PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266333}

Mroźny wiatr

Wind Chill
5,7 12 094
oceny
5,7 10 1 12094
Mroźny wiatr
powrót do forum filmu Mroźny wiatr

Klimat <3

ocenił(a) film na 7

Wracam do tego filmu co jakiś czas, ma coś takiego w sobie ten film, ponury dzien, gory, zamglone lasy, takie odosobnienie <3 ktoś kto się spodziewa rozlewu krwi ,flakow czy czegoś podobnego, to niech sobie daruję.

ocenił(a) film na 8
eieyoa

Mam tak samo jak Ty. Co jakiś czas wracam do tego filmu i ciągle marznę razem z bohaterami. Klimat, klimat, klimat....

ocenił(a) film na 2
haterall

Jaki klimat jak oni przez 95% filmu siedzą w samochodzie i gadają...klimat to nie tylko osadzenie "akcji" filmu na jakimś zadupiu, klimat to przede wszystkim budowanie napięcia, a na tym filmie można zasnąć z nudów

ocenił(a) film na 8
OskarX

Co nie zmienia faktu, że dookoła jest zaśnieżony las, mroźna noc i bezludzie, a ja lubię takie klimaty. Siedzą w samochodzie i gadają, ale o tym jak się z tej sytuacji wydostać(między innymi), a co, mieli się od razu pieprzyć? Po prostu film ci się nie podobał z tych powodów, dla których mi się właśnie podobał i tyle.

ocenił(a) film na 2
haterall

Też lubię takie klimaty, można nawet powiedzieć, że w takim żyję ;) I za to dałem dodatkową gwiazdkę. Ale film ocenia się patrząc na wszystkie elementy z których się składa np. fabuła, muzyka, dialogi, gra aktorska i też trochę pod tym względem czego się oczekiwało. Opis, plakat i oceny użytkowników bardzo mnie zachęciły do obejrzenia, liczyłem na dobry klimatyczny horror. Jednak poza pięknym krajobrazem nic w tym filmie nie ma. Miał być horror, ale tam nic nie straszy. Do tego jest niedorzeczny koleś ze wstrząsem mózgu, plujący i sikający krwią, który wybiera zamiast ratunku spędzenie czasu z dziewczyną którą chciał poderwać przez co umiera. I tak dobrze zapowiadający się film zmienił się w kiepski melodramat..
Najbardziej mnie jednak dziwią te wystawiane przez użytkowników oceny 8,9 czy nawet 10 [w skali filmwebu to "arcydzieło"] za jedynie fakt osadzenia miejsca filmu w zaśnieżonym lesie. Krajobraz to jedno, a klimat to drugie zawiodłem się na was :(

ocenił(a) film na 8
OskarX

No co zrobić. Z gustem nie da się dyskutować, można co najwyżej o gustach. Mnie w tym filmie jedno trochę dziwi, mianowicie to, że chłopak rezygnuje z odśnieżonej do czarnego asfaltu, szerokiej szosy, na rzecz skrótu wąską, oblodzoną drogą. Przecież wiadomo, że taką drogą nie będzie szybciej w takich warunkach, tylko o wiele wolniej i niebezpieczniej, nawet bez ciężarówki-widma. No ale wtedy nie byłoby historii do opowiedzenia. :)
Narzekasz na brak klimatu, ale moim zdaniem, aż tak źle nie jest. Już sama świadomość, że jest się unieruchomionym w środku zimy, nocą w nieznanym lesie, powoduje niepokój. Wystarczy wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji. Powiem Ci, że wystarczyłaby mi sama taka sytuacja, bez dodatkowych atrakcji w postaci duchów. :D
Na pewno fabula mogłaby być bardziej dopracowana, ale mnie sama ta sytuacja daje dużą dawkę przyjemności z oglądania.
Wiesz ile razy ja się zawiodłem na FW? :D

ocenił(a) film na 6
eieyoa

Przecież krew i flaki czy coś podobnego jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones