PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 150 954
oceny
7,6 10 1 150954
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

lecz przy tym filmie ciarki przechodziły mnie kilka razy a jedna scena prawie wycisnęła łzę.
Ekstra pokazuję charakter ludzi i to, że mogą się zmienić na lepsze.

ocenił(a) film na 7
mgolab

zaiste

ocenił(a) film na 10
NabuchodonozorX

iście zaiście zajeb.iście pokazuje również to, jakim chorym czynimy ten świat i że jest on tak naprawdę mały ;) 10/10 bezapelacyjnie, ten film zasługuje na miano arcydzieła

bumbleble

Niech zgadnę - strzał ślepakiem? Me too!

ocenił(a) film na 10
opiet

oooo cały film :D ale strzał też był genialny

ocenił(a) film na 9
bumbleble

A mnie wcisnęło w fotel gdy ten młody policjant zastrzelił tego czarnoskórego pasażera , który w dodatku okazał się być bratem policjanta z dylematami na tle rasistowskim . No i scena z uratowaniem kobiety , którą wcześniej bezczelnie molestował na oczach jej męża ! To dla tych , którzy tak łatwo i zero - jedynkowo oceniają ludzi i ich postępowanie . Taki prztyczek w nos dla nas wszystkich . Bardzo mocny emocjonalnie film !

użytkownik usunięty
Walsh75

właśnie widziałem. ciężko ten film określić pięknym, sztampowo stwierdzić, że jest po prostu dobry. oryginalny, choć nie porywający inwencją, kupił mnie mimo tego w całości. oddaję hołd, biję pokłony. coś wspaniałego :) warto dodać, choć może po prostu sam nie oglądałem zbyt wielu obrazów tego typu, że jest niesamowicie niedopowiedziany momentami, jednocześnie mocno sugestywny, wieloznaczny jednoznacznie. cudo!

użytkownik usunięty

scena z serii "ratowanie młodej damy", najlepsza

ocenił(a) film na 10

momentami niedopowiedziany? nie, chyba nie... o czym mówisz dokładnie?

użytkownik usunięty
Matrixiu

nie potrafię w tym momencie przytoczyć przykładów, bo oglądałem dość dawno. niedopowiedziany... po prostu sugestywny, bardzo.

ocenił(a) film na 10
mgolab

A ja mimo wszystko liczyłem na to, że pokażą, że ludzie tak na prawdę na dłuższą metę się nie zmieniają. Bo zmienić się można, stać się lepszym, przez jakieś drastyczne wydarzenie, ale tylko na krótko - z czasem jednak zapomina się o tym i powraca do bycia takim, jakim się było.

ocenił(a) film na 9
Matrixiu

Czy aby na pewno ? Nie wiem tego , ale myślę , że to zależy od indywidualnej osobowości i rodzaju przeżyć , a także różnych uwarunkowań temu towarzyszących . To fakt , że ludzie szybko zapominają i powielają błędy . Ale faktem też jest , że często zaskakujemy swoim postępowaniem ... samych siebie . Poza tym w człowieku jest coś takiego jak chęć podrażnienia się z kimś , pokazanie mu swojej wyższości nad nim , co wiąże się często z dokuczeniem mu , poniżeniem go . Pytanie jest o granicę tego typu zachowań . Dla tego policjanta , granicą było ludzkie życie . On nie chciał jej śmierci , chciał czegoś innego - co widzieliśmy wcześniej . Pytanie kolejne : co jest gorsze . Czy można go jednoznacznie potępić , czy odwrotnie - jednoznacznie usprawiedliwić ? Czy po jakimś czasie z inną może osobą nie powieliłby tego samego , bezczelnego zachowania jak i tego bohaterskiego czynu ? Czy możemy się zatem całkowicie zmienić ? Chyba jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi , po raz kolejny możemy zdziwić samego siebie ...

użytkownik usunięty
Matrixiu

ludzie powielają błędy, ale to zależy od człowieka tylko i wyłącznie. w tej kwestii grzechem jest generalizowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones