PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505440}

Millennium: Zamek z piasku, który runął

Luftslottet som sprängdes
7,5 35 919
ocen
7,5 10 1 35919
4,8 4
oceny krytyków
Millennium: Zamek z piasku, który runął
powrót do forum filmu Millennium: Zamek z piasku, który runął

10/10 REWELACJA

ocenił(a) film na 10

Właśnie jestem po seansie wszystkich 3 części " Millennium" . Naprawdę kawał dobrego kina i nie żałuje ani sekundy z tych 9 godzin spędzonych przed ekranem :) Jak by inne ekranizacje książek były tak dobre to świat kina byłby piękniejszy, a tak mamy tylko amerykańskie słabiutkie próby i jakoś nie udaje im się oddać tego klimatu. Szkoda autora książek może miał jeszcze więcej pomysłów na kolejne historie związane z wydawnictwem " Millennium"

Annuarek

Hej :) ja też uwielbiam tę sagę Millenium, przeczytałam książki, teraz czytam drugi raz. Myślę podobnie jak Ty szwedzka trylogia ma ten klimat, "Dziewczyna z..." jest inna, nie ma tego "czegoś", ale też ma jakis inny urok. Obejrzałam trylogię już tysiąc razy i tez nie żałuje kazdej minuty, godziny... wspaniała przygoda :)

ocenił(a) film na 5
Annuarek

Nie sposób oglądać filmu w oderwaniu od książkowego oryginału i w tym kontekście jest po prostu kiepski, niemniej bez niego straciłby jakąkolwiek rację bytu. Włączając, właściwie z premedytacją decydowałam się na trwające do końcowych napisów porównania, mimo to nie byłam w stanie pogodzić się z niekończącymi się kompromisami, przemilczeniami i brakiem głębi.
Twórcy ekranizacji streszczają nieomal osiemset stron w ponad dwugodzinnym filmie, krojąc szczególnie tam, gdzie obraz wymagałby większych nakładów. Mocno docięta fabuła i dialogi, mało wiarygodni bohaterowie. Obraz ledwie uchodzi jako bryk. Nic nie mówi o ludziach, których historię opowiada bardzo pobieżnie. Kompromis niewart rozważenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones