PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 683
oceny
7,9 10 1 218683
8,7 38
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza
ocenił(a) film na 9
KapitanOrzech

Człowieku ogarnij się i zapraszam do tematu na forum Ojca chrzestnego 3 napisałem o Twoim schorzeniu ;]

YourMind

Haha :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dlugi john

Argument - nuda

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

To jest teza..

pablossoyos

Film jest nudny ponieważ nie ma w nim niczego co by interesowało.

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

jest nienawiść, zemsta, spiski, muzyka, samochody, przemoc, upojenie i dekadencja, ciekawa scenografia, wielowymiarowe postacie, suspens, zbrodnia i kara, prawo i sprawiedliwość, dobrzy aktorzy, kurcze nawet parę razy pokazali cycki. Nie wiem co cię zatem interesuje a czego tam nie ma? Tatusia muminka?

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Moja teza -jesteś nudnym człowiekiem ,bo nie interesują cię ciekawe rzeczy (argument)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

ten śmiech nawet napisanym brzmi bardzo wymuszenie

goskos1

Ale bzdura xD

KapitanOrzech

Za co usunęli?

użytkownik usunięty
KapitanOrzech

masz racje, a napinacze ponizej jedynie potwierdzaja teze ze sa zwyklymi smieciami, jak zreszta film. Jestem znawca, moje slowa sa wazne, film to kicz.

ocenił(a) film na 3
KapitanOrzech

przeczytaj mój temat. wypowiedziałem sie też na temat filmu.
podpisuję się pod Twoją wypowiedzią....
w prostych słowach..."nuda w cholere"

ocenił(a) film na 9
KapitanOrzech

Spokojnie to tylko marna nic nie znacząca na tym forum gnida oraz przedstawiciel plebsu i chłystek - Orzech. Niestety prowokacja nie udana, naliczyłem oprócz mojego postu, 4 odpowiedzi = jesteś skończony na filmwebie. Życzę ci bogatych doznań seksualnych w zakładzie poprawczym.

Tyle.
Nie pozdrawiam.
Nie jaram się.

Xedrios

No tak. Teraz każda obiektywna ocena to prowokacja :/

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Chyba subiektywna :-)

AnonimekFILM

Ja tam przyznam Orzechowi rację - nuda, na dodatek lekko męcząca.

zuzka_9

Nareszcie ktoś z dobrym gustem filmowym :)

ocenił(a) film na 9
KapitanOrzech

Nuda? Tak samo jak Ojciec Chrzestny i 12 Gniewnych można powiedzieć nuda.To żaden argument ,dla mnie np. Nuda to Terminator 2 albo Szklana Pułapka

ocenił(a) film na 10
YourMind

Znaczy wiesz co... nie. Nuda no nie koniecznie brak akcji. Choć w sumie w Die Hard akcji nie brakuje. Nuda to brak polotu. Ale wiecie co... Dobrze że ktoś potrafi się wypowiedzieć. Idiotom jest ten który widzi ocenę 7/10 i daję 7/10. Zero własnego zdania.

YourMind

Bo nie znasz się na filmach.

ocenił(a) film na 9
KapitanOrzech

Tata karze ci pisać te posty? Czy tak sam z siebie?

Xedrios

A dlaczego akurat tata?

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Należy oglądnąć wszystkie filmy których nie lubi KapitanOrzech, reszta to tandety.

ocenił(a) film na 10
WielkieES

Ot co!

WielkieES

Cóż za żałosna propaganda.

ocenił(a) film na 10
KapitanOrzech

Cóż za żałosne prowokacje.

ocenił(a) film na 3
KapitanOrzech

Bardzo celna i odważna wypowiedź. Nie każdy ma odwagę stwierdzić, że król jest nagi. Czytając co poniektóre komentarze przychodzi mi ochota sparafrazować Gombrowicza i napisać- "Kubrick wielkim filmowcem był", .... i nie daj Boże próbować polemizować z tą tezą, ponieważ a priori zostanie się uznanym za ograniczonego umysłowo, pozbawionego gustu parweniusza, dla którego nawet filmy gatunku XXX stanowią intelektualne wyzwanie. Co do samego obrazu, to również podzielam twoje zdanie Kapitanie Orzechu, że film jest przeraźliwie nudny i to bynajmniej nie z powodu braku akcji ( dzieła P. Greenewaya, I. Bergmana, W. Herzoga, czy choćby W. Wendersa, także są jej pozbawione, a oglądam je z satysfakcją), ale przez brak polotu, infantylność połączoną z "nikiforowską" wprost naiwnością, a przede wszystkim tempo narracji, przywodzące na myśl swoim ślimaczeniem i ociężałością, znój związany z oraniem sochą,a nie wartką wypowiedź artystyczną.

Darcknat

Nareszcie ktoś rozsądny. :)

ocenił(a) film na 10
Darcknat

komentarz na siłę intelektualizowany , niestety .

pablossoyos

Tak, jak film i ocena ludzi na podstawie oceniania filmów, a jednak w dwóch ostatnich przypadkach ci to nie przeszkadza. Ktoś tu potrzebuje się dowartościowywać? Nie wiem, ale przestań oceniać inteligencje i dojrzałość osób na podstawie ich zdania o filmie bo to żałosne, oczywiście w moim odbiorze, rzadko komentuje, często czytam i to mnie boli.
Teraz trochę ogólnikowo ( i już chyba nawet nie do ciebie, po prostu muszę wypocić to z siebie): dla mnie równie, żałosny jest marny prowokator (a takich mamy tu na pęczki, bo prawdziwie dobrych prowokacji na całym tym forum można by pewnie naliczyć na palcach jednej ręki), jak osoba która ocenia ludzi na podstawie filmów (nie szanuje ludzi z odmiennym gustem, wywyższa się), osoby które nazywają innych gimnazjalistami ( to chyba najbardziej irytująca grupa, bo nie dość, że nie jest w stanie pojąć swym malutkim umysłem, że ktoś może myśleć inaczej, to jeszcze najgłośniej się "pluje"), jak i wciskacze kitu którzy twierdzą, że inni filmu nie zrozumieli ( i co czujecie się mądrzejsi? D**a nie mądrzejsi, bo tu nie chodzi o to, że ktoś kto ocenił film nisko -najczęściej oczywiście, bo w niektórych przypadkach (naprzawde rzadkich), można wam przyznać rację- go nie rozumie, a jedynie o to, że "mu nie leżał" i ma jak najbardziej prawo do subiektywnej oceny- bo tym właśnie jest filmweb- zbiorowiskiem subiektywnych odczuć, ocen i komentarzy ludzi którzy "nie są nami").

ocenił(a) film na 10
Sponsoring2

Ale ten film nie jest na siłę intelektualizowany . Subiektywnie stwierdzam ,że on nawet nie jest jakiś strasznie intelektualny. Jest troche moralizatorski ale przesłanie jest bardzo namacalne i łatwe do wychwycenia . Ja cenię film za nietuzinkowy , dziwaczny klimat , postać głównego bohatera. Takie aspekty jak ciekawy klimat czy dobrze zarysowani bohaterowie występuję w nawet najbardziej odmóżdzających produkcjach wiec z pewnością nie są to czynniki świadczące o pseudointelektualizmie..

A gdzie oceniam użytkownika na podstawie jego gustu filmowego . Oceniłem post . Nie oceniam inteligencji ,albowiem sam nie uważam się za wybitnie inteligentnego.(dziwny/głupi/przeintelektualizowany) wpis nie implikuje ,że użytkownik jest (dziwny/głupi/przeintelektualizowany).

ocenił(a) film na 10
Darcknat

http://chrisabraham.com/wp-content/uploads/2010/12/douchebag.jpg

użytkownik usunięty
KapitanOrzech

Przyznaj się grzybie, że nawet go nie oglądałeś.

ocenił(a) film na 9

KapitanOrzech ze swoją nową nagrodą zasługuje na miejsce na Wawelu tuż obok L.K. Dobrze, że przyznaje te wielce szanowane i wysoko cenione 'statuetki', bo dzięki nim i samemu pomysłodawcy my, zagubione baranki wśród kinematografii, możemy omijać te bękarty kina. Kapitanie Orzechu, jesteś moim personalnym bohaterem i największym idolem. Ty rozświetlasz prawidłową drogę, jaką należy podążać ku samodoskonaleniu. Orzechu jakości krocz ze mną!

ocenił(a) film na 8

Jasne, że nie oglądał........
Jedyny film, który oglądał Orzech to Teletubisie......
Inne filmy są nudne, bo nie ma tam fioletowych gejów z różowymi torebkami i jest za dużo przemocy........

manwerty

Ale z kim wy tu w ogóle dyskutujecie? Ten KapitanOrzech to maniak Avatara, który wszem i wobec nazywa ten film arcydziełem...

DarkHunter

Kilku filmom dałem 10, oczywiście słusznie.

manwerty

KŁAMSTWO!

ocenił(a) film na 9
KapitanOrzech

Ludzie, to wy się ogarnijcie! Po co odpowiadacie na tego tematy?!! Przecież każdy jeden jego wpis to prymitywna prowokacja. Przestańcie mu odpisywac to się dziecko znudzi.

Vincent02

Dlaczego prowokacja? Bo dałem niską ocenę? Ogarnij się.

ocenił(a) film na 2
KapitanOrzech

A ja także uważam, że film niczym nie zachwyca. Widać, że w zamierzeniu miał być prowokacyjny oraz "głośny". Jest w nim wszystko, co publiczkę porwie, jak już ktoś wymienił: "jest nienawiść, zemsta, spiski, muzyka, samochody, przemoc, upojenie i dekadencja, ciekawa scenografia, wielowymiarowe postacie, suspens, zbrodnia i kara, prawo i sprawiedliwość, dobrzy aktorzy, kurcze nawet parę razy pokazali cycki"... a jednak czegoś zabrakło. I bynajmniej nie tatusia muminka. hmm... sensu? Przekazu? Logiki? W każdym razie odbieram film jako "wiele szumu o nic".

ocenił(a) film na 9
pchelus

Jak wiadomo każdy film ma walić po mordzie przekazem. Dajcie spokój, żyjecie w XIX wieku? Powieść tendencyjna, praca organiczna i u podstaw, tego chcecie? Dzieł, w którym źli są zawsze źli, a dobrzy zawsze dobrzy. Rozumiem, gdybyście pisali o innym filmie, ale "Mechaniczna pomarańcza" nie jest filmem o niczym. Stawia pytanie, czy zło jest integralną częścią człowieczeństwa, czy zabierając człowiekowi możliwość czynienia zła nie wyklucza go z ludzkości? Oczywiście nie dostajemy łatwej odpowiedzi w stylu "Ludzie są dobrzy, ale to społeczeństwo nas zmienia" i całe szczęście, bo się tak prędko nie zestarzał. Co rozumiesz przez logikę? Nie dopatrzyłem się żadnej niespójności w scenariuszu.
Realizacja jest olśniewająca, Kubrick w genialny sposób łączy muzykę i zdjęcia, dając w pierwszej części filmu wyrafinowany balet przemocy, zaś w drugiej kontrastuje to z okrucieństwem odartym z lekkości, finezyjności. Do tego jeszcze genialna rola Malcolma McDowella, który już więcej takiej szansy nie dostał.
Chętnie podyskutuję, ale na razie nie widzę argumentów wznoszących się ponad "nie podobało mi się".

ocenił(a) film na 6
inheracil

według mnie argument "nie podoba mi się" to czołowy argument i chyba najważniejszy, prawda? każdy ma swoją własną wrażliwość i nie wszystko mu musi zagrać. ile było filmów,w których grali dobrzy aktorzy, reżyserowali świetni reżyserowie, pisali uznani scenarzyści, ale całość Ci nie zagrała, bo nie było chemii? ta chemia się składa właśnie na "podoba mi się" albo "nie podoba", czyż nie? ;)

mi się film - nie podobał :) oglądając go czułam mieszankę fascynacji i obrzydzenia, co z efekcie dało ocenę taką sobie. polecam książkę; jak już się przyzwyczai do narracji to jest o niebo ciekawsza niż film ;)

ocenił(a) film na 9
Ametria

Nie twierdzę, że się musi podobać, ale danie temu filmowi 2/10 jest niesprawiedliwe. Ze względu na sposób w jaki "Mechaniczna pomarańcza" jest nakręcona, a co tu dużo mówić, forma jest mistrzowska.

inheracil

"ale danie temu filmowi 2/10 jest niesprawiedliwe."

Jest bardzo sprawiedliwe

pchelus

Bardzo dobra ocena dla filmu. Dobrze że na filmwebie są jeszcze rozsądni ludzie :)

pchelus

film ma klimacior bez 2 zdań i zagrany też dobrze, ale fakt mozna miec wrazenie ze czegos zabrakło...i w sumie po przemyśleniu to ten niedosyt mi sie bardzo podoba. nie głosowem ale zasługuje pozytywną opinię

pchelus

nie dosyć że troll do kwadratu to jeszcze głupie pytania zadaje, ogarnij się i przejrzyj swoje bełkoty w wypowiedziach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones