PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761621}

Moja miłość

I'm Not Ashamed
6,3 1 644
oceny
6,3 10 1 1644
Moja miłość
powrót do forum filmu Moja miłość

Kazdy pewnie zauwazyl ze w ostatnich latach kinematografia spada na dno. Widac na prawde juz nie maja pomyslow skoro robia takie filmy. A wiecie dlaczego nie robia filmow o tych zamachowcach tylko o jakis nieznanych ofiarach ? Bo musialo by to byc zrobione na faktach, a fakty sa takie ze Ci zamachowcy nie zabijali dlatego ze zdobyli bron tylko dlatego ze w domu mieli problemy z kontaktem z rodzina, to sa w zasadzie ofiary neoliberalnej polityki prowadzonej na calym swiecie

9478721

Co najmniej jeden z nich nie miał problemów z rodziną. Co więcej, do samego końca sprawiał wrażenie, że wszystko jest ok (poszedł na bal szkolny, pojechał z rodzicami zarezerwować pokój w akademiku na wybrany już college. Problemem był brak nadzoru ze strony rodziców, szkoły czy lekceważenie przez policję i psychologów oraz szkołę wielu znaków (mieli już zatargi z prawem wcześniej). A najbardziej: jeden z nich był słabym psychicznie popychadłem, który siłę miał tylko z bronią, drugi wykazywał odchylenia psychiczne, na które się zresztą nieskutecznie leczył. Ostatecznie, zdobyli broń o co w USA bardzo łatwo, legalnie czy nie. Filmów nawiązujących wprost lub nie do Harrisa i Klebolda jest niemało i wszystkie są w podobnym stylu, także jeśli chodzi o fabułę. Ten jest trochę inny, ale hagiograficzny, przez co nieprawdziwy, no i - przede wszystkim - słaby jako sam film. Neoliberalny świat? Zagrożeniem są raczej neokonserwatyści, którzy by zabijali każdego kto nie jest białym chrześcijaninem i potomkiem pielgrzymów. Ich rodzice nie pozwalali im na wszystko, co można łatwo sprawdzić, ale popełnili sporo błędów wtedy kiedy trzeba było ingerować w ich życie (oczywiste problemy), sprawdzić ich pokoje (arsenał, plany), prace domowe (fantazje zabijania i nienawiści) i wolny czas (treningi strzeleckie, budowanie i testowanie bomb).

Dear_Prudence

Nie zgadzam się z Tobą, że zagrożeniem dla świata jest neokonserwatyzm. Konserwatyzm to właśnie powrót do wartości chrześcijańskich, z którymi neoliberalizm walczy, nie dostrzegając zagrożenia płynącego z rozprzestrzeniania się innej tzw. monoteistycznej religii. Nie mam zamiaru wypowiadać się więcej, ponieważ można prowadzić nieskończone polemiki dotyczące tego problemu , a Filmweb nie jest stroną odpowiednią na debaty polityczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones