PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329096}

Metal

Metal: A Headbanger's Journey
7,7 6 404
oceny
7,7 10 1 6404
7,5 2
oceny krytyków
Metal
powrót do forum filmu Metal

Niezłe

użytkownik usunięty

Ogląda się to całkiem przyjemnie, ale jak to jest powiedziane na początku filmu - film zrobiony przez fana metalu, a co za tym idzie brak trochę obiektywizmu. Ja sam jestem fanem muzyki metalowej, od wielu lat, a jednak uważam, że brakuje temu dokumencikowi trochę do oceny wyższej. Podobał mi się sposób przedstawienia fanów tej muzyki - zarówno jako ludzi inteligentnych jak i kretynów (kilka wypowiedzi na to wskazywało), a co za tym idzie - nie wynoszenie ich ponad fanów innego rodzaju ekspresji (no może trochę).

P.S. Wiem, że to zawsze dziwnie brzmi, ale kilka kapel nie powinno się tutaj pojawić ;)

ocenił(a) film na 8

Mnie z kolei zdziwiło że w tym dokumencie nie znalazł się żaden przedstawiciel Mettalicy.
Ogólnie filmik był ciekawy chociaż nieco się pogubiłem w tej części o seksualności xD Ale najbardziej podobała mi się idea zawarta w wypowiedzi pewnej fanki metalu: 'Nie słuchaj czegoś tylko dlatego że jest popularne bo za 10 lat nie będzie już po tym śladu. Słuchaj tego co ci się podoba choć byś nawet miał być przez to wyrzutkiem'. Właśnie tak staram się postępować :D i tak na marginesie - pozdrowienia dla wszystkich fanów Linkin Park.

ocenił(a) film na 8
maclaren_gtrm

cóż mogę dodać, sam jestem trochę na marginesie u znajomych, bo lubię taką muzykę, a oni uważają heavy metal za ucieleśnienie zła, zepsucia i bluźnierstwa. Na imprezie klasowej jeden ostro atakował muzykę metalową nie znając kompletnie tego środowiska, próbował wcisnąć mi rację, że na takich konecertach, czy albumach studyjnych jest tylko wrzask i darcie mordy-opinia osoby, która słucha to co jest na czasie i łatwo wpada w ucho. Byłem tam i wysłuchiwałem jego gadki tylko dlatego, że wypadało być tam. Ja akurat z takich zespołów to lubię polski KAT i Turbo, a z zagranicznych to Venom, Sodom i Destruction. Reszta zespołów to heavy/speed/power metal oraz hardrockowe.... jak: Iron Maiden, Judas Priest, Motorhead, Metal Church, Raven, Savatage, Dio, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Running Wild, Accept, Scorpions, KISS, Thin Lizzy, Def Leppard(tylko On Through The Night i High 'n' Dry), W.A.S.P., AC/DC, Rainbow, Deep Purple, Led Zeppelin, Slayer

denilson_ironman91

linkin park-po jakiego h...a pozdrawiasz ziomków,ta kapela a raczej Boys band nie ma nic wspólnego z muzyką metalową ,czy też rockową.Kuźwa co za shit.Pozdrawiam fanów Milano i Boys AVE!

ocenił(a) film na 8
denilson_ironman91

Tak bywa, że w szkolnym środowisku jest się czasem z powodu tego rodzaju upodobań, jak sam powiedziałeś na marginesie, wiem coś o tym... Jeśli inni nie potrafią uszanować twojego gustu to ich błąd, my i tak nie damy sobie wcisnąć kitu :D

ocenił(a) film na 8
maclaren_gtrm

ta Metallicy ;]

ocenił(a) film na 8

Rzeczywiście obiektywizmu tam brak ale to nie jest znowu aż taka wielka wada. Chociaż wolałabym żeby powstał film dokumentalny OGÓLNIE o metalu, a nie głównie o heavy metalu ( tu ewidentnie widać m.in. upodobania Sama ). Fakt, może i są wspomniane inne gatunki metalu ( nieco szerzej black i death ) ale naprawdę bardzo powierzchownie i tak trochę 'przy okazji'.

Jednak jako, iż jest to mój pierwszy oglądnięty film o tej tematyce ( no i z sentymentu do tego rodzaju muzyki - nie ma co ukrywać :D ) 8/10

użytkownik usunięty

Ktore konkretnie twoim zdaniem nie powinny sie pojawic ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones