PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266333}

Mroźny wiatr

Wind Chill
5,7 12 119
ocen
5,7 10 1 12119
3,0 2
oceny krytyków
Mroźny wiatr
powrót do forum filmu Mroźny wiatr

MINUSY: Oklepana historia, niczego nowego ten film nie wnosi, ale czego można się spodziewać po horrorach z rocznika 2007??:/(powiedzmy szczerze nie był zbyt udany dla tego gatunku)
PLUSY: Moim skromnym zdaniem gra aktorów: Emily Blunt i Ashton Holmes zagrali świetnie. Efekty specjalne nie powalają, ale można się nie raz wystraszyć no i jeszcze jedno NASTRÓJ - a to rzecz ważna :)

Tak więc film uratowali aktorzy za co scenarzysta powinien być im bardzo wdzięczny.

Alpha

a no gra aktorów była na wysokim poziomie i również uważam, ze to dzięki nim ten film jest niezły. są momenty kiedy można się wystraszyć, ale ja do horroru bym nie zaliczyła tego filmy, raczej thriller :)

ocenił(a) film na 9
Alpha

Tak... ten klimat...dobry film...
A czego brakuje temu filmowi?

ocenił(a) film na 9
Alpha

Zgadzam sie że nastrój tego filmu jest fantastyczny aktorzy tez dobrze sie spisali, tylko zastanawia mnie jedno. Może za mało filmów obejrzałem ale z tego co pamietam jest ich naprawdę sporo, więc 'Alpha' proszę powiedz mi co masz na myśli piszące że ten film jest "oklepany" i "nic nowego nie wnosi" bo nie przypominam sobie zbytnio historii o takim wątku jak w tym filmie. Prosze ci bys wytłumaczyła co miałaś na myśli.
POZDRAWIAM
P.S. Film naprawde bardzo dobry :)

ocenił(a) film na 7
YUGIN

Yugin
proszę Cię tylko nie próbuj mi mówić, że podczas oglądania tego filmu nie miałeś przeczucia co zaraz się stanie?? bo jeśli nie to naprawdę niewiele filmów oglądałeś z tego gatunku, ale odpowiem na twoje pytania.
Pisząc oklepany miałam na myśli całe to wydarzenie z wypadkiem w środku lasu no wiesz "...znikąd pomocy, jest ciemno, bardzo strasznie, jestem z synkiem którego prawie nie znam, duchy..." oglądałam takie filmy wcześniej może nie w 100% z taką samą fabułą ale schemat i tak się powtarzał, czy to był wypadek czy po prostu zawał silnika - chodzi tylko o jedno, mianowicie na pewno samochód nie zepsuł się na darmo musi coś się wydarzyć i tu mamy dwie wersje do wyboru: albo wyskoczy na nas maniakalny morderca albo właśnie duchy...cóż tu wybrali duchy.
A pisząc to iż nic nowego nie wnosi to tak jak już wyżej napisałam widź potrafi przewidzieć kolejne wydarzenia (no przynajmniej ja) chociaż wprowadzenie kleryków jako "sądu bożego" nad policjantem mordercą było bardzo dobrym pomysłem. W ogóle ten wątek o policjancie który zabija a później wraca jako duch by kontynuować swoją krucjatę był fajny. Film jedyne co wnosi do historii kina to świetna ścieżka dźwiękowa i gra aktorską od Emily i Ashtona mogły by się uczyć nie jedne tak zwane gwiazdy kina. Niestety jest to kolejny film który nie zostanie w pamięci widza na długo wystarczy kolejna produkcja poziomem zbliżona do tej i tak się kończy żywotność tego filmu. Pomimo to film jest dobry i przyjemnie się go ogląda.
Mam nadzieje że nie zanudziłam nikogo moim wywodem ale takie jest moje zdanie oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać.
pozdr for all

ocenił(a) film na 9
Alpha

Musze sie przyznac ze z wiekszością filmów mam cos takiego ze wiem co za chcwile sie zdarzy wiec nie zworocilem uwagi. A co do tego wypadku to nie przypominam sobie filmu na obecna chwile w którym właśnie by popsuł się samochód i to właśnie duchy były problemem. No chyba że znasz jakis tytuł i mi podpowiesz, byłbym wdzieczny. Pamietam tylko mordercow i jakies czlekopodobne stwory z The Hills Have Eyes i Wrong Turn, wiec jak pamietasz taka sytuacje z duchami w jakims filmie to daj prosze znac jaki to tytul.
A gra aktorów to zgadzam sie w stu procentach ze niejedna "gwiazda" z Hollywood powinna sie uczyć od nich :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
YUGIN

kurde muszę Ci się przyznać, że nie mogę sobie przypomnieć takiego filmu z duchami (hańba mi za to) no a to oznacza kolejny plus dla Wind Chill "zagrały" tam duchy zamiast schematycznych morderców co jednak nie zmienia mojego zdania odnośnie przewidywalności filmu.
A tak na marginesie to mogę Ci polecić film DEAD END - bardzo dobry o podobnych klimatach, nic tylko oglądać :>
pozdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones