PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 150 998
ocen
7,6 10 1 150998
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Film ukazujący stereotypowe postrzeganie wszelkich mniejszości, jednak w tak przerysowany sposób, że nie da się brać tego na poważnie. Historie, przeplatające się w "Crash", są tak naciągane że aż śmieszne, a postaci w nich ukazane tak wiarygodne, jak by była wiarygodna Paris Hilton jako zakonnica. Jednym słowem wszystko w tym filmie wydawało mi się "za" - murzyni byli aż za czarni, meksykanin za meksykański a rasista aż zbyt rasistowski. No i oczywiście happy end na końcu, wszyscy się ajlawju i jest ołkej - chwalmy USA że wszystko tam się tak dobrze kończy.

Oscary definitywnie nie są dla mnie wyznacznikiem tego czy film jest dobry czy nie.

atique

Zgadzam sie. Widac ze rezyser miala ambicje aby nakrecic "powazne kino" ale wyszedł mu jakiś pokraczny komiks. Wszystko tu jest przerysowane, naiwne i uproszczone. Taki głupiutki filmik o głupiutkich ludziach, ktory chce sprawiac wrazenie moralitetu.

ocenił(a) film na 6
atique

dokładnie, duzo osob uwaza ze wiele oscarow, głownie za aktorstwo, zostało niesłusznie przyznanych i po obejrzeniu filmu gdy sie dowiaduja ze dostał oscara sa zdziwieni, ale mało osob w srodowisku filmowym głosno to powie

ocenił(a) film na 9
atique

A ja się nie zgodzę.Być może pewne reakcje bohaterów mogą wydawać się przejaskrawione ,ale nie zapominajmy ,że widzimy ich w specyficznym momencie życia .Każdy z nich doznaje jakiegoś wstrząsu czasem z pozoru banalnego ,ale takiego że ich postrzeganie świata zmienia się czasem o 180 stopni.Ich wyobrażenia o świecie czy o sobie zderzają się z rzeczywistością.Moim zdaniem film jest głównie o tym że nic nie jest tak czarno-białe jak się na pierwszy rzut oka wydaje.A co do happy endu ,to jedne historie kończą się dobrze inne nie ,jak w życiu.Chyba ,że za happy end uznasz to że jeden policjant pozbył się złudzeń i idealizmu a drugi nie będzie już miał kłopotów z bratem przestępcą no i niezbyt wrażliwej pani z opieki społecznej ktoś wjechał w d... samochodu.

ocenił(a) film na 8
hella_266

Są specjalnie przejaskrawione. Ale tego ten mądrala co założył wątek już nie dostrzegł. Ten film powstał by pokazać kilka historii, połączyć je wspólnymi wątkami i przekazać pewne przesłanie, które było tak czytelne, że nasz mądrala w ogóle go nie dostrzegł. Uwielbiam takie płytkie recenzje z dupy...

Dla mnie to paradokument. Dla ciebie może bajka. Widocznie lepiej znam życie...
A nawet jeśli bajka, to obrażasz się na bajki że mają stereotypowe, przejaskrawione postacie?
W każdej bajce jest morał. Ale nie każdy go chwyta...

Happy end? Szczególnie dla tego zastrzelonego chłopaka, brata detektywa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones