PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8529}

Motylek

Papillon
8,0 34 727
ocen
8,0 10 1 34727
7,0 9
ocen krytyków
Motylek
powrót do forum filmu Motylek

Długi, świetnie zrealizowany i zagrany obraz, który mnie osobiście nie powalił. Niestety cała ta tułaczka bohaterów granych przez McQueena i Hoffmana nie bardzo mnie zaciekawiła. Nie odczułem jakiegoś specjalnego napięcia, kiedy uciekali, nie czułem praktycznie ni, kiedy tułali się na wolności. Momentami film przynudzał za bardzo, a najgorsze było tak jak niektóre sceny były urywane.
Film ma dobrą historię, ale jednak nic ponad to do zaoferowania, przynajmniej mnie. Najlepsza był końcowa scena :)
7/10

ocenił(a) film na 10
Bialy_Pielgrzym

Tak sie sklada ze koncowa scena jest akurat najslabszym punktem calego filmu i to z dwoch powodow; po pierwsze wtracenie narracji, ktora psuje nieco klimat, zamiast pozostawic widza z doza niewiadomej odnosnie losow glownego bohatera; a po drugie(pomijajac juz jak zostala koncowka nakrecona)- jest ona poprostu wyssana z palca, poniewaz 'Papi' w rzeczywistosci zostal zwolniony z wiezenia(nie koloni karnej) w roku 1945(jezeli dobrze pamietam), wiec wydarzenia widziane w zakonczeniu maja sie nijak to prawdziwych losow Henri'ego-choc mysle ze to byl akurat zabieg majacy na celu jeszcze wieksze 'wyostrzenie' emocji towarzyszacym czlowiekowi walczacemu z systemem o jakze upragniona wolosc.

Polecam ksiazke o tym samym tytule; osobiscie szukalem po empikach ale bezskuteczni natomiast znalazlem ja wlasnie w miejskiej bibliotece; NAPRAWDE WARTO POCZYTAC I W PELNI POZNAC HISTORIE MOTYLKA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones