PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678631}
7,3 9 602
oceny
7,3 10 1 9602
6,0 4
oceny krytyków
Metallica: Through the Never
powrót do forum filmu Metallica: Through the Never

Moja ocena

ocenił(a) film na 8

Film odbierany różnie, w zależności od tego, czy ktoś jest miłośnikiem tego zespołu i tej
muzyki, czy też nie. Osoby nie znające historii zespołu i nie czujące tych klimatów bardziej
skupiają się na fabule, która w efekcie pozostaje niezrozumiała, aczkolwiek powiązanie fabuły
z niesamowitymi wrażeniami muzycznymi, może choć trochę pomóc zrozumieć osobom, które
są nawet przeciwnikami ciężkiego brzmienia, że nie są to piosenki o niczym, że każda
piosenka przedstawia nam realia życia, gniew, ból, nienawiść, nadzieję i miłość oraz pamięć o
tych, którzy odeszli. Każda sytuacja na filmie, była odpowiednio zobrazowana muzyką i jeśli
ktoś zna sens piosenek nic nie będzie dla niego tajemnicą, nawet zawartość torby. Dla mnie
cały film był ucztą dla zmysłów, a dzięki głębi obrazu 3D mogłam poczuć się jak na koncercie,
stojąc przy perkusji Larsa, obserwować ruch palców Hammeta na strunach. Nie każdy musi
się tym zgadzać, gdyż są to moje osobiste odczucia po obejrzeniu filmu. Na końcu, gdy
wszyscy grali Orion przy torbie, łezka mi się w oku zakręciła. Szkoda tylko, że z chwilą
pojawienia się napisów obsługa włączyła światło, ale i tak wszyscy siedzieli do końca :)
Słucham tej muzyki więc dla mnie film był rewelacyjny i wrażenia po nim niezapomniane.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
modlishka30

Okej, pewnie masz rację, w takim razie, jeśli możesz to wytłumacz mi na czym polegała fabuła tego filmu. Być może zmienię zdanie. :))

ocenił(a) film na 8
niusia_

Witaj. Każdy w inny sposób interpretuje fabułę więc mogę jedynie napisać jak ja ją odebrałam. Otóż do każdej sytuacji był odpowiednio dobrany utwór, np. One będący tłem do obrazu wojny oraz co najważniejsze w ostatniej scenie Orion grany przy torbie z wiadomą zawartoś ią. To odnośnie treści i i symboliki piosenek. One ukazują nam sytuacje, które mają miejsce wokół nas lub co jest dla nas ważne. A chłopak miał dostarczyć to, bez czego Metallica nie może grać, co jest dla nich ważne. Stąd na końcu Orion. Bez tego, co było kiedyś, na początku i ch istnienia, osoby która dała to, co dała nie byliby w tym miejscu, w którym są teraz.
Dlatego grając na scenie mają to wszystko w sercu. A te symbole w fabule miały to pokazać. Zawartości torby nie zdradzam gdyz nie chce spojlerowac ale chyba kazdy wie co tam było. Pozdrawiam i mam nadzieję niusiu, że moja odpowiedź cię usatysfakcjonowala.

ocenił(a) film na 5
modlishka30

Troszkę ogólnie mi odpowiedziałaś na pytanie, ale przynajmniej upewniłam się co do zawartości torby :). W każdym bądź razie dzięki bardzo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones