PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 151 001
ocen
7,6 10 1 151001
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

czegoś tu nie rozumiem

użytkownik usunięty

Dlaczego cały jest mowa o tym, że bohaterka zagrana przez Thadie Newston nie jest czarna? Przecież jest... dla mnie ona biała nie jest.
Nie jestem rasistką, to nie o to chodzi, tylko to się dziwnie ogląda słysząc to, że jest biała.

ocenił(a) film na 9

Też mnie to irytowało, tzn.nie to że jest czarnawa, tylko ewentualne przekłamanie filmowców, bo dla mnie też ta babka jest pochodzenia carnawego

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

Nie no nie ma o czym mówić, faktycznie jest mulatką i nawet grała kiedyś Ugandyjkę, więc w Crashu mimo że film jest rewelacyjny, ktoś po prostu wcisnął nam kit

ocenił(a) film na 7

Nikt wam nie wciska dziewczyny kitu. Po prostu dla nas, jednolitych etnicznie, białym jest tylko ten kto ma biały kolor skóry, każdy inny jest kolorowy i/lub czarny. Dla czarnych i latynosów natomiast każdy kto ma inny kolor skóry niż czarny jest uważany za białego, tzn. dla czarnych białym jest też mulat i azjata. Para z filmu w której dla nas są mulatka/latynoska i czarny, w tamtych realiach L.A. jest parą biała- czarny.
Zrozumienie tego pozwala lepiej zrozumieć cały wątek z policjantem, mulatką i jej mężem.

ocenił(a) film na 9
baaba3

Białe dupy nie grają w filmach Ugandyjek oki doki?

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Ujmę to inaczej bo widzę, że jest problem ze zrozumieniem. Dla Ciebie huo_sanchez jest niewyobrażalne że ktoś kto ma ewidentnie ciemny kolor skóry może się uważać za białasa. Bo przecież białe jest białe a czarne to czarne. Ale film był o L.A., akcja działa się w L.A., ekipa kręcąca film też amerykańska a Amerykanie jak wiadomo uważają że na świecie liczy się tylko Ameryka, innych mają w dupie i kręcą filmy dla siebie. I dla amerykańskiego widza. Według którego latynos w porównaniu z murzynem uważa sam siebie za białego tak samo jak murzyn w porównaniu z latynosem uważa tego drugiego za białego. Tak, wiem że dla nas to jakaś brednia ale TAM TAK RZECZYWIŚCIE JEST. W L.A. latynosi nienawidzą się z czarnymi min. walcząc o miejsca pracy ( leniwi murzyni kontra pracowici latynosi ) co daje się w L.A. bardzo często odczuć. Na drabinie społecznej L.A. czarny jest na samym dole.
I żaden amerykanin nie będzie twierdził że ktoś mu wciska kit albo że jest to przekłamanie filmowców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones