PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536867}

Misja kadrowego

The Human Resources Manager
6,2 815
ocen
6,2 10 1 815
Misja kadrowego
powrót do forum filmu Misja kadrowego

Niebanalny, ciepły komediodramat w klimacie iście francuskim:) Polecam.

ocenił(a) film na 8
katarzyna_is_szewczyk

Z dużą przyjemnością rzeczony film obejrzałem. Ludzki, troszkę naciągany, ale w sumie bardzo fajny. Dobra główna rola męska.

katarzyna_is_szewczyk

Właśnie banalny trochę był. Takie plastikowe wzruszenia.

Moim zdaniem, twórcy nie oddali realiów życia w Rumunii. To kompletnie nie wyszło. Film nie był zły, ale spodziewałam się czegoś o niebo lepszego. Główna rola męską, oj tak, szczególnie, że męska ;)

ocenił(a) film na 7
depassavent

ja uwielbiam takie klimaty starych wiosek gdzies na koncu swiata. historia ciepla, i smieszna i wzruszajaca, troche kino drogi.

ocenił(a) film na 6
depassavent

Oj tam, oj tam -- tych wzruszeń nie było znowu aż tak wiele :). Klimatem telenoweli nie powiało w żadnym momencie.

Dla mnie plus za trzy motywy:
- "honoru zawodowego" i odpowiedzialności za przeprowadzenie sprawy do końca jak należy;
- wyrozumiałości córki, która zdawała sobie sprawę, że tata nie może dotrzymać obietnicy jej złożonej nie z powodu jakiegoś swojego widzimisię, tylko dlatego, że jest coś ważniejszego do zrobienia;
- "negacji korzeni": wcale nieprawda, że człowiek musi przynależeć do miejsca, w którym się urodził, rodziny, itd. Część ludzi czuje tę więź, potrzebuje jej, buduje ona ich tożsamość, a u części zachodzi zjawisko niemal przeciwne -- woła ich inny świat, inne środowiska, inne mentalności, inne życie. Ciekawy, istotny motyw, udanie i zaskakująco wpięty w tę opowieść.

Mały minus za pewną rozwlekłość narracji (chociaż to mnie nie bardzo przeszkadza) i za to, że jest to kolejny obraz Rumunii prowincjonalnej. Chętnie obejrzałbym więcej fabuł umieszczonych w Rumunii miejskiej, "klasy średniej", itd., bo powstaje wrażenie, że cały ten kraj to jakaś dziura na krańcu świata, a tak przecież nie jest.

Rzeczywiście, dobrze odtworzony główny bohater. Reszta trochę komiksowo, ale bez przesady.

ocenił(a) film na 4
katarzyna_is_szewczyk

Film jest przede wszystkim bardzo nudny, tylko mniej więcej od połowy do końcówki akcja staje się żywsza, by w samej końcówce znowu zwolnić. Główna rola męska niespecjalnie przekonująca, a fabuła niedopowiedziana. No i ciekawe jak to ciało wytrzymywało bez rozkładu tak długo...

ocenił(a) film na 8
katarzyna_is_szewczyk

Film dobry ot co...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones