom wyświetlać ten film. A właśnie przez to pokazanie zła film jest tak przekonujący i tak mocno uderza. To zło, które widzimy jest nieodłączne. Pozwolę sobie nawet na stwierdzenie, że w pewnych sytuacjach, pewne akty przemocy są potrzebne. Nie chcę zostać źle zrozumiany. Mam na myśli samoobronę i tego typu rzeczy.

ocenił(a) film na 9
Fiyo

Jeśli to dla Ciebie kupa erotyki, to zachęcam do obejrzenia ''Kaligula''
również z Malcolmem McDowellem. W MP jest erotyka, ale ma rolę konieczną,
dodaje uroku i oddaje prawdziwość, natomiast w tym drugim jest jej nadmiar,
który w efecie odstrasza widzów. Zachęcam do porównania.
Ale trzeba przyznać, że ten aktor jest stworzony do takich roli. Chętny
seksu, brutalny, szalony - po takie role się urodził.

ocenił(a) film na 9
Fiyo

Jeśli tutaj erotyka jest dla Ciebie nadmierna i niepotrzebna, koniecznie
musisz zobaczyć film ''Kaligula'' również z Malcolmem McDowellem. Wtedy
ujrzysz, że w MP spełnia ona funkcję konieczną : dodaje realizmu, pozwala
lepiej zrozumieć bohaterów (również ich znienawidzić lub zaprzyjaźnić się z
nimi), zapamiętać film na długo. W drugim przypadku zaś, film jest
stworzony tylko po to, żeby można było masturbować się przed komputerem, bo
sztuki nie widać w tym rzadnej.

ocenił(a) film na 10
walter_paddick

Wiedz, że ten film jest bezpośrednią kontynuacją Odysei ;) Jest na to w filmie wiele dowodów, których nie zauważyłeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones