PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 150 990
ocen
7,6 10 1 150990
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

gdzie np. erotoman, molestant i rasista okazuje się nagle altruistą i bohaterem, a cały film kręci się wokół tematyki rasizmu, a ja się pytam jaki rasizm? przecież rdzenni mieszkańcy różnych krajów są obecnie dyskryminowani, pozbawiani pracy, godnych zarobków i mówiąc otwarcie są gorzej traktowani od emigrantów, nie polecam tego filmu ludziom myślącym, ponieważ jest głupi, wkurzający, nie ma w nim żadnej głębi ani morału

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
uszelka

To może faktycznie jest zbiór kilku naiwnych bajeczek,ale za to z bardzo ważnym przesłaniem.Coś innego od tej komercyjnej papki,którą mamy na co dzień w kinach.Jeśli nie dostrzegłaś tam żadnego sensu ani morału,to może warto go jeszcze raz zobaczyć.A to że rdzenni mieszkańcy różnych krajów,jak to określiłaś są traktowani,jak są traktowani,to już inny temat.

ocenił(a) film na 10
flaga87

Nie polecasz filmu ludziom myślącym. Ciekawa jestem gdzie stawiasz siebie w tej wypaczonej hierarchii. No ale hierarchia, jak dupa, każdy ma swoją. Zgodzę się z infantylizmem niektórych scen, ale całość jest dla mnie genialna. W dzisiejszych czasach trudno jest pokazać coś nowego, bo co roku powstaje tyle filmów, że każdy temat jest już przerobiony na milion sposobów. Sukces tkwi w tym, jak pokaże się określony temat. Osobiście wole proste historie, takie, z którymi mogę się utożsamiać i mieć z nimi do czynienia na co dzień niż abstrakcyjne," alternatywne" i niszowe kino, które trąci często schizofrenią lub ukrytą paranoja twórców.

ocenił(a) film na 9
gosiukukuk

Dla mnie również całość wypada genialnie. Już nie mówię tu o wspaniałym montażu, ale przede wszystkim o całości fabuły. Każda 'nacja', każdy człowiek został ukazany osobno. Film tak naprawde wciągnął mnie dopiero, gdy zaczeła się 'dziwna' seria zdarzeń i spotkań bohaterów. Było tam jak powiedziałaś kilka infantylnych scen, ale wszystko jakoś mi się fajnie zgrało, a końcówka filmu czyli pokazanie przeżyć każdego bohatera przy wspaniałej muzyce i przy naszych łzach w oczach była genialna. Film jak dla mnie nie tyle uczy tolerancji, jak pokazuje, że każdy człowiek nie ważne czy murzyn, czy żółtek, czy białas ma swoje uczucia, swoje słabości i każdy bez wyjątku potrzebuje bliskości drugiego człowieka. 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones