PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817046}
5,0 34 860
ocen
5,0 10 1 34860
2,8 17
ocen krytyków
Morbius
powrót do forum filmu Morbius

...żeby filmy fantasy klasyfikować jako sci-fi!
Star Wars, Star Trek, Venom, Spider Man, X-Man etc... oraz Morbius, to jest zniesławienie dla sci-fi przez taki opis.
Sci-fi = fantastyka NAUKOWA. Nie fantazja bez podstaw opartych na fizyce, matematyce, chemii, biologii, w końcu też nierzadko historii - za to nagminnie zaprzeczająca teoriom naukowym (teoriom, nie hipotezom, proszę zauważyć!)
Najwyższa pora, by nie przypinać łatki sci-fi bzdurom z brudnego palca wyssanym!

ira_fish_1

ps - Nie mam nic przeciw fantasy, nawet lubię. Ale nazywanie fantasy jako sci-fi przekracza moje granice tolerancji.

ira_fish_1

Tak szczerze to jest to pojęcie względne bo jakby się upierać to Marvel sporo czerpie z "nauki". Po prostu więcej w nim magii ale to nie chyna nie oznacza żeby wywalać kategorię sci-fi. Ludzie po prostu przyzwyczaili się że sci-fi to musi być kosmos, ambitny film, jakieś naukowe przesłania lub odpowiadanie na pytania ludzkości w wymijający sposób, ale kategoria sc ma chyba nieco inne wymogi niż te stereotypowe przyjęte przez pokolenia. Mogę się mylić oczywiście

ira_fish_1

A o czymś takim jak "hard sci-fi" pan krzykacz słyszał?

Im większa niewiedza, tym silniejsze i liczniejsze opinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones