film

Modlitwy za Bobby'ego

Prayers for Bobby
2009
1 godz. 27 min.
7,6 13 299
ocen
7,6 10 1 13299
Młody homoseksualista Bobby, próbuje uzyskać akceptację głęboko wierzącej matki. więcej mniej
Modlitwy za Bobby'ego zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

GLAAD Media
Film zdobył nagrodę GLAAD Media oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak musi radzić sobie sam zFilm opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak musi radzić sobie sam z homofobią społeczeństwa. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem.

studio
Daniel Sladek Entertainment / Once Upon a Time Films / Permut Presentations
tytuł oryg.
Prayers for Bobby
inne tytuły
Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Detroit, Redford Ferndale oraz Royal Oak (Michigan, USA).
Do dekoracji Washington Avenue oraz ratusza w Royal Oak wykorzystano 400 tęczowych flag - symbolu godności homoseksualistów.
Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach spisanych w książce o tym samym tytule.
[left]Jest taki gatunek filmowy, który sprawdza się zarówno na dużym, jak i na małym ekranie. Mowa o dramacie obyczajowym. Poruszane są w nim tematy niełatwe i często kontrowersyjne – od eutanazji, po nieuleczalne choroby czy właśnie homoseksualizm. O tym ostatnim opowiadają oparte na faktach "Modlitwy za Bobby'ego". Film ten, choć zrobiony... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych