film

Millennium: Zamek z piasku, który runął

Luftslottet som sprängdes
2009
2 godz. 28 min.
7,5 35 619
ocen
7,5 10 1 35619
14 230
chce zobaczyć
4,8 4
oceny krytyków
Lisbeth przebywa w szpitalu, gdzie dochodzi do zdrowia i oczekuje na proces. Dziennikarz Mikael Blomkvist próbuje zdobyć dowody na jej niewinność. Więcej Mniej
Millennium: Zamek z piasku, który runął zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ekranizacja ostatniej części trylogii Millennium Stiega Larssona. Lisbeth przebywa w szpitalu po tym, jak udało jej się przeżyć próbę pogrzebania żywcem, a Mikael Blomkvist postanawia wreszcie odkryć tajemnice jej przeszłości, dowiedzieć się, z jakiego powodu była tak surowo traktowana przez władze i oczyścić jej imię tekstem, który wywoła trzęsienie ziemi w szwedzkim rządzie. 

boxoffice
$43 498 108 na świecie
$5 190 196 w USA
$38 307 912 poza USA
na podstawie
Stieg Larsson (powieść)
studio
Film i Väst (koprodukcja) / Nordisk Film / Sveriges Television (SVT) / Więcej...
tytuł oryg.
Luftslottet som sprängdes
inne tytuły
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest Miedzynarodowe
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest Wielka Brytania
Więcej...
W sądzie, Lisbeth mówi, że została zgwałcona przez Bjurmana we wtorek 18 lutego 2008 roku. Jednak 18 luty 2008 roku wypadał w poniedziałek.
W szpitalu, w którym Clinton poddaje się zabiegowi hemodializy, można wyraźnie zobaczyć, że pompa w urządzeniu do dializy nie jest uruchomiona.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Göteborgu i Sztokholmie (Szwecja).
Lisbeth Salander, bohaterka powieści Stiega Larssona, stała się fenomenem na skalę międzynarodową. Szwedzki pisarz stworzył postać ze wszech miar niebanalną - zupełnie inną niż spotykane do tej pory w literaturze kryminalnej, o osobliwym wyglądzie i sposobie bycia, odpychającą i społecznie nieprzystosowaną, ale jednocześnie naznaczoną traumatyczną... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych