PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 150 998
ocen
7,6 10 1 150998
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Ogólnie rzecz ujmując, nie jest to wymagający film, powiedziałabym raczej ze schematyczny. Postaci
są stereotypowe, wszystko jest przewidywalne i konwencjonalne, poza tym z kilometra zalatuje
truizmami. Fabuła kojarzy mi się z bajkami dla dzieci, opowiadającymi o tym ze dobro zawsze
zwycięża.

ocenił(a) film na 9
domka13_

Porusza problem rasizmu.

ocenił(a) film na 6
jaca1969

Tak, jak wiele innych filmów. Nie czyni to jednak z niego wybitnego dzieła kinematografii :) w każdym razie nie rozumiem Twojego argumentu

ocenił(a) film na 9
domka13_

A tam od razu argument - taka luźna uwaga ;)
Może nie wybitny, ale fajnie zrobiony - bez zbytniego patosu, takie " ludzkie " oblicze rasizmu w codziennym amerykańskim życiu.

ocenił(a) film na 6
jaca1969

Jak dla mnie zbyt banalny, ale ponoć o gustach się nie dyskutuje ;)

ocenił(a) film na 9
domka13_

No kilka banałów da się znaleźć.
Ale o filmach można :)

ocenił(a) film na 10
domka13_

Czemu banalny? Może czegoś w filmie nierozumiesz i dlatego tak uważasz...
Jednak każdy ma swój gust i ja to rozumiem, że film niemusi być w twoim typie :)

A co do filmu niezauważyłaś że człowiek postępuje inaczej w każdej sytuacji? Chodzi mi o to że niby dobry człowiek najpierw pomaga, a potem sam podaje się stereotypom? I odwrotnie, gościu niby był rasistą, ale jak sie ukazało serce miał dobre.
Pozdrawiam ;))

ocenił(a) film na 6
lemoneq

W tym filmie nie ma niczego, co mogłoby być niezrozumiałe :) i tak, zauważyłam wszystko o czym piszesz. Po prostu dwoistość natury ludzkiej nie jest niczym niezwykłym, wiec film był dla mnie oczywistą oczywistością i chyba mam dość filmów, których funkcja parenetyczna jest tak dobitnie przedstawiona, ale masz rację, każdy ma inny gust
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
domka13_

Postacie są stereotypowe bo takie miały być. A czy przewidywalny , jeśli na pierwszy rzut oka poukładaś wątki z zakończeniami to gratuluje pani od funkcji parenetycznych :d myśle że nie wczułaś sie w film i po prostu ci mignął hehe dla mnie jeden z lepszych obejrzanych w 2014 mimo tej banalności i schematyczności

ocenił(a) film na 6
panczerek

Mimo tego iż postacie są celowo stereotypowe, nie przemawia to do mnie za bardzo. Jeśli do ciebie tak, to super :) Oczywiście ze nie poukładałam wszystkich wątków od razu, ale dwa czy trzy udało mi się przewidzieć. Może i jest to jeden z lepszych filmów które widziałam w 2014, ale na pewno nie jeden z lepszych filmów które widziałam ogólnie :) Jakkolwiek, każdy ma prawo do swojego własnego, osobistego gustu filmowego. Z tego prawa nieustannie korzystam :))

ocenił(a) film na 8
panczerek

Dokładnie jak mówisz. Postaci i charaktery miały być wyraźne i stereotypowe. Głównie po to, by podkreślić przemiany jakie w nich zaszły i by łatwiej przemycić wiadomość do widza.

A ta jest taka, ze nie umiemy się dogadywać. Z banalnych nieporozumień rosną straszliwe probelmy. Bajka? A dla mnie paradokument...

I naprawdę nie widzę, by wszystko tu skończyło się dobrze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones