PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35711}

Moskwa nie wierzy łzom

Moskva slezam ne verit
7,7 3 834
oceny
7,7 10 1 3834
6,3 3
oceny krytyków
Moskwa nie wierzy łzom
powrót do forum filmu Moskwa nie wierzy łzom

Jednak ruscy też potrafią. Dla mnie jednym z głównych atutów jest ścieżka dźwiękowa - zdecydowanie fantastyczna.

ocenił(a) film na 8
mr_zielony

muzyka też, ale nie można zapomnieć o świetnej roli Batałowa

ocenił(a) film na 8
mr_zielony

Ruscy zawsze robili świetne filmy, to jest jedna z lepszych kinematografii na świecie, obok (tak!) czeskiej, powiedzenie że "też" potrafią jest trochę nie na miejscu...

ocenił(a) film na 8
raj001

podpowiedz kilka filmów radzieckich, rosyjskich wartych oglądnięcia, ,Moskwa..." mnie zauroczył, ale nie mam pojęcia czego szukać....

ocenił(a) film na 10
yasminelle

Kilka?! To wielka kinematografia. I wspaniała! Wymienię filmy oglądane ostatnio, w ostatnich tygodniach, niektóre - w ostatnich miesiącach. Wszystkie wymieniane oceniam na powyżej 7, niektóre na 10/10, np. Dwunastu!, Jak spędziłem koniec lata!!!, Idź i patrz!, Andriej Rublow!, Cienie zapomnianych przodków, Proste sprawy, Palacz, Zbrodnia i kara, Na końcu świata, Szczęśliwi ludzie - rok w tajdze, Syberia. Monamour, Elena, Euforia, Wyspa, Powrót, Kierowca dla Wiery, Mała Wiera, Dzikie pole!!!, wszystkie filmy Michałkowa (najlepsze - Spaleni słońcem i Dwunastu), w zasadzie wszystkie filmy Sokurowa (bardzo specyficzne!), wiele filmów Konczałowskiego, Tarkowskiego, Bałabanowa i wielu innych :)
Jeśli jesteś z Warszawy - polecam środowe spotkania z filmem w Rosyjskim Ośrodku Kultury - Belwederska 25 - zawsze o 18,00, wstęp wolny, filmy genialne! Niestety, teraz zaczyna się przerwa wakacyjna :(
Poza tym, polecam festiwal SPUTNIK - w listopadzie, nie tylko w Warszawie, o ile wiem. Projekcje niestety płatne, ale filmy genialne i najnowsze, także spotkania z reżyserami, aktorami, dyskusje, debaty, koncerty.

Film rosyjski jest bardzo dobry, bardzo różnorodny i nie taki schematyczny jak USA.
Może inni dodadzą swoje typy i opinie?

ocenił(a) film na 10
potasznia

Swoich typów nie mam, ale dzięki za tę pokaźną, jak na początek, listę propozycji :)

użytkownik usunięty
mr_zielony

Stary temat , ale dodam parę tytułów . Los człowieka , Lecą żurawie , Dworzec dla dwojga , Gdy drzewa były duże , Cichy Don , Pogwarki , Krewniacy , Dziwni Ludzie , Prosta historia 1960 , My mężczyźni , Ballada o żołnierzu . Długo można by było wymieniać .

ocenił(a) film na 8
potasznia

dziękuje! znam tylko ,,,Spalonych ..." , chętnie zrobię sobie raz tygodniu dzień filmu rosyjskiego i pomyśleć jak byłam dzieckiem , był taki dzień w telewizji polskiej, wtedy był to dzień stracony, ale byłam głupia ( no ale byłam też mała)

ocenił(a) film na 10
yasminelle

Właśnie zobaczyłam, że wymieniony przeze mnie film "Szczęśliwi ludzie, rok w tajdze" będzie grany w Warszawie w poniedziałek, w Lunie na dwóch seansach: o 14 i o 18.15. Przy okazji poprawka: jest to w zasadzie film niemiecki, Herzoga (Jaskinia zapomnianych snów i Spotkania na krańcach świata), ale o Syberii, tu cytat - "Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze" jest pieśnią pożegnalną przygotowaną dla świata, który jest nam już w zasadzie całkowicie obcy. To film dokumentalny! Piękny, choć recenzja, z której wzięłam cytat - zła :)

ocenił(a) film na 8
potasznia

pozdrawiam z Krakowa, doceniam zaangażowanie, może w Krakowie któreś z małych kin się skusi....

ocenił(a) film na 9
yasminelle

Być może dla Ciebie to już spóźniona podpowiedź, ale dla innych, którzy tu zajrzą - Sputnik po Warszawie odwiedza kolejno wiele miast, w tym Kraków. Nie ma tak potężnej promocji, jak w Warszawie, więc może umknąć. Festiwal coraz bardziej się rozwija, największy plus - można zobaczyć zarówno klasykę, jak i filmy najnowsze. Część nowszych filmów, które zostały najlepiej odebrane przez publiczność, jest też powtarzana na kolejnych edycjach festiwalu. http://www.sputnikfestiwal.pl/2012/miasta

potasznia

Gdzieś około 1979 oglądałem w TVP rosyjski film wojenny pt. "Polonez Ogińskiego". Film był Piękny !!
Do tego stopnia, że oglądałem go tylko 1 jedyny raz, a utkwił mi w pamięci do dnia dzisiejszego. Był w TVP pokazywany tylko 1 raz i więcej już nie będzie gdyż podobno nie ma żadnej kopii w jakimś archiwum. Szkoda.
A w ogóle to filmy wojenne rosyjskie są najlepsze.
Kiedyś, zdaje się ~'76 - '79 był w TVP także rosyjski film o … miłości nastolatków. Były naprawdę ładne dziewczyny i byłem naprawdę zaskoczony, bo film był kapitalny. W tytule było coś "Katia", ładna dziewczyna o czarnych włosach ale niestety nie pamiętam.
Szkoda, ze w latach obecnych nastąpił taki odwrót w TV , bo mam dość amerykańskiego chłamu i przemocy.

ocenił(a) film na 10
yasminelle

Oglądnijcie rosyjski"ładunek 200".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones