Mimzy: mapa czasu

The Last Mimzy

2007 1 godz. 34 min.
6,2 3 666
ocen
6,2 10 3666
579
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Mimzy: mapa czasu
  • Oglądnąłem ten film jako lżejszy repertuar po kilku mocniejszych filmach a tu takie zaskoczenie... Naprawdę dobry film - krótkie 90 minut a ile wartości przekazuje:) I efekty specjalnie jak na taki film - świetne. Do tego film ciekawie oparty na konwencji naukowej - niby skomplikowane sprawy a każdy je rozumie. Nie zabrakło umiejętnych wtrętów komediowych. Ale to bardzo,bardzo z umiarem. Do tego bardzo dobra obsada filmowa choć akurat Michael Clarke Duncan się marnuje taka mała rólką, on jednak zasługiwał na więcej... Dzieci zagrały dobrze, nie jakoś porywająco może ale i bez zastrzeżeń. Wszystko ładnie spięte dobrą muzyką. Po prostu dobry film tam gdzie się tego chyba nikt nie spodziewał,

  • skoczek_narciarski Zapominałem dodać że rozbroiło mnie to jak to fachowo 13 -latek jeździł furgonetką i jego cytat "jeździ się łatwiej niż w grze" Cytat roku:)

  • skoczek_narciarski Ciekawą konwekcją jest tez konwencja braku narratora - widz tak jak rodzeństwo i ich rodzice do końca nie wie co się stanie i o co tak do końca chodzi. Nie ma prostych jednoznacznych odpowiedzi, Do wszystkiego musimy dojść sami tak jak dzieci (a raczej razem z nimi)