The Mist

2 godz. 6 min.
5,8 224 505
ocen
5,8 10 224505
51 039
chce zobaczyć
4,8 10
ocen krytyków
{"rate":4.8,"count":10}
{"type":"film","id":238725,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Mist-2007-238725/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mgła
  • Film ma jedną główną zaletę- świetny scenariusz. Do tego wszystkiego należy zwrócić uwagę na
    naprawdę dobrych aktorów drugiego planu. Tak naprawdę jedyną wadę tego filmu jest niski budżet,
    który czuć w niemal każdym ujęciu. W horrorze, zwłaszcza takim jest to dość frapujące. Oczekujemy
    ładnego widowiska, które będzie straszyć, a nie powodować uczucie zażenowania. Chciałbym aby
    zrobiono ten fulm przy bardzo dużym budżecie, scenariusz już jest..:)

• extranick ocenił(a) ten film na: 9

TomasT a ja nie chciałbym, wystarczają mi efekty takie jakie są, bo to między innymi dzięki temu ten film, ma tak świetny klimat

• extranick No to prawda, ten minimalistyczny, wręcz taki agorofobiczny klimat, niemal jak z filmów Polańskiego jest genialny. Ja jednak chciałbym aby z szacunku do świetnego scenarzysty i reżysera, ten film otrzymał duży budżet i aby ten mógł pokazać nam wszystko co chciał. Ogólnie uważam, że Darabont jest jakiś taki..nielubiany..Robi świetne filmy a nie dostaje dużych budżetów na swoje kolejne projekty. Why?

• honky2000 ocenił(a) ten film na: 8

TomasT bo wiedzą, że i tak zrobi coś dobrego za małe pieniądze ;)

• Trias ocenił(a) ten film na: 8

TomasT Niski budżet można temu filmowi z łatwością wybaczyć. Ja też przy pierwszej scenie walki z mackami nie wiedziałem, czy mam się bać czy śmiać. Ale dzięki świetnemu scenariuszowi, dialogom i atmosferze, można przymknąć oko na kiepskie efekty. W końcu nie one są w tym filmie najważniejsze.

• ukaniulz ocenił(a) ten film na: 8

Trias Macki były faktycznie źle zrobione, ale za to te wielkie kroczące stwory wyglądały już super - chciałbym widzieć w kinie. Film bdbr, jeden z lepszych w tematyce scifi-horror.

• coldy1988 ocenił(a) ten film na: 3

TomasT Przypominam tylko, że scenariusz to pochodna książki S. Kinga, więc nie jest to zasługa nikogo związanego z filmem. Oni odpowiedzialni są jedynie za wykonanie, które jest... Co do najlepszego niskobudżetowego horroru, to zdaje się, że kolega nie widział "Martwego Zła" albo "Coś", które są w porównaniu do tego, jak arcydzieła kina.