PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 117 824
oceny
7,3 10 1 117824
6,5 4
oceny krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

Od jakiegoś czasu kłusuję na książkę, która ponoć pod tym samym tytułem krąży, jednak bez skutku...Czy aby napewno tak samo jest tytułowana?

_suspect_

Tak samo. Autorki Katherine Paterson. Ja kupiłem na allegro i razem z przesyłką wyniosło mnie 31 zł

ocenił(a) film na 9
mp_555

Jeszcze jedno pytanie:
Film na podstawie książki, czy książka na podstawie filmu? A jeśli czytałeś to szarpnij się na więcej, będę wdzięczny

ocenił(a) film na 9
_suspect_

allegro w tej chwili świeci pustkami..

_suspect_

oczywiście że film na podstawie książki. co więcej powiedzieć, jestem na początku bo ostatnio brakuje mi czasu. Dzisiaj wszedłem na allegro i ta sama osoba wystawiła od której ja kupiłem
http://www.allegro.pl/item417307710_most_do_terabithii_katherine_paterson.html

ocenił(a) film na 9
mp_555

Dzięki, biorę!

_suspect_

Tak, jak już ktoś powiedział - film powstał na podstawie książki. Filmu nie widziałem, ale jak patrzę na screeny, to myślę, że bym się rozczarował. W książce tak naprawdę nie ma elementów fantasy, a z filmu chyba zrobili takie niewiadomo co :/ Książeczka warta przeczytania, niedługa, niegłupia, choć tłumaczenie pozostawia trochę do życzenia, przynajmniej to Alicji Skarbińskiej (nie wiem nawet, czy jest jakieś inne).

ocenił(a) film na 9
Discort

To Ci powiem, że trailer filmu a jego treść to dwie różne historie. Film wbrew temu co sugerują reklamy jest obdarty z 'magii'. To nie druga Narnia, lecz piękny, pełen głębi, arcydzielny film swojej rangi.W moim mniemniu pozycja ta pokonała literacki pierwozwór. Chyba dłużej gości w pamięci.

Poklask z mojej strony.

A do Ciebie poślę stare jak świat hasełko: Nie oceniaj książki po okładce:)

ocenił(a) film na 9
_suspect_

To jest strona wydawnictwa gdzie można kupić książkę http://www.nk.com.pl/engine/index.php?page=ksiazka&id=584&damaged=0

ocenił(a) film na 10
Aredhell

Muszę się w końcu skusic na tą książkę, ale też jakoś ostatnio nie mam czasu.

Krzysiu011089

książka jako lektura szkolna jest dostępna w każdej bibliotece, przynajmniej ja nie miałem problemów. polecam stare wydanie z 84 roku,ładne ilustracje, mniejszy tekst, nowe wydanie ma litery jak dla niedowidzących lub pierwszaków.

ocenił(a) film na 9
MATTIJOKELA

Ta, właśnie to wyrwałem, jednak nie przeszkodziło mi w odbiorze-łyknąłem na raz

_suspect_

A gdzie wy żeście się wszyscy podziewali, jak ja pisałem ten komentarz:

http://www.filmweb.pl/topic/811351/Ksi%C4%85%C5%BCka.html

Bo teraz już niestety za późno, chyba że kupicie całą kolekcję.

ocenił(a) film na 9
_suspect_

Zgadza się, książka tak samo zatytułowana. Przeczytaj koniecznie, polecam naprawdę. Film rewelacyjny, ale książka jeszcze lepsza. Masz w ikonce filmu okładkę książki.

Mrs_Sparrow

Ja zaraz po obejrzeniu powiedziałem sobie, że muszę przeczytać książkę. Tak też zrobiłem, mając nadzieję, że skoro film dobry (może nie koniecznie od strony technicznej), to i książka będzie fajna. Jak zobaczyłem to wydanie w empiku (DUZE LITERY), to myślałem, że nie kupię ze wstydu. Ale jak postanowiłem, tak zrobiłem, bo miałem nadzieję, że będzie w niej więcej opisane niż ma to miejsce w filmie. Niestety... ku mojemu zdziwieniu w tej książce było nawet mniej poruszonych wątków niż w filmie.

Mrs_Sparrow

Czym się różni film od książki?

ocenił(a) film na 9
_suspect_

w ksiazce jest troche inny opis Leslie
i że Jess miał krowe:pp
ale jak tu napisał ktoś że po obejrzeniu kuił ksiazke
tez tak zrobiłem
fantazja dziecinych czasów jest boska ale gdy wierzysz w niaą za długo moga pomyslec że zle z toba
pokazyje nam film "Nigdylandia"
polecam tez film
poleci on 13grudnia o 9h w canal+

Melanzek

Czym się różni film od książki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones