PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807767}
6,2 9 041
ocen
6,2 10 1 9041
6,8 39
ocen krytyków
Monument
powrót do forum filmu Monument

Wojna

ocenił(a) film na 9

Film bardzo klarowny ale pozwalający na wiele interpretacji wątków . Dla mnie film o Auschwitz i wojnie. Już od początku widzimy grupę młodych , silnych ludzi którzy jadą na praktyki ... za pracę trzeba zapłacić a praktyki są darmowe , obowiązkowe . Przekraczając próg sanatorium - Obozu pracy zostają obdarci ze wszystkiego imienia , nazwiska itd od teraz każdy ma to samo imię i każdy jest tak samo nieistotny . Widać wyraźny podział stanowisk : kierownik - kapo , konfident który próbuje ugrać dla siebie lepszy los , reszta ludzi .
1.Dla mnie grupa weselna to Nazisci którym służyli więźniowie Auschwitz lub innych obozów pracy , ale może to być również pokaz jaki wielki był podział na ludzi i ,, resztę (Żydzi , Polacy , geje) .
2. Facet w łazience ze związanymi rękoma i nogami to moim zdaniem obraz egzekucji nazistów strzałem w tył głowy na żołnierzach
3. Kobieta otyła prezentować może kobiety z transportów pieszych które od zimna miały połamane stopy ponieważ gdy zaczęła się wędrówka kobiet było lato potem gdy przyszły mrozy ich stopy były w opłakanym stanie ( w czyśćcu być pomoże powtarza się prace non stop osłupiając winy i tu pokazuje się możliwość rożnej interpretacji - kobieta wykonująca pedicure może być w czyśćcu za swoje grzechy lub może być więźniarką usługującą rodzinom kapo)
4. Podział obowiązków - kuchnia (zęby w jedzeniu ) pralnia (krew na ubraniach ) itd to dla mnie przedstawienie prac obozowych : sortowanie ubrań , produkcja mydła , sprzątanie ubrań ... musieli to wykonywać więźniowie pytanie czy w filmie wykonują to nazisci w czyśćcu ?
5. Scena z gejami i dziewczynami również może być rozumiana dwojako jako pokazanie ze w obozie mimo okrucieństwa toczyło się życie (miłość , sex) lub jako sceny wykorzystywań i gwałtów które tez miały miejsce
7. Okropny głód - jedzenie czegokolwiek szczurów itd
7. Scena z biegnącymi ludźmi to zapędzanie ludzi do komór przerażenie , bieg , strach
8. Scena zejścia do piwnicy i oddania wszystkiego , rozebrania się ... komory gazowe ? Strach , żal , ból ... a potem smierć i wyzwolenie
Ja tak interpretuję ten film

ocenił(a) film na 7
Kasiaplacek_filmweb

luźno wypatrzone punkty się kleją, ale co ze spoiwem - monumentem?

ocenił(a) film na 9
Wegnostic

Może być czyśccem który wciąż przypomina Auschwitz , ale może tez być odniesieniem do obłudy sugerującej ze Auschwitz było obozem pracy

ocenił(a) film na 5
Kasiaplacek_filmweb

A mi sie kojarzy z czyśćcem ale na pewni nie z woją

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones