PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
2007
7,3 119 tys. ocen
7,3 10 1 119146
6,3 11 krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

Film opowiada o przyjaźni między Jazzem a Leslie, którzy pomagają sobie z problemami w szkole oraz odkrywają Terabithę. Fabuła przypomina trochę “Opowieści z Narnii”, w których rodzeństwo wchodzi do szafy i nagle znajduje się w magicznym świecie - tak samo jak Jazz i Leslie przeskakując na drugą stronę rzeki i lądując w krainie zwaną Terabithią, do której wiedzie specjalny most. Czy jednak jest to most do Terabithii czy przejście do wyobraźni?

Jedną z rzeczy, których możemy nauczyć się od głównej bohaterki, jest pomaganie ludziom, nawet tym, którzy się nad nimi znęcają i wymuszają pieniądze. A jednak magiczna Terabithia jest pewną odskocznią Leslie i Jazza od prawdziwego świata, który rozczarowuje.

Film jest bardzo dobry, lecz w dubbingu polskim dało się wyczuć udawane emocje, co bardzo wybijało z rytmu i utrudniało wczucie się w film. Jego mocne strony to z kolei: dobra obsada, zaawansowane efekty specjalne, umiejętne łączenie science fiction z realiami oraz przekazanie pewnej mądrości o życiu.

Film porusza problemy takie jak znęcanie się nad dziećmi oraz samotność.
Uważam, że warto go obejrzeć, ponieważ można wywnioskować kilka życiowych lekcji
pomimo tego, że powstał już dość dawno, czyli w 2007 roku.