PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30982}

Miasteczko Salem

Salem's Lot
6,2 3 569
ocen
6,2 10 1 3569
5,5 4
oceny krytyków
Miasteczko Salem
powrót do forum filmu Miasteczko Salem

Ja rozumiem, że ciężko jest zrobić film na podstawie dobrej książki.
W filmie wiele rzeczy może się nie zgadzać, bo nie da się przedstawić książki filmem,
Tylko nie rozumiem dlaczego takie różnice.
Straker, Sussan jej ojciec. Zupełnie inne postacie niż w książce.
A zakończenie? To juz cudo.
Średnio to wszystko wyszło, bardzo. A po tak długim filmie spodziewałem się więcej.

ocenił(a) film na 6
Paputek

Dla mnie ta książka jest jedną ze słabszych Kinga.
Jej byle jakość aż bije po oczach.
Miałem wrażenie, że czytam wyjątkowo nieudaną podróbkę Draculi (też czytałem):
-pradawny wampir z odległych stron
-grupka śmiałków, która chce go zgładzić.
Jeżeli chodzi o film to oglądałem wersję nowszą, która jest ciężkostrawna jak stary kotlet.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Tyle, że Stephen King nigdy nie ukrywał, że " Miasteczko Salem" było zainspirowane książką Brama Stokera, którą King przeczytał jako dzieciak.

Jak dla mnie " Miasteczko Salem" to jego najlepsza książka: King idealnie pokazał małe miasteczko i jego mieszkańców, stopniowo budował atmosferę, która wybucha z ogromna siłą, ale i tak czytelnik ma wątpliwości kto jest większym potworem: wampir czy mieszkańcy miasteczka.

ocenił(a) film na 6
Skandal

Miasteczko Salem według Ciebie najlepsze? Phi. To chyba nie czytałeś Misery, Cujo czy Strefy śmierci :D

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Jestem fanem Kinga od 13 roku życia, czyli od 1998 roku, a jego druga książka czyli " Miasteczko..." było moim pierwszym spotkaniem z mistrzem grozy. Wymienione tytuły czytałem i też znajdują się w moim rankingu...

ocenił(a) film na 6
Skandal

King według mnie generalnie nie pisze świetnych horrorów. Co najwyżej przyzwoite. O wiele lepiej wychodzą mu dramaty czy thrillery.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Kwestia gustu...

Lisowczyk

Mroczna wieza. Amen

Lisowczyk

Cujo? Phi. To czy Bastion sobie przeczytaj chyba, że przeraża cię długość. Miasteczko Salem jest świetne i oczywiście inspirowane Draculą stąd podobieństwo, a nie jak twierdzisz "nieudana podróbka"

ocenił(a) film na 3
Paputek

Mam podobne zdanie, obejrzałem film dosłownie zaraz po przeczytaniu książki i to był błąd. Zmasakrowało mi całe wyobrażenie. Niczym nieudolny samobójca chciałem się już dobić wersją z 2004, ta choć miała poziom telewizyjnego serialu bardziej mnie wciągnęła. No cóż, i tak słabo. Książka cudo.

ocenił(a) film na 1
Paputek

Druga adaptacja jest o wiele lepsza. W niektórych miejscach jest wierniejsza (i mówię tu zwłaszcza o scenie unicestwiania Barlowa, niemal identyczna jak książkowa), ale jest i wiele odstępstw od powieści. Jednak klimat ma o wiele lepszy i aktorsko stoi na wyższym poziomie, choć wiele postaci przedstawiono inaczej niż w powieści. Ponadto tam nie połączono postaci ojca Susan i doktora Cody'ego, a jej klamra, choć inna, bardziej przypadła mi do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones