PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337532}

Miłość Larsa

Lars and the Real Girl
7,3 49 742
oceny
7,3 10 1 49742
6,8 20
ocen krytyków
Miłość Larsa
powrót do forum filmu Miłość Larsa

Bez przesady, panowie!

ocenił(a) film na 5

Moim zdaniem film się za bardo nie udał. [dalej spoilery] Twórcy zapewne chcieli pokazać jak bardzo nieistniejąca postać może zmienić życie wielu ludzi. Jednak myślę, że zamiast Larsa mogli by zrobić dokument o Kapitanie Ameryce i przestać się kompromitować. Film zaczął mnie już dobijać, kiedy lokalny ksiądz dowiadując się o chorobie Larsa zadał to jakże przereklamowane pytanie "Co by zrobił Jezus" i stwierdził, że zrobi z tej lalki do jebania nową parafiankę, co później wiązało się z odprawieniem jej katolickiego pogrzebu (!). Tak samo dobijająca była reakcja reszty mieszkańców, np. lokalnego przedszkola, które "zatrudniło" tą lalkę (do jebania) do "czytania" dzieciom bajek.
Mogło być ciekawie, ale chyba ktoś za bardzo się poczuł.

5/10 (czyli niby dalej na plus, ale ledwo)

ocenił(a) film na 7
GxZas

myślę, że tu nie chodziło o to, jak lalka może zmienić ludzi, ale jak ważny dla innych może być człowiek i jego tragedia (choroba). przecież nie lalka jest tu głównym bohaterem, ale Lars. tu chodziło o potrzebę bliskości i umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu (smierc matki w czasie porodu, a pozniej ojca) imho.

7.5/10
Pozdrawiam

div3rsion

zgadzam się z powyższym, lalkę do jebania jak się wyraziłeś można zastąpić misiem. Swoją drogą ile to Panów (czemu nie pytasz Pań o zdanie?) traktuje kobiety jak taką lalkę do jebania? żeś się doczepił...

lalka tu nic nie zmienia, jest raczej dla mnie symbolem plastikowego świata, płytkości naszych relacji, życia obok siebie <wybierz sobie>. Ten plastik funkcjonuje sobie w świecie, ale na dłuższą metę nie sposób z nim żyć. Oczywiście, że film został w wyniku pewnych potrzeb wyidealizowany, taki sam zabieg jak mitologizacja przestępców w Ojcu chrzestnym czy Bonnie i Clydzie, (gdzie de facto społeczność jest pokazana jako samo zło).

To głównie dramat głównego bohatera i jego życia, dowiadujemy się o jego lękach, relacjach z innymi i trudnościach z nich wynikających...ale Tobie to umknęło i zapamiętałeś jedynie lalkę (co podkreślasz)do jebania (zamów sobie skoro tak Ci potrzebna)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones