film

Mocna kawa wcale nie jest taka zła

2014
48m
7,8 22 849
ocen
7,8 10 1 22849
7,2 8
ocen krytyków
Na wsi, w rodzinnych stronach zjawia się Łukasz - syn Jacka, którego nie widział od osiemnastu lat. W ich wzajemnym pogodzeniu pomaga mały chłopiec oraz kobieta. Zobacz pełny opis
Mocna kawa wcale nie jest taka zła zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Relacja wideo
DWA BRZEGI 2014. Zakończenie festiwalu
W sobotę wieczorem odbyła się ceremonia zamknięcia 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Nagrodę główną w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych zdobył film "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". Drugą nagrodę zdobył film "Gorzko, gorzko", zaś trzecią – "Sonda o mężczyznach". W tym roku filmy oceniało niezależne, 15-osobowe jury – widzowie wyłonieni metodą losowania, niezwiązani z branżą filmową. 2014-08-10T13:08:31 PT2M43S https://fwcdn.pl/webv/41/95/34195/dwa_brzegi.34195.4.jpg

Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

na podstawie
Norm Foster (sztuka)
studio
Polski Instytut Sztuki Filmowej / Studio Filmowe Oko / Warszawska Szkoła Filmowa
tytuł oryg.
Mocna kawa wcale nie jest taka zła
inne tytuły
The Strong Coffee Isn't So Bad Międzynarodowy
więcej
Film kręcony był w Nowej Olszewnicy w stajni tresera zwierząt do filmów - Jacka Kadłubowskiego. Zdjęcia trwały 7 dni.
Scenariusz powstał na podstawie dramatu "Mending Fences" Norma Fostera w tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. Polski tytuł sztuki brzmi "Między płotem a kowadłem".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Tak wiele niedokończonych treści, dialogów, fabuły. Tęskni się za tymi bohaterami i ma się uczucie, że film zakończył się wtedy, kiedy cała akcja nabrała tempa.

Fakt, to przecież etiuda i niby "tak ma być", ale mimo wszystko produkcja pozostawia niedosyt, pewną tęsknotę za postaciami.

Aż chciałoby się powiedzieć:...

Rewelacja! :)

ocenił(a) film na 9

Naturalny, prosty, przezabawny, ze scenariuszem przed którym się po prostu bije pokłony. Uwielbiam ten film i na pewno do niego będę wracał wielokrotnie. A dialogi będą kultowe :)

Jestem ojcem podobnym do Jacka, w podobnym wieku. To jest bardzo prawdziwy film o rzeczywistych relacjach między dorosłymi dziećmi a rodzicami, TU i TERAZ. Mimo humorystycznych epizodów film niesie wielkie przesłanie dla nas wszystkich. Czy zależy nam na zachowaniu więzi między rodzicami i ich dziećmi, czy też...

9/10

ocenił(a) film na 9

9/10 Aż szkoda że trwa niecałą godzinę. I ta rozmowa o kawie - twierdzę że jest kultowa ;) Aktorsko i realizacyjnie - rewelacyjnie,fabularnie - bardzo dobrze.

Czy warto zobaczyć na małym ekranie - naprawdę warto

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones