PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483333}

Mroczne cienie

Dark Shadows
6,6 172 450
ocen
6,6 10 1 172450
4,9 22
oceny krytyków
Mroczne cienie
powrót do forum filmu Mroczne cienie

zawiedziona fanka.

ocenił(a) film na 6

jeźeli ktoś jest fanem filmow burtona to nie wyobrażam sobie, by nie poszedł na ten film do
kina. Ja poszłam właśnie dlatego - bo to tim, johnny i helena, moja ulubiona trójka. po
zwiastunach stwierdzałam, że posmieję się z komedii, która w pewnym stopniu najeżdża na
właśnie zmierzch i inne tego rodzaju. Zawiodłam się bardzo. Niestety - wg. mnie brak mu
tego NORMALNEGO Burtonowskiego klimatu. Nie wiem czy ktoś mnie rozumie, może fani
też mieli takie zdanie? Niektóre sceny zamiast mnie rozbawić, zniesmaczały, były żenujące..
Owszem - czasem kąciki ust mi się podniosły, ale zdecydowanie zbyt rzadko, by móc
stwierdzić, że ta komedia mnie rozśmieszyła.
ogólnie aż wstyd mi kliknąć to, co kliknę, ale oceniam film jednego, z moich ulubionych
reżyserów na 6. dla mnie - najgorszy w jego karierze.

ocenił(a) film na 3
perpetual

Jestem tak samo zawiedziona. Tylko, że dałam 3/10, na końcówce już miałam ochotę wyjść z kina. Wiem o których scenach mówisz. Jak ja zobaczyłam tą scenę z rzygami to zaczęłam się zastanawiać, czy to ma być "straszny film". Liczyłam na coś genialnego, dobrego, śmiesznego. a tymczasem było wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 7
Agaszaa

Rzygi były akurat lajtowe, ale rozumiem tych, których to zniesmaczyło. Zdecydowanie jeden z najmroczniejszych filmów Tima.

użytkownik usunięty
Ultor

rzygi i seks z wiedźmą mnie co prawda nie urzekły :) ale reszta całkiem ok

ocenił(a) film na 7

Jasne, że tak.

ocenił(a) film na 3
Ultor

no taaak, jem sobie nachosy, a tam mi rzygają :p

ocenił(a) film na 7
Agaszaa

Z jakim sosem? :D

użytkownik usunięty
Ultor

zielonym :P

ocenił(a) film na 7

Propsuję xD

ocenił(a) film na 3
Ultor

haha. salsa:d

ocenił(a) film na 6
perpetual

Ja tak samo się zawiodłam.Wszystko co zachęcało na ten film widziałam w zwiastunie...i na zwiastunie film się skończył...dla mnie to była porażka,tylko Depp ratował "zmarnowany czas w kinie"...

ocenił(a) film na 8
perpetual

hahahaha nojgorszy? Mało Burtonowski? Wg mnie Alicja w krainie czarów była najmniej burtonowska (choć wizualnie kostiumowo i scenograficznie niczego sobie) nie miała burtonowskiego sznytu - to był kometcyjny projekt który miał ładnie wyglądać i przyciągnąć technika 3D.

ocenił(a) film na 8
perpetual

Tim w "Mrocznych cieniach" zastosował dużą dawkę humoru (niemalże gagowego, kabaretowego) żeby złamać konwencje tych wszystkich wampirów duchów i wilkołaków, które mogą być śmiesznie żenujące teraz, w dobie wszelakich "Zmierzchów".
@perpetual myślałaś że Tim zrobi parodię "Zmierzchu"? Fam mrocznych klimatów, krwi, ciemnych zakamarków duszy? Please! On ma na tyle umiejętności i własnego stylu ze nie musi iść na łatwiznę i robić jakiekolwiek parodie.


LucyFishikella

true story!
Ja jestem fanką Burtona i nie byłam zawiedziona ani trochę! Johnny roztapiał mnie od środka za każdym razem gdy otwierał usta, czułam się jakbym czytała kolejny dramat Shakespearea - aż dziw, że nie udusiłam się ze śmiechu "FEAR ME NOT, MA'M!". Przepiękna sceneria, dopracowane efekty, morczno-słodkie obrazy, czyli wszystko co najlepsze. Świetna gra aktorska, może i przewidywalna, prostolinijna historia, ale za to naprawdę fantastycznie zrealizowana. I był happy end! I właśnie nie mogłam pojąć, dlaczego ludzie się nie śmieją się tak bardzo jak ja i moi znajomi. Według mnie humor był naprawdę na poziomie! Wszystko jak najbardziej Burtonowskie!

dreamyana

Popieram :). Film bardzo mi się podobał, może nie jest to arcydzieło, ale przyjemnie się oglądało, klimat charakterystyczny dla Burtona, dobra gra aktorska... A co braku śmiechu.. Cóż z poczuciem humoru jest różnie i to zależy od gustu, ale wydaje mi się, że wiele osób mogło niektórych żartów po prostu nie załapać ;). A napisy nie oddawały tego w pełni.

Silencium

też prawda;)

ocenił(a) film na 6
LucyFishikella

nigdy nie powiedzialam, ze Burton miał zrobić parodię zmierzchu i w życiu bym o tym nie pomyślała. sam motyw filmu miał być prześmiewczy, tak było . ale wg. mnie film beznadziejny i najgorszy w karierze burtona. koniec.

ocenił(a) film na 8
perpetual

Widzisz, jakbyś słuchała wypowiedzi po angielsku zamiast czytać napisy to byś się bardziej uśmiała :) Tam było od groma żartów które dało się zrozumieć tylko po angielsku i jak sądzę przez to film wydał się Tobie mało śmieszny :) A jeśli nie potrafisz na tyle języka Angielskiego not o cóż ... Twoja strata :)

Asmozan

Popieram w 100% :)

ocenił(a) film na 6
Asmozan

nie oglądam filmów ani z napisami ani z lektorem, więc nie trafiłes/łaś.

ocenił(a) film na 7
perpetual

Zależy co kto lubi czyż nie?
jak dla mnie nie było tragedi ani rewelacji, po prostu film do obejrzenia ;)

Ale trzeba przyznać rację, że Burton kiedyś robił lepsze filmy

ocenił(a) film na 10
perpetual

Mało burtonowski? To chyba nie widzieliście innych filmów reżysera... Burton cechuje się przejaskrawionymi obrazami, irracjonalnymi scenami i innymi dziwactwami. Chociażby w "Soku z żuka", czy Sweeney'u Toddzie i w wielu innych swoich produkcjach...

ocenił(a) film na 7
nancy20

Sok z żuka rewelacja :)

ocenił(a) film na 6
agateczka21

Też sie zawiodłam. Ostatnia scena była... żenująca. Zielone wymioty? Wilkołak do tego wszystkiego? Uważam, że Burton za dużo wszystkiego wrzucił w ten film.

ocenił(a) film na 10
lady_foe

Zielone wymmioty były jak najbardziej burtonowskie, maksymalnie przejaskrawione, do szpiku kości dziwne. :) Zgodzę się co do wilkołaka, żebył już troche przesadzony...

ocenił(a) film na 6
nancy20

oczywiście że widziałam wszystkie filmy burtona, wg mnie mało w tym filmie było burtona, bo żadnych przedziwnionych wymitow i totalnie absurdalnych scen nie było w niczym poza sokiem z żuka (;

perpetual

Ja byłam zniesmaczone tak samo. Mało oryginalności, mało logiki... Film nie umywa się nawet do takiego "Charliego i fabryki czekolady" :P Choć i tak film uważam za lepszy niż "Alicja w krainie czarów", było kilka śmiesznych momentów no i świetna muzyka. Gra aktorska też rewelacyjna, szkoda tylko, że scenariusz słabiutki :(

ocenił(a) film na 6
elfka77

Ja również się zawiodłam. Nic nie będę dodawała, bo panie wyżej wszystko już za mnie powiedziały....

muffin_girl

No cóż, ja akurat miałam straszny ubaw na filmie, klimat jak najbardziej Burtona i mi to odpowiada.
Muzyka - dla mnie świetna. Te teksty Deppa wprost z roku 1752 roku mnie rozwalały. Fabuła prosta, ale świetnie pokazana i zagrana przez aktorów. Zielone wymioty? Komus to przeszkadzalo, a dla mnie było zwyczajnie smieszne. Kwestia podejścia.
Sceneria piekna i w moim przekonaniu typowo Burtonowska.

perpetual

Oj tak. Jako film "filmowy" to spokojnie można ocenić na 6 albo nawet słabe 7. Ale jak na film Burtona byłam dość rozczarowana. Przede wszystkim był...za kolorowy. Przywykłam raczej do stonowanych, ciemnych kolorów filmów Burtona podobne do tych jakie były w Sweeney'm Toddzie albo przesłodzonej i przerysowanej doskonałości, przeplatającej sie z mrokiem zamku w Edwardzie nożycorękim.
Miało jednak coś charakterycznego dla Burtona a mianowicie: nie wiadomo co to było. Ani komedia, ani horror, ani dramat...Takie niewiadomo co.
Zgadzam się, że teksty Deppa rozwalały. Zwłaszcza ten o usychającym łonie 15-o latki, która już powinna mieć męża.

ocenił(a) film na 8
Sasayaki

no z tego co widziałem u Burtona to jego filmy, nie wszystkiego oczywiście były bardzo kolorwe. Duża ryba, Edward Nożycoręki też nie stronił od kolorów, Batman, Alicja w krainie czarów. Sweeney Todd był bardzo mało jaskrawy ale tam jaskrawością nadrabiała krew. Także polecam zapoznanie sie z wieloma poprzednimi filmami Tima bo wcale nie brak tak było kolorów. A tutaj nic dziwnego. Trochę ciężko pokazać lata 70' w USA nie ukazując barwności tego okresu :)

fanburtona

Fanburtona nie tylko ty jesteś fanem. Owszem nie widziałam 2 filmów Burtona, ale co i tak nie zmienia, że wolę Burtonowe filmy właśnie w ciemniejszej tonacji. A Alicja w Krainie Czarów była wyjątkowo idiotyczna. podobnie jak planeta małp.
Nie jestem "fanką" co widziała dwa filmy i już "och, ach". Po prostu - z Burtonem bardziej kojarze te filmy gdzie postacie mają podkrążone oczy ( co jest cechą reżysera jak wiesz) i bardziej Burtonowskie wydają mi się te mroczniejsze.

ocenił(a) film na 8
Sasayaki

Wcale nie stwierdzam że tylko ja jestem fanem :) a nick po prostu mi przyszedł do głowy :P a co do filmu. Nie znudziłoby się wam kręcenie cały czas takich samych filmów? Każda robota którą się powiela w pewnym momencie nudzi. Zresztą dla mnie klimat był zachowany :P uśmiałem się z tego filmu lepiej niż z niejednej "rozreklamowanej" komedii. O ile można niektóre z tych filmów w ogóle nazwać komedią. Burton wcale nie kojarzy mi sie z li tylko z podkrążonymi oczami i mrokiem :) najbardziej właśnie kojazy mi się z ogromnymi kontrastami kolorystycznymi i specyficznym humorem. Tutaj było wszystko :) ale jak to mawiają najstarsi górale de gustibus est non disputandum ^^ dziękuję, dobranoc, pozdrawiam :)

fanburtona

A mnie sie wlasnie z ta ciemna sceneria, bladoscia i oczami kojarzy Burton. Najlepiej mi sie mysli o jego filmach w ten sposob.
A co do humoru to rzeczywiscie, troche go bylo. No i bylo takie charakterystyczne..."niewiadomo co" co jest bardzo w stylu Burtona. Ani to komedia typowa, ani horror, ani nic innego.

ocenił(a) film na 7
perpetual

Mnie się podobał, Depp świetnie zagrał takiego eleganckiego i staroświeckiego. Klimat typowo burtonowski, charakteryzacja aktorów również. Były niestety sceny, które nie pasowały do reszty, chodzi mi o te same co wszystkim, ale poza nimi nie ma się do czego przyczepić. Wprowadzanie wilkołaka miało być takim końcowym elementem zaskoczenia, może rzeczywiście będzie druga część i wyjaśnią niektóre wątki.

ocenił(a) film na 5
perpetual

Calkowicie sie z toba zgadzam niestety. Butron, Depp i Carter - najlepsza trojka w prawie najgorszym filmie Tima. Gorszy byla chyba tylko Planeta malp. Ale przynajmniej muzyka Elfmana byla swietna :p

ocenił(a) film na 5
perpetual

Dałam 5 przez fabułę, ale mimo to jestem nie straciłam czasu oglądając go, lekki film na poprawienie nastroju, coś w rodzaju kosmiczne jaja, nic mądrego ale można się pośmiać.

Na super doła może się nadać

Pozdrawiam wszystkich :)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones