film

Miasto

2021
1 godz. 20 min.
3,9 1 223
oceny
3,9 10 1 1223
642
chce zobaczyć
5,0 5
ocen krytyków
Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Więcej Mniej
Miasto zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Sny i smęty
Trzeba sporo filmowego talentu, by wielu ludzi wciągnąć w ten sam sen. W "Mieście" niestety go zabrakło.... ... czytaj więcej
Miasto
Zwiastun nr 1
Miasto
Teledysk Gruszka, Rogiński, Trzaska, Szpura - Femme Fatale
nr 1 2021-06-10T12:47:44 https://fwcdn.pl/webv/77/08/57708/57708.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/282/853482/MIASTO___oficjalny_zwiastun.vp9.1080p.webm

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

na podstawie
Małgorzata Sobieszczańska (dialogi) (współpraca scenariuszowa) /
dystrybucja
Kino Świat
studio
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (koprodukcja) / Pokromski Studio / Polski Instytut Sztuki Filmowej (współfinansowanie)
tytuł oryg.
Miasto
inne tytuły
Zdjęcia do filmu powstały w Bydgoszczy (Polska).
Okres zdjęciowy trwał od 1 września 2019 roku do 10 marca 2020 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Skąd słaba ocena?

  antyszyba ocenił(a) film na 8

  Trochę mnie zaskoczyła i zasmuciła taka ocena filmu. Mamy debiut reżyserski, kino ambitniejsze niż kolejna komedia romantyczna, mamy film ociekający nietypowym klimatem i będący spójnym - widać tu inspiracje z wielu dzieł. A jednak ocena w tej chwili nie przekracza 5/10. Gdzie nie mówię, że to zła...

 • Tragedia.

  marrreczek ocenił(a) film na 1

  Nie pamiętam kiedy ostatnio wyszedłem z kina przed końcem. Czułem się jakby ktoś pijany, z nieświeżym oddechem na siłę chciał mi opowiedzieć nudną historie. Nie zdzierżyłem.

 • Ciekawy wizualnie

  JstEvl ocenił(a) film na 5

  Ciekawy wizualnie, ale ze słabo zarysowaną fabułą, której nie wiadomo o co chodzi. Poniżej oczekiwań i nie to czego można było się spodziewać.

 • Po prostu tragedia. Dawno nie wyszedłem z kina tak rozczarowany jak po tym filmie.W opisie film o gangsterach itp a jest wielkie rozczarowanie. Spory kawałek filmu oczy się same zamykały z nudów. Fabuła nie zrozumiała, idzie łatwo się zgubić o co dokładnie tam chodzi.

  12
  • koszmar ...

   alevip ocenił(a) film na 2

   oglądanie tego "filmu" można stosować jako karę za przestępstwa ...

   4