PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7844}
5,3 2 059
ocen
5,3 10 1 2059
5,5 6
ocen krytyków
Morderstwo
powrót do forum filmu Morderstwo

Pre-Psychoza.

ocenił(a) film na 6

Jest to tylko krótka scena. Brak też dźwięku. Za to niezwykle sugestywna (jak dla mnie) i dająca do myślenia. Co? Kto? Po co? Dlaczzego? Te i inne pytania zostają po tym króciutkim filmiki w głowie.

Hitchcock i jego Psychoza - to pierwsze co mi przyszło na myśl. Tyle, że tu całą historię musimy wymyślić sami. Polański daje pole do popisu naszej wyobraźni.

Nie jest to oczywiście żadne arcydzieło, ale widać tu niewątpliwie pomysł, tajemnicę i prawdopodobnie zaczątek czegoś większego, co rodziło się w głowie Polańskiego.

ocenił(a) film na 4
Zygfryd666

Odpowiedź brzmi NIE. Nic więcej się NIE rodziło. Na pierwszym roku studiów miał za zadanie nakręcenie jednominutowej etiudy więc nakręcił Morederstwo. Nie ma w tym filmie przesłania, to ćwiczenie warsztatu i film na zaliczenie. choć prawdą jest, że prosty pomysł został dobrze wykonany

ocenił(a) film na 6
e-kon03

Masz rację, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Co nie zmienia faktu, że pomysł i realizacja na wysokim poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones