film

Miłość dwudziestolatków

L'amour à vingt ans
1962
1 godz. 57 min.
7,0 561
ocen
7,0 10 1 561
2 807
chce zobaczyć
Film nowelowy. Poza nowelą polską zawiera także nowele: francuską w reżyserii Françoisa Truffauta; włoską w reżyserii Renzo Rosselliniego; niemiecką w reżyserii Marcela... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Miłość dwudziestolatków zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film nowelowy. Poza nowelą polską zawiera także nowele: francuską w reżyserii Françoisa Truffauta; włoską w reżyserii Renzo Rosselliniego; niemiecką w reżyserii Marcela Ophülsa; japońską w reżyserii Shintarô Ishihary. Podczas spaceru w ZOO Basia i Władek są świadkami jak Zbyszek z narażeniem życia ratuje dziewczynkę, która wpadła doFilm nowelowy. Poza nowelą polską zawiera także nowele: francuską w reżyserii Françoisa Truffauta; włoską w reżyserii Renzo Rosselliniego; niemiecką w reżyserii Marcela Ophülsa; japońską w reżyserii Shintarô Ishihary. Podczas spaceru w ZOO Basia i Władek są świadkami jak Zbyszek z narażeniem życia ratuje dziewczynkę, która wpadła do wybiegu dla niedźwiedzi. Basia, oburzona tchórzostwem Władka zaprasza starszego o 10 lat Zbyszka do siebie na urodziny. Jest pod wrażeniem jego odwagi. Jednak wśród młodych studentów, Zbyszek - ze swymi wspomnieniami okupacyjnymi - okazuje się śmieszny i nie na miejscu. Dziewczyna spostrzega, że nic ją ze Zbyszkiem nie łączy. Rozstają się rozgoryczeni.

na podstawie
Yvon Samuel (dialogi) (segment)
studio
Beta Film (współudział) / Cinesecolo (koprodukcja) / Film Polski (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
L'amour à vingt ans
inne tytuły
Love at 20 (alternatywna pisownia) Miedzynarodowe
Love at Twenty Miedzynarodowe
Love at Twenty USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Paryżu (Francja) i Warszawie (Polska).
W segmencie "Antoine i Colette" wyreżyserowanym przez Truffaut, użyto fragmentów filmu "400 batów" tego samego reżysera.
Nowela Françoisa Truffauta była również pokazywana oddzielnie pod tytułem "Antoine et Colette", natomiast w zbiorze nowel w tym filmie ma tytuł "Paris".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych