PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 151 098
ocen
7,6 10 1 151098
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Od kilkunastu dni "atakuje" nas reklama tego filmu w TV, zaciekawił mnie ten film bo reklamują go jako produkcja spoza Hollywood, mimo że grają tam gwiazdy. Na początku powiem że mimo wszystko to jest Hollywodzki film, nawet jeśli nie powstał w wielkiej wytwórni. Ale to jeden z tych amerykańskich filmów, które ogląda się z zapartym tchem i który ma jakieś przesłanie i opowiada ciekawą historię. Tutaj mamy nawet kilka bardzo ciekawych historii. Na początku jest wypadek na autostradzie oraz ciało leżące w pobliżu. Potem akcja cofa się i poznajemy całą masę bohaterów. Każda postać jest interesująca, dialogi są ciekawe i czasem zabawne (spiskowe teorie młodego murzyna naprzykład). Nie będę tu opisyw ał po kolei postaci i ich problemów. Ten film koniecznie trzeba obejrzeć i samemu go przemyśleć. Bo to film o życiu, o problemach, o przyjaźni, miłości, przeznaczeniu, o szczęściu i nieszczęściu. To także film o ludziach i o relacjach między nimi. Miasto Gniewu to taki doskonały dramat egzystencjalny, podany w atrakcyjnym, hollywoodzkim sosie. Bardzo smaczym sosie dodam. Są w tym filmie sceny i motywy które na długo zostają w pamięci, mnie najbardziej spodobał się wątek policyjny, o dwóch policjantach, podłym cyniku i dobrym młodziku. Niektóre historie skończą się szczęśliwie, inne nie. Jak w życiu. Bardzo podobają mi się kreacje aktorskie, świetnie wypadła Sandra Bullock której normalnie nie lubię, świetnie sprawili się też czarni aktorzy, znani z takich filmów jak "Zagrożenie dla społeczeństwa" czy "Dead Presidents". Piękna jest w filmie muzyka i zakończenie, takie banalne i zabawne, ale też gorzkie.
Moja ocena: 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones