1 godz. 32 min.
7,3 9 505
ocen
7,3 10 9505
9 149
chce zobaczyć
{"rate":5.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":678631,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Metallica%3A+Through+the+Never-2013-678631/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Metallica: Through the Never
  • milkiwayman ocenił(a) ten film na: 10

Dawno niczemu nie dałem oceny 10/10 ale ten koncert w połączeniu wstawkami fabularnymi zasługuje na moje pełne uznanie. Jestem fanem Iron Maiden i świeżo pokoncercie w Łodzi sądziłem, że długo nie zobaczę równie dobrego koncertu, a tu taka miła niespodzianka, a na marginesie dla tych co oglądali- ciekawe co było w torbie?

• TomoSiara ocenił(a) ten film na: 9

milkiwayman Dopiero co wróciłem do domu z seansu, również mieszkam w Łodzi więc pewnie byliśmy na tej samej sali w IMAXie :) Zgadzam się co do oceny, za 30 zł dostałem lepsze doświadczenie niż na prawdziwym koncercie!

Co do tej torby (spoiler): jakoś mnie to zbytnio nie interesuje, według mnie to całe te jazdy co miał ten koleś są skutkiem połknięcia tabletki na początku filmu.

• Finezol ocenił(a) ten film na: 7

TomoSiara Chyba wszyscy byliśmy na tym samym seansie ;)
    Słyszeliście głośne śmiechy z tyłu sali? To my :D

• zdzichu77 ocenił(a) ten film na: 8

Finezol Ja byłem na seansie o 19 30. Z tyłu z kotem :D A propos, ktoś chce kota ? Dzisiaj go na trasie z Częstochowy znalazłem.

• lukaszszwagier ocenił(a) ten film na: 9

milkiwayman tak sobie myślę.. może to było coś tak absurdalnego, że młody był w szoku, że dla czegoś takiego narażał życie ? ;]

lukaszszwagier Chyba udało mi się rozkminić co było w tej torbie! :D

Otóż, film miał premierę w 27 rocznice śmierci Burtona (27 września), Trip miał załatwić torbę która "była niezbędna aby ten koncert był niesamowity". Kiedy Trip dotarł już do auta z tą "przesyłką" kierowca któremu walił w szybę zachowywał się jakby był oszołomiony, zobaczył ducha. Jak już główny bohater otworzył tą torbę też był nieźle sieknięty. Jak na moje to w niej była dusza Clifforda Burtona którego Meta potrzebowała, żeby koncert był najlepszy w historii :)

• frrrantic007 ocenił(a) ten film na: 10

TomoSiara Dzięki :D teraz z czystym sumieniem mogę film ocenić na 10 :)

• Abbathe ocenił(a) ten film na: 8

TomoSiara a i słowa through the never też nie są bez znaczenia, i nie bez znaczenia jest tytuł koncerto-historii. Jest niesamowity klimat i ciarki przechodzą kiedy się ogarnie historię jaką chcieli opowiedzieć.

Wszystko co jest, było i będzie
    wszechświata wzrokiem nie ogarniesz

Czas i przestrzeń kresu nie mają
    Niespokojne myśli, nierozstrzygnięte kwestie
    Granice ludzkiego rozumu
    Zbyt szybkiego w ocenie
    Zobowiązanego do przetrwania
    Wszyscy czujemy głód życia

Wszystko co jest
    Co zawsze było
    Zawsze będzie
    Wirować
    Kręcić się
    Poprzez bezkres czasu

W ciemności patrzymy tam, gdzie wzrok nie sięga
    Szukamy prawdy - gdziekolwiek by nie była

Wpatrując się w chłodny oddech niebios
    W poszukiwaniu znaczenia, sensu
    Naszego istnienia, jak to wszystko się zaczęło
    Samotni członkowie słonecznej rodziny
    Ciekawość pali każdego z nas
    W tym naszym domu, na trzecim kamieniu od Słońca

Wszystko co jest
    Co zawsze było
    Zawsze będzie
    Wirować
    Kręcić się
    Poprzez bezkres czasu

Poprzez bezkres czasu
    Musimy iść
    Poprzez bezkres czasu
    Znad
    Krawędzi wieczności
    Musimy iść
    Poprzez bezkres czasu
    A potem nadejdzie kres

Wszystko to, co jest
    Co zawsze było
    Zawsze będzie
    Kim jesteśmy
    Zawsze pytaj
    Wirować
    Kręcić się
    Poprzez bezkres czasu

Bezkres

lukaszszwagier A kiedy już dotarł na scenę i położył "Clifforda" pośrodku sali Metallica zaczęła grać Orion, sami dla siebie. Tak jakby do zagrania tego utworu potrzebowali Burtona. Teraz ta fabuła ma wielki sens i łapie za serce :(

• lukaszszwagier ocenił(a) ten film na: 9

TomoSiara wiesz co? kumpel, który był ze mną w kinie, na drugi dzień podobnie to skomentował...może coś w tym jest :)

• d_cz ocenił(a) ten film na: 10

TomoSiara TomoSiara - świetnie to zauważyłeś. Jestem fanem Mety od 30 lat i jest mi głupio że sam na to nie wpadłem. Byłem na seansie z moim 13 letnim synem i długo gadaliśmy o tym co mogło być w tej torbie. Teraz to oczywiste.... a tak nawiasem mówiąc scena z wypadkiem na początku filmu (zresztą moim zdaniem genialna) też nie jest bez znaczenia. Widać że pamięć o Burtonie i tym co wydarzyło się w '86 wciąż żyje w chłopakach a ten film jest tego dowodem. Orion grany bez publiki jest swoistym hołdem oddanym Cliffowi!
    Polecam wszystkim fanom Metalliki "Through the Never" - warto zobaczyć w IMAX , wrażenia niesamowite!!! W zasadzie nie wyobrażam sobie żeby mozna było sobie odpuścić ten film w kinie czekając na premierę na DVD. Ja na pewno pójdę za kilka dni jeszcze raz.
    Pozdrawiam

• Poison_Girl ocenił(a) ten film na: 10

milkiwayman O rany czytając komentarze jeszcze bardziej chcę to zobaczyc!

• milkiwayman przykleił Ci się palec do wykrzyknika?