Mimzy: mapa czasu

The Last Mimzy

2007 1 godz. 34 min.
6,2 3 666
ocen
6,2 10 3666
579
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Mimzy: mapa czasu
  • ... to tytuł krótkiego, kongenialnego opowiadania Kuttnera wydanego w 1943 roku. Serdecznie polecam każdemu, komu się film spodobał. Myślę, że taka osoba zachwyci się opowiadaniem nie tracąc sympatii dla filmu, choć zapewne po lekturze nieco inaczej popatrzy na film, w sumie - "spłycający problem" :)

    Podpowiedź: o wiele bogatszy staje się tekst Kuttnera dla każdego, kto zna Alicję z Krainy Czarów :)

    Za realizację i "w ogóle" oceniłbym ten film nawet na 7, ale gdyby go porównać do tekstu, no to... 1? 2?... za niewykorzystanie potencjału... Zatem nie oceniam filmu, bo średnia byłaby niesprawiedliwa, w sumie fajny kawałek familijnej rozrywki.

    A podkreśliłem datę wydania tekstu, bo może któryś z uczestników "dyskusji" (cudzysłów, bo takie tam miejscami duby smalone, że strach...) w temacie "New Ageowe gówno" zajrzy tutaj, przeczyta i się zreflektuje lub wręcz zawstydzi :)

  • krdor ocenił(a) ten film na: 8

    nifto Zgadzam się w pełni. 1.Opowiadanie "wyrobnika" Kuttnera [przy współpracy żony] - genialne. 2. Potencjał na pewno niewykorzystany. 3. Ze względu na sentyment do opowiadania, które uwielbiam od wielu lat ocenie na 8 pkt.