PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228143}

Miłość i inne nieszczęścia

Love and Other Disasters
6,4 34 223
oceny
6,4 10 1 34223
Miłość i inne nieszczęścia
powrót do forum filmu Miłość i inne nieszczęścia

Hej, chciałam się z wami podzielić taką refleksją, broń Boże nie uważam, że jakąś nowatorską, ale myślę, że po takich filmach nie jedna kobieta myśli sobie "fajnie by było mieć takiego przyjaciela geja". Odnoszę wrażenie, że ten motyw stał się w ciagu kilku ostatnich lat bardzo modny, nie tylko w filmach zagranicznych, ale i polskich, nie wyłączając seriali. Można by się pokusić nawet o nazwanie tego "gejowską propagandą" (mam nadzieję, że nikt nie posądzi mnie teraz o homofobię, absolutnie nie jest to prawda). Myślę tylko, że model takiego przystojnego, inteligentnego, idealnego przyjaciela, który zrozumie wszystkie problemy kobiety, zagościł bardzo mocno w filmach ostatnich lat, co niekoniecznie musi mieć dużo wspólnego z życiem (to byłoby zbyt piękne, a mężczyźni hetero mogliby trafić na listę zagrożonych gatunków), chociaż oczywiście byłoby to piękne i sama chętnie takiego bym sobie znalazła.:)
Inna rzecz, że chyba jeszcze nie trafiłam na propagandę przyjaciółek lesbijek, chociaż po chwili namysłu - wcale mnie to nie dziwi dlaczego.:)

ocenił(a) film na 8
mmon16

Chyba nie tylko Ty chcesz mieć takiego przyjaciela - od dłuższego czasu sama o takim marzę : )
Nawet zaczęłam szukać. O dziwo doszłam do wniosku, że lepiej poczekać, aż się sam znajdzie ; )
Myślę, że ten motyw pojawia się również po to, żeby zwalczać homofobię.
No dobrze. Mam nadzieję, że również po to.
Życzę powodzenia - obyś tego przyjaciela znalazła : )

ocenił(a) film na 7
Miss_Muerte

Niewątpliwie o tę walkę z homofobią we wspomnianej propagandzie się rozchodzi, jak sądzę u kobiet zaszczepianie przebiega pomyślnie, skoro co któraś chciałaby się z gejem przyjaźnić.;)

mmon16

Kropla drazy skale... To nie przypadek, ze coraz wiecej filmow robi nam pranie mozgu :/

mmon16

Śmiem twierdzić, że takie filmy są sponsowrowane przz środowiska gejowskie, które maja na celu przyzwyczaić nas do ich sposobu bycia i myślenia. Z czasem tak to spowszednieje, że nawet parady nie będą potrzebe.
A co do przyjaciela geja... No cóż - nie każdy z nich jest taki fajny jak na filmach, uwierzcie mi. To także ludzie z krwi i kośći, czasem wredni i zmanierowani do bólu.

ocenił(a) film na 7
kamaelangel

Ależ wierzę, dlatego też napisałam o tym, że niekoniecznie musi to mieć wiele wspólnego z prawdą.:) A co do tego sponsorowania to nie jestem pewna, czy to znowu nie przesada w drugą stronę. ;)

ocenił(a) film na 3
kamaelangel

filmy powinny mieć również wątek dydaktyczny, promujący obraz inności. Aby przyzwyczajać ludzi do osób innej rasy w większości filmach amerykańskich przejawia się osoba czarnoskóra, niejednokrotnie jako autorytet ("Skazani na Shawshank", "Bruce Wszechmogący" itp.). Uważam, że jest to potrzebne, widząc coś na ekranie łatwiej będzie nam to zaakceptować w życiu prywatnym :)

mmon16

kiedyś dziewczynki chciały mieć kucyka, teraz przyjaciela-geja. A skoro już o takowym marzysz to mogę spytać o to jaką przewagę ma przyjaciel-gej nad przyjaciółką-hetero? Jeśli mnie przekonasz to zacznę "szukać" (o zgrozo) przyjaciółki-lesbijki..

ocenił(a) film na 8
kart0nick

Nie będę się wypowiadać za inne dziewczyny, ale w moim przypadku to jest tak, że lepiej dogaduję się z facetami i co dziwne - tylko facetowi potrafię się zwierzyć. Mam wrażenie, że dziewczyny mniej słuchają i bardziej myślą o sobie ;p Tyle, że z facetami jest pewien problem: albo się we mnie zakochują, albo znajdują inną dziewczynę i odchodzą, bo ciężko im mieć dziewczynę i dalej się ze mną kumplować .
Dlatego też marzę o tym, żeby zaprzyjaźnić się z jakimś gejem ;) Bo łatwiej żyć z przyjacielem na dwie sylaby niż trzy :D

Chizuna

w takim przypadku dobry też jest przyjaciel korespondencyjny :)

ocenił(a) film na 8
kart0nick

Już próbowałam xD Ale ciężko znaleźć prawdziwego przyjaciela korespondencyjnego ;p

mmon16

Co tu napisałaś i co przedstawia film jest próbą wpojenia że przeciętny facet-gej jest przystojniejszy, bardziej inteligentny i uczuciowy niż facet hetero, tworzy też bardzo niezdrowy schemat myślenia, że fundamentem relacji kobieta-mężczyzna jest seks.. Jest to krzywdzące dla nas i może nawet zakrawać na zalążek heterofobii..
Ujmę wprost, umiejętność myślenia, słuchania, empatia bez jednoczesnego pociągu seksualnego nie jest zarezerwowana jedynie dla gejów i kobiet..

mmon16

Powiem wam iż taka przyjaźń nie jest w jakiś sposób wyjątkowa, nawet jak facet jest przystojny :D Ot poprostu, taka przyjaciółka w wersji męskiej ;P ( poparte własnymi doświadczeniami :> )

ocenił(a) film na 9
mmon16

Powiem Ci, że ja mam dwóch przyjaciół gejów i rzeczywiście mogę potwierdzić, że gej to najlepszy przyjaciel kobiety ;) oczywiście bywa też czasem ciężko, ale to w końcu normalne w przyjaźni. Jedyna różnica u mnie jest taka, że ja się przy nich nie rozbieram jak czyni to bohaterka filmu ;] heh...

mmon16

"propaganda" ??

mmon16

Podobnie jest w serialu Will & Grace i filmie z Julią Roberts, "Mój chłopak się żeni". Uwielbiam ten motyw.

ocenił(a) film na 5
mmon16

Moja żona miała tego typu "przyjaciela". I muszę przyznać że ten przyjaciel to była najbardziej zawistna menda jaką w życiu poznałem. Po prostu kawał świni i intryganta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones