PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107805}
5,5 33 907
ocen
5,5 10 1 33907
4,3 19
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

Mnie osobiście kupiła ta zapowiedź i już nie mogę się doczekać aż zobaczę nową wersję Mortala. Przede wszystkim tutaj mogli sobie pozwolić na wyższą kat. wiekową przez co film będzie znacznie bliższy temu co widzieliśmy w grach.

Nie wiem, czy ta zupełnie nowa postać, któej nie było w grze jest tak bardzo potrzebna, ale dam szansę twórcom. Jestem naprawdę dobrej myśli.

Mam tylko nadzieję, że muzyka będzie przynajmniej zbliżona poziomem do filmu sprzed niemal 26 lat. Tamte kawałki, a zwłaszcza motyw przewodni przeszły do nieśmiertelności.

Maniek2008

Jedno jest pewne, będzie dobry film albo totalny gniot z kategorią R. Po zwiastunie już widzę, że aktor grający Kano strasznie nie pasuje, co innego Jax, tutaj trafili z wyborem.

Taio

Niestety... To nawet nie gniot... To wypierdek gniota! Widziałem (niestety) - NIE POLECAM!

mp65warka

Kaj widziałeś??? Zapodaj linka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mp65warka

Co w tym filmie leży (oprócz muzyki i fabuły rzecz jasna)??? Zapodaj jakieś konkrety i spoilery.

Black_Metal_666

Nie chcę tego komentować i psuć nam wszystkim humor... Obejrzysz to zrozumiesz...

mp65warka

Nie bądź żyła - dawaj szczegóły, proszę! Poza tym nie znam ruskiego, więc poczekam do premiery w polskim necie.

A ludzie szmacili i szmacą klasycznego "Mortal Kombat: Annihilation" - jeszcze to odszczekają (co niektórzy chociaż)!

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

a mi sie podobał!! nie jest oczywiście bez wad ale panowie jakie anihilation? sceny walk bardzo dobre, kung lao rewelacja na prawde moim zdaniem całokształt nie zawiódł.. jedynym mankamentem jest fabuła i kilka absurdów związanych z arkaną ale nie chce spojlerować..po prostu jest klimat gore i rozumiem że niektórym może on nie odpowiadać..kwestia gustu

barabasz_

Skoro fabuła leży to wszystko leży, bo napie*dalanka nie zrekompensuje idiotycznej historii lub jej braku.

Ku*wa, jak można było to tak spie*dolić mając tyle gotowego materiału źródłowego?! Oby ta padaka przyniosła straty to może wtedy się pajacom odechce robić takich wałków.

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

Spokojnie najpierw obejrzyj film bo moim zdaniem jest dobrze..mnóstwo nawiązań i easter eggów z gier i materiału źródłowego..tutaj kolega widział ruski torent i się wypowiada poczekajcie tydzień i sprawdzcie w dobrej jakości i po angielsku moim zdaniem od początku planują trylogię i ten mortal jest o przygotowaniach drugi bedzie o turnieju A trzeci np o inwazji..pozyjemy zobaczymy

barabasz_

Skoro 1-szy film jest już sraką to kolejne nie będą lepsze i wet za wet: skoro twórcy nie mają litości to ja też jej mieć nie będę i niech się pie*dolą z tym syfem!

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

aha okej.. "rozumiem" ; )

ocenił(a) film na 5
Black_Metal_666

Ale jest sraką bo widziales, czy tak mowią na mieście? ;)

ocenił(a) film na 8
Black_Metal_666

ok to dla zainteresowanych UWAGA SPOILER....










to jest film mortal kombat bez turnieju mortal kombat..wygląda to jak prequel do turnieju który będzie w drugiej części..

ocenił(a) film na 6
Black_Metal_666

Film jest Prequelem do Mortal Combat-kolejnego filmu.Raiden i Shang Tsung beznadziejne postaci słaby aktorzy.Jedynie Cabal,Sub Zero,Cole spoko reszta aktorów drewniana strasznie.To co zrobili z Kung Lao to zbrodnia jak ktoś grał w grę.Muzyka jakby to koleś na studiach w audacity mixował.Ogólnie brak poczucia że Mortal Kombat ma zasady nie ma żadnych konsekwencji za łamianie kodeksu.

ocenił(a) film na 10
Black_Metal_666

Masz rację co ratuje film jedynie historia rodu Lin Kuei czyli Scorpiona i ich walka na końcu. Scorpion vs. Sub Zero. Shang Tsung najgorzej wypada jako aktor nie umniejszajac mu jako kultowej postacinz gry. No i muzyka Totalny dubstep.

ocenił(a) film na 10
ObcaFormaBycia

Aha i Shirai Ryu czyli krotka historyjka na poczatkuno tym jak przyszły Sub zero zabija rodzinę Przyszłego Scorpiona. Nazwy klanow trzeba wykuć na pamięć.

ocenił(a) film na 10
ObcaFormaBycia

Pomyliłam nazwy klanów Sub Zero - Lin Kuei, Scorpion - Shirai Ryu.

ocenił(a) film na 9
mp65warka

pokemony ogladaj tam twoja grupa wiekowa

Maniek2008

Która postać jest nowa? Czegoś chyba nie zarejestrowałem

ocenił(a) film na 8
mistrzo

cole young ten białas z mma podobno coś go łączy ze scorpionem nawet jet migawka jak go widzi w lustrze

barabasz_

A ja myślałem, że to właśnie młody Scorpion, albo coś w tym stylu. Teraz już kumam

ocenił(a) film na 8
mistrzo

jest też teoria że to może być johnny cage lub cole young czytaj kuai liang czyli młody sub zero ale raczej to po prostu całkiem nowa postać

ocenił(a) film na 6
barabasz_

Prawdopodobnie to potomek Scorpiona.

ocenił(a) film na 8
barabasz_

Też obstawiam tutaj Kuai Lianga. Na pewno żaden potomek Scorpiona, wszystkich z Shirai Ryu wyrżnięto.

dead_fw

hehe... ;)

ocenił(a) film na 8
eselope

Haha, no cóż :D

ocenił(a) film na 8
Maniek2008

moim zdaniem rewelacja wygląda lepiej niż się spodziewałem..nie jest to budżet marvela ale jest klimat gore i dużo krwi i przedewszystkim są fatality..cgi goro wyglada dobrze zauważyłem że liu kang walczy z kabalem i nie jestem pewien ale prawdopodobnie postać z kamuflażem to reptile no i w scenie gdy raiden stoi na tle wojowników jest widoczny wachlarz kitany juz nie wspominając o posągu shao khana..jako fan jestem kontent zobaczymy jak wypadnie całość w kwietniu

ocenił(a) film na 8
barabasz_

ok a więc na spokojnie przeanalizowałem całość swoim fanowskim okiem i widzę w tym trailerze jak jax wykonuje fatality na reiko którego zagra nathan jones nastepnie liu kang robi fatala na kabalu a kano wyrywa serce najwyrazniej reptilowi inspirowanemu na mk deadly alliance ( tam wyglądał tak jak ten stwór w trailerze ) ponad to w filmie ma być nitara a kitana johnny cage shao kahn i inni pewnie będą w kolejnych częściach czytałem że planują MKU czyli mortal kombat universe OBY OBY BO POTENCJAŁ JEST

barabasz_

Chciałbym takie uniwersum, ale obawiam się, że wszystko może w łeb strzelić, bo do tego potrzeby jest sukces kasowy, a patrząc na sytuację na świecie to wszystkie filmy puszczane na streaming są spisane na straty. Warner zrobi przysługę widzom, ale niekoniecznie swoim kieszeniom.
Oczywiście jeśli o filmie będzie mówił cały świat i będą cudowne recenzje to kontynuacja będzie możliwa, ale na ten moment nie napalałbym się na uniwersum.

barabasz_

Uniwersum mogą robić, ale bez wrzucania takich postaci jak w kolejnych odsłonach gry - Terminator, Robocop, Jason i inne wytwory kultury popularnej. Osiągnąć sukces już nie będzie tak łatwo. Kiedy wyszedł Mortal 1, a wkrótce potem 2 95% graczy cięło w ten tytuł. Na seanse kinowe kończyły się bilety, ludzie siadali na schodach, stali pod ścianami żeby tylko zobaczyć jak Scorpion ciska sznurówką, a Cage robi friendship. Cała sala stała i klaskała. Pokażcie mi dziś film, który robi taką furorę. Ja trzymam kciuki i liczę na sukces z ogromnego sentymentu.

ocenił(a) film na 8
Wyczes666

dokładnie też wolałbym rdzenne postacie typu reptile kenshi lub ktokolwiek inny zamiast kompletnie nie pasującego jokera jeśli chodzi o gre..natomiast jesli chodzi o klasyczny film z 95 to również byłem w kinie premiera w polsce miała miejsce w 97 jesli dobrze pamietam i to było istne szaleństwo i największy hit młodzieńczych lat..wszyscy czekaliśmy bardzo długo na ten moment i obyśmy w kwietniu mieli powody do radości

barabasz_

Klasyczna Dylogia ("Mortal Kombat" & "Mortal Kombat: Annihilation") wymiata! Ostatnio oglądałem kilkakrotnie na DVD i pewnie jeszcze raz obejrzę po seansie powyższej sr*ki.

ocenił(a) film na 7
Wyczes666

"...Pokażcie mi dziś film, który robi taką furorę... " - raptem 2 lata temu " Avengers: Endgame " .

Flinston1987

Nie bardzo. Nikt nie klaskał, nikt nie piszczał z zachwytu, biletów w kasach nie brakowało. Przynajmniej na seansie, na którym Ja byłem w dniu premiery. Nie ten poziom obsesji wśród widzów.

ocenił(a) film na 7
Wyczes666

Ja byłem na przed premierze i zamawiając bilet w dniu 08.04.2019 ( wiem bo zbieram bilety z kin :D ) na seans w dniu 24.04.2019 czyli na 2 tygodnie przed premierą miałem ostatnie 5 miejsc do wyboru. "...Nikt nie klaskał, nikt nie piszczał z zachwytu..." - może u Ciebie, ale na mym seansie było zupełnie inaczej. I w PL może tego nie było, ale wiem, że zagranicą ( głównie w USA ) trzeba było dostawiać fotele i tworzyć nowe rzędy w salach, bo brakowało najzwyczajniej miejsc przez pierwszy tydzień.

ocenił(a) film na 7
Wyczes666

I jeszcze jedno jakby to faktycznie był " Nie ten poziom obsesji wśród widzów. " tj. Ty twierdzisz to by w żuciu nie osiągnęli takie wyniku w BO nawet nie licząc ponownego wejścia do kin na, którym zgarnęli raptem 17mln$ . Finalny BO najlepiej pokazuje jak niespotykany był na to hype i szał.

Flinston1987

Tylko, że nikt tutaj nie pisze o BO, a o fenomenie jakim był Mortal Kombat :) Zobacz ile czasu minęło od premiery pierwszej gry do czasu premiery pierwszego filmu. To był istny szał. Widocznie Ciebie ten szał ominął. Poza tym porównujesz komiksy z grą komputerową. Owszem bohaterowie komiksowi mieli więcej czasu na zdobycie rzeszy fanów (zobacz kiedy wyszedł pierwszy numer Avengers), ale Mortalowi udało się to w rekordowym, moim zdaniem, czasie.

ocenił(a) film na 10
barabasz_

Ta Kitanka sie nie popisała została przecięta na pół bardzo szybko.

ocenił(a) film na 7
Maniek2008

Sądzę, że Cole Young to filmowy odpowiednik Johnny'ego Cage'a.

ocenił(a) film na 8
Marcinos_123

A ja nie. Cage'a chyba kompletnie wywalono (a przynajmniej na razie).

użytkownik usunięty
dead_fw

Johnny'ego Cage'a powinien zagrać Nicolas Cage! XD

ocenił(a) film na 8

No ma się rozumieć xD

ocenił(a) film na 6
Maniek2008

Wyglada i zapowiada sie calkiem dobrze, ale co z Kitana? Nie bedzie tej postaci w filmie?

alunia_kiss

Postaci i tak jest już sporo. Film zapewne będzie miał 2 godziny i tak musi upchać sporo ludzi i musi chociaż liznąć ich osobowość, żeby nikt nie wyszedł papierowo.

ocenił(a) film na 6
alunia_kiss

W trailerze w pewnym momencie widać jeden z wachlarzy Kitany. A samą Kitanę ma zagrać aktorka Mel Jarnson. Nie wiadomo jak duża będzie to rola.

ocenił(a) film na 5
Maniek2008

Chciałbym, aby to był dobry film - jak zapewne wielu z Was, grywałem w MK jeszcze na amidze - nawet w tej chwili dając mi pada wykonam kilka fatality, niezależnie od odsłony :D (sic!), jednakże boję się o ten film.

1. Gdzie jest oryginalny motyw muzyczny MK??
2. Kano - wygląda słabo i kiczowato. Wait, Kano trzyma z Sonyą???
3. Johny Cage, a w zasadzie jego brak - duży potencjał na postać ze śmiesznymi tekstami i zarozumiałością,
4. Sub-Zero (mój ulubienieć od zawsze!) jakoś dziwnie wygląda w tej masce (za szeroko), i w ogóle jakby mu miała zaraz spaść. Przypomina mi to niektóre osoby i ich sposób noszenia maseczek podczas covid.
5. Raiden wygląda jak jakiś pionek, nie budzi takiego respectu jak Lambert w odsłonie z 1995.
6. Jax - te jego chude, wręcz nienaturalne rączki podczas pierwszego spotkania z Sub-Zero
7. Sonya wygląda na głowną postać, a już na pewno leader'a grupy

Może przesadzam, ale musiałem to napisać jako fan.

ocenił(a) film na 5
emqbro

Może zacznę od tego, że jak pewnie większość tutaj grywałem po nocach w MK i do dzisiaj pamiętam wyuczone wręcz (tzw pamięć mięśniowa ^^) ruchy niektórymi postaciami. Najciekawsze, że film z 1995 tak bardzo przypominał mi grę, że myślałem kiedyś że powstawały równocześnie. To były czasy, kiedy film z 1995 był dostępny dopiero koło 2000 roku i TVN reklamował go cały tydzień że hit i oglądaj koniecznie SuperKino. I tak też zrobiłem i uważam ten film za jeden z lepszych na podstawie gier bo łączy klimat tejże gry, turniejową otoczkę, no i ta ścieżka dźwiękowa ;)
A odnośnie MK z 2021 to:
- mam nadzieję, że Johnny Cage pojawi się w filmie, nawet na chwilę
- SubZero i Scorpion - ten pojedynek musiał być i zapowiada się efektownie
- Jax - faktycznie rączki jak u chudzielca co wygląda dziwacznie
- Sonya - jako policjantka czy ktoś taki, wręcz naturalne że kieruję grupą, ale Raiden tutaj taki bez respektu, normalna postać...
- Liu Kang - cichy, spokojny - taki jak w 1995, postać wg mnie jedna z lepszych która będzie, pomimo że w tle to jednak będzie takim "symbolem"
- Liczę na pojawienie się innych postaci z gry w tym wspomnianego Johnnego Cage'a

ocenił(a) film na 7
emqbro

1. Pod koniec trailera. Ma być w filmie - kompozytorem muzyki jest koleś od drugiego Blade Runner, więc ja bym się nie bał.
2. Zapewne tylko na początku, później podryfuje w stronę "własnego biznesu", czyli Black Dragon.
3. Śmieszne teksty w tym filmie ma Kano. Johnny Cage istnieje w uniwersum tego filmu i ma niby jakoś być wspomniany. Reżyser chciał obsadzić w jego roli celebrytę pokroju Ryana Reynoldsa, co wywindowałoby budżet poza limit określony przez wytwórnię. Trzeba trzymać kciuki za sequel :D
4. Nie mam zdania.
5. Raiden z 1995 na dobrą sprawę chyba w ogóle nie walczył. Chyba, że docinkami :D
6. A tu się zgadzam - mógł jeszcze troszkę przypakować do roli :)
7. Głowny ma być ten cały Cole Young i wątek konfliktu Scorpiona i Sub-Zero, ale ponoć na 95 minut filmu dosyć sprawiedliwie obdzielono wątki postaci.

ocenił(a) film na 10
emqbro

Christopher Lambert ze swoim głosem, szacun, tego nie da sie zrobic lepiej. No moze podkladajac glos w grze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones