PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483333}

Mroczne cienie

Dark Shadows
6,6 172 284
oceny
6,6 10 1 172284
4,8 20
ocen krytyków
Mroczne cienie
powrót do forum filmu Mroczne cienie

- ile masz lat?
-15
- i nie masz męża? daj zajęcie swoim biodrom albo twoje łono uschnie i obumrze!

ocenił(a) film na 9
hapibo

:D
- ta Alice Cooper jest najbrzydszą kobietą jaką w życiu widziałem
~Barnabas Colins

ocenił(a) film na 7
Natalia_98

o tak, zdecydowanie się uśmiałam :)

ocenił(a) film na 9
hapibo

Humor sytuacyjny również świetny, mnie na przykład urzekły sceny, kiedy służąca babuszka przychodziła brać ręczniki albo słać łóżko, nie zauważając wampira wiszącegp pod sufitem. Albo ten Mefisto - McDonalds ;d

ocenił(a) film na 7
Enterraz

Popieram

Natalia_98

alice cooper to facet to jest tylko nazwisko pod jakim się podaje prawdziwe to Vincent Damon Furnier

ocenił(a) film na 10
_REC_

NIEMOŻLIWE!!!!

ocenił(a) film na 9
diviine

Hahaha, wiesz, nie ma to jak poprawiać kogoś nawet nie wiadomo w czym XD

ocenił(a) film na 8
Natalia_98

Bez kitu najlepszy tekst :)

ocenił(a) film na 3
hapibo

ho ho ho, ubaw po pachy

ocenił(a) film na 6
hapibo

hahha ;d
Ja tez się uśmiałam.
Dziwi mnie tylko to, że film jest w niektórych źródłach przedstawiany jako familijny.
Jakoś nie wydaje mi się, żeby był dobry do oglądania dla 8latka.

ocenił(a) film na 7
Kitty_fw

no raczej nie, rzeczywiście, dużo krwi, przemocy i te niby erotyczne sceny. Myśle sobie, że tak od ok 14 prędzej :)

ocenił(a) film na 6
hapibo

No bez przesady.
Od 12 lat starczy. ;d
Ale nie jest on na pewno familijny. ;d

ocenił(a) film na 5
Kitty_fw

Jak jak miałem 6 lat oglądałem Obcego, Terminatora i Predatora...

Himiteshu

Więc na pewno dużo z tego zrozumiałeś...

ocenił(a) film na 5
fucking_positive

Myślę że wszystko

Himiteshu

Szczerze śmiem wątpić w ilość zrozumianego tekstu i interpretację sytuacji przez sześciolatka.

fucking_positive

nie sposób się nie zgodzić z Tobą.
Sam wiem po sobie, gdy jako 6-8 letni smyk na początku lat 90-ch widziałem choćby Nico i jak wtedy ten film widziałem (wooow, jakie fajne bijatyki), a jak teraz patrze (hmm... zgrabny wątek polityczny).
różnica w odbiorze filmu diametralna...

ocenił(a) film na 8
Himiteshu

Ja miałam 8 lat, nadal mam wielki sentyment do tych filmów:)

hapibo

Cały film to bardziej parodia, niżeli tak naprawdę film i to właśnie nieliczne elementy komediowe trzymają w nim dobry poziom.
Niestety, parodia pozostanie parodią i wysokich lotów nie będzie.

Tak jest i w tym wypadku, gdy ten film jest najbardziej głupim, najbardziej beznadziejnym i najdziwniejszym filmem spośród oglądanych w 2013 roku, a niewykluczone, że i także 2012 rok mógłbym spokojnie zaliczyć do grona zdecydowanie lepszych, nawet spośród najgorszych obejrzanych w ubiegłym roku przeze mnie filmów.

Bynajmniej nie horror. Komedia też nie za bardzo. Tylko fantasy pasuje.
Ode mnie 5/10. Nie polecam.

ocenił(a) film na 7
MojeGBA

Parodia czego?

ocenił(a) film na 10
MojeGBA

Ani parodia, ani horror ani nic innego.
Ten film to "film Tima Burtona" i to jedyna klasyfikacja. jeśli ktoś lubi inne jego filmy ten też polubi.

johny_bambo

Gdy oglądam film, interesuje mnie tylko: kraj produkcji (jeśli Polska, to nie oglądam), a następnie już tylko fabuła, gra aktorska, tło dźwiękowe i ew. efekty specjalne/dźwiękowe (oraz ew. dubbing). To, kto tworzy film, oraz kto w nim gra interesuje mnie mniej więcej tak samo jak zeszłoroczny śnieg.

I właśnie dlatego, uważam ten film za wyjątkowo słaby. Gra aktorska marna, tło dźwiękowe kiepskie, efekty specjalne ... bez komentarza, fabuła nie najgorsza, ale jej wykonanie fatalne. Ten film wygląda mniej więcej tak, jakby reżyser wziął różne motywy z różnych filmów fantastycznych, a następnie połączył je wszystkie i pokazał w krzywym zwierciadle. Stąd słowo: "parodia" doskonale opisuje ten film. Tyle, że nie jest to parodia pojedynczego filmu, albo motywu, lecz wielu filmów i postaci fantastycznych.

Zdecydowanie najgorszy film, jaki oglądałem w 2013 roku. I prawdopodobnie jeden z najgorszych, jakie oglądałem w całym swym, niezbyt długim życiu (mam to szczęście, że nie oglądałem polskich produkcji, za wyjątkiem tych sprzed 1980, więc nie obniżyły średniej oglądanych przeze mnie filmów).

ocenił(a) film na 10
MojeGBA

Parodia, może i tak, jest w tym coś z parodii gatunku, jakim jest horror. Ale wszystkie filmy tego reżysera są takie, np: Gnijąca panna młoda, czy Sok z żuka. nie mówię, że ten film trzeba lubić, ale słaby nie jest. Jest równie dobry jak inne filmy Burtona i to tyko kwestia gustu.

ocenił(a) film na 7
johny_bambo

Nie sądzisz, że jak na "słaby nie jest" ocena maksymalna, to "trochę" za dużo? Dbajmy o realizm i adekwatność ocen...Obiektywizm to tak istotna przyprawa, jak sól w kuchni...Tak jak i film powinno się starać oceniać obiektywnie, a nie dodawać mu punktów tylko dlatego, że ma prawo być dziwny, bo taki/taka jest reżyserem/scenarzystą. Bez sensu i logiki, bez progresu. W filmie powinny Nas obchodzić elementy, które nadmienił już MojeGBA i tyle. Mogę się założyć, że gdyby nie kwestia tego reżysera, to film miałby niższą ocenę, bo nie było by już wytłumaczenia dla jego dziwności.

użytkownik usunięty
MojeGBA

W 100% zgadzam się. Gdzieś po 10 minutach uświadomiłem sobie, ze jestem dorosły i bajki mnie już nie biorą, nawet Deep (nieco już przeekspoatowany) nic nie pomoże.
A ta cała poezja i literatura - powierzchowna, dla niewymagających nastolatków. Szczerze odradzam!

ocenił(a) film na 10

Tak szczerze, to ja akurat uwielbiam dziwne filmy i bajki, i mniej niż 10 przyznać nie potrafiłem ;)

ocenił(a) film na 7
hapibo

Nie no, babcia wymiata :D

ocenił(a) film na 8
hapibo

Scena z logiem McDonalda mnie powaliła :D

KarolinaMidian

"Scena z logiem McDonalda mnie powaliła :D"

MNie też, śmiałam sie do łez. Potem było tylko tak samo dobrze. Mnie ten film zachwycił i wracałam do niego już wiele razy ;D

ocenił(a) film na 8
attra

"A on tak na poważnie?"

ocenił(a) film na 6
karmeloo

Na plus: Depp moszczący się do snu w pozycji wiszącego nietoperza oraz... wampir z parasolką! <3 Albo "Mamo, muszę Ci coś powiedzieć - jestem wilkołakiem". I jeszcze większość scen z babcią. Całościowo jednak liczyłam na więcej. Chyba rozumiem zamysł twórcy - pastisz modnych ostatnio okołowampirycznych filmów i książek w stylu sagi "Zmierzch". Choć pomysł ciekawy, to wykonanie niezbyt udane. Eva Green w roli uwodzicielskiej wiedźmy wypadła genialnie, Johnny fajnie przeciągał literkę "s", dało się uwierzyć, że wampirze kły utrudniają mu mowę. No i chyba pierwszy raz widziałam, żeby było jakoś umotywowane krwiopijstwo wampirów (Depp był mega wkurzony po 200-letnim świadomym leżeniu w ciasnej trumnie, a jak go odkopali, to nie panował nad sobą i był spragniony do granic możliwości).

ocenił(a) film na 7
hapibo

Dobre!

ocenił(a) film na 5
hapibo

Wampir do tej wiedźmy: Strącę cię do piekła, gdzie sam Asmodeusz będzie ssał twój wypełniony trucizną cyc.

Militiades

Mnie ten tekst powalił w innym tłumaczeniu: "...i niech sam Asmodeusz ssie twój parszywy cyc" :D

ocenił(a) film na 5
Laano

Samo słowo "cyc" powala mnie na łopatki. Po prostu CYC! :)

ocenił(a) film na 6
hapibo

ani to było dobre, ani śmieszne. spodziewałem się wiekszego rozmachu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones