PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1055}

Morderstwo pierwszego stopnia

Murder in the First
8,0 29 378
ocen
8,0 10 1 29378
7,0 3
oceny krytyków
Morderstwo pierwszego stopnia
powrót do forum filmu Morderstwo pierwszego stopnia

Bardzo dobry dramat pokazujący to co dzieje się w więzieniach. Młody Henri Young (wspaniała rola Kevin`a Bacona) za drobną kradzież trafia do Alcatraz, po nieudanej próbie ucieczki trafia do izoloatki, w której spędza rok gdy wychodzi do normalnej celi podczas posiłku morduje współwięźnia łyżką stołową i od tego czasu odbywa karę za morderstwo pierwszego stopnia. Jego sytuacja jest beznadziejna jednak młody prawnik Christian Slater próbuje mu pomóc, chcą udowodnić, że za to morderstwo są odpowiedzialni ci, którzy trzymali Henriego w izolatce przez rok.

gonia

Jak ten czas mija... to już 7 lat!!!. Sorki ale musiałem napisać bo to jest chyba najstarszy komentarz jaki widziałem na Filmwebie. A film bardzo dobry. Dla mnie 8/10

ocenił(a) film na 9
Meru0

Również oceniam wysoko - 9/10. Zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie.

ocenił(a) film na 10
peso

Ten film oglądałam tylko jeden raz, wtedy gdy wszedł na ekrany kin.
Film, który poruszył mnie do granic możliwości, zwłaszcza, że wiedziałam, że film inspirowany jest prawdziwą historią.
Dwóch aktorów Kevin Bacon i Gary Oldman zrobili tu absolutnie wszystko co do nich należało - znakomite wcielenia - po prostu znakomite !!!
Kevin - ofiara, Gary - kat.
Po tym filmie raz na zawsze zapamiętałam nazwisko Bacona, a Oldmana zamordowałabym gołymi rękami. Historia może nie jest oryginalna, tyle razy pokazane nam już było jak bestialsko obchodzi się z więźniami, nawet jeśli są wyrzutkami lub ludźmi, którzy popełnili kiedyś błąd, ale pokazane znakomite kreacje aktorskie windują ten film w moim mniemaniu bardzo wysoko, oceniam 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones