PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 150 935
ocen
7,6 10 1 150935
6,7 32
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Nie dziwi mnie Oscar dla tej produkcji. Jest dokładnie taka jakiej oczekiwała akademia- banalna, pouczająca, może i przerysowana, ale bliska sercu każdego Amerykanina. A że taka mieszanka narodowości i doniosłych scen w jednym filmie wyda się mi, Polaczkowi trochę zbyt kiczowata, to już nie problem akademii.
O rasizmie było już wiele dzieł. To jest chyba najbardziej dosłowne. Ksenofobia, uprzedzenia, jawna nienawiść do koloru skóry jest piętnowana na każdym kroku i nie ma sceny żeby ten temat się nie przewinął. Trudno to wszystko brać na poważnie, zwłaszcza w ostro umoralniającej końcówce, która przypomina jeden wielki, ckliwy videoclip. Może i podejście do tematu, jest czasem zaskakujące, ale ten nawał oczywistości czasem trudno było znieść.
Na szczęście całość ratują świetni aktorzy, dynamiczny scenariusz oraz fakt że reżyser nie potrafi nudzić. Irytować może i umie, ale nie nudzić. Dlatego seans zleciał szybko, kilkoma pomysłami mnie nawet zaskoczył, a niektóre obserwacje nawet wychodzą ponad schemat. Od strony technicznej zastrzeżeń również nie mam żadnych. Dlatego myślę że 6 to idealna nota...

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Jest pierwsza bo jak byś dokładnie ogladal zauwazylbys napis , że nazwiska aktorów podane alfabetycznie :))

ocenił(a) film na 6
Vangelis7

Ale zauważyłeś że to żart był? ;>

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Zrozumiałem to jako prowokację :p

Lucky_luke

To nie jest film o rasizmie, więc daruj sobie analizę.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

a ja właśnie miałam wrażenie, że większość wątków zahaczała o te kwestie rasistowskie...i do tego wszystko prowadziło, lub od tego wychodziło. :)

ocenił(a) film na 9
kiki222

Tytuł! :x

Zło rodzi zło, nie ważne jaka rasa każdy może mieć coś na sumieniu. Może też robić dobre rzeczy.
Może też mieć ciężki dzień.
Świetny film, nie genialny ale bardzo bardzo ok.

ocenił(a) film na 8
olo81

niee no jasne, ten gniew też był motywem przewodnim ;) ale on jest tylko uwzględniony w polskim tytule, oryginalnie jest jedynie 'Crash', co nie przywodzi na myśl ani kwestii rasistowskich, ani czynienia zła, więc myślę, że to zależy od interpretacji każdego widza :)

piczympoom

No też prawda

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

pasujesz stylem do recenzentow filmweb. Pretensjonalnosc, zblazowanie, ironia.

Dariusz_Zarczynski

Tytuł oddaje cały film->brawo autor ,pozdrawiam

Lucky_luke

Tytuł oddje cały film,brawo autor,poadrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones