PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115331}
7,4 5 217
ocen
7,4 10 1 5217
Modigliani, pasja tworzenia
powrót do forum filmu Modigliani, pasja tworzenia

Po pierwsze
1) Andy Garcia i jego Modigliani - był zbyt normalny! Brakowało mi tego posmaku prawdziwego artystycznego szaleństwa i nieobliczalności. A tak naprawdę - bliżej mu było to zwykłego pijaczka niż całkowicie nieodpowiedzialno-nieprzewidywalnego artysty. I bądź co bądź, ale ja nadal widzę w tym aktorze przede wszystkim mafiosa. I nie może się to odczucie ode mnie odczepic.

2) Aktor wybrany do roli Picassa. Nie przekonuje mnie. Fizycznie. Picasso był raczej z tych niskich - chudych. Tutaj mamy pokazanego niskiego bardzo grubego. Ale jedno trzeba mu przyznac - nadrabiał charakterem swojej postaci.

3) Sceny kiedy wszyscy 5 malarze tworzyli swoje dzieła na konkurs przy akompaniamencie dobrego mixu Ave Maria. - Może i się nie znam, ale czy wszyscy malarze malują jakby byli w delirium, machając pędzlem jakby się odpędzali od stada much? Nie potrzeba więcej spokoju i skupienia?

Na plus scenografia, kolory, bardzo dobra muzyka i aktorka grająca ukochaną Modi'ego.

Arda_mexx

Zgadzam się z tobą ^.^ no może prucz punktu 3) mnie się wydaje, że ta muzyka sprawiała właśnie fajne wrażenie a co do malowania "jakby się odpędzali od stada much" to żeczywiście nie zawsze ale czasem (tak myślę) tak się maluje. Wiem bo sama maluje xD

ocenił(a) film na 9
Bona_Dea

racja a co do punktu 3) to ja w tym momencie wyciszyłam tą okropną, okropną muzykę i włączyłam nokturn Chopina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones