PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 983
oceny
7,7 10 1 311983
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Chodzi mi dokładnie o scenę co John Blake, który miał na imię Robin wchodzi do tej jaskini Batmana. Czy są jakieś szanse na to że powstanie seria w stylu Batman i Robin, bo szczerze patrząc się na aktorów, którzy w filmie też muszą się starzeć to wątpię, że Nolan pokazałby starego Bruce'a Wayne'a i jego młodszego pomagiera Robina. To tylko takie przemyślenie, bo po jakiego diabła Wayne miałby ponownie wracać(jeżeli on naprawdę jeszcze żyje)do Gotham? Podsumowując: według mnie nie ma szans aby Nolan kręcił kolejną część o Batmanie, a wy co o tym myślicie?

FREGER

Batmana nie nakręci, ale może Robina? Hmmm?

ocenił(a) film na 10
FREGER

Wszystko zależy od studia. Właściwie zakończenie tego wątku jest otwarte. Wiemy na pewno, że John Blake staje się następcą Batmana, pytanie jest tylko czy studio i producenci będą chcieli nam to pokazać. I czy my, będziemy chcieli oglądać Batmana bez Bruce'a Wayne'a.

Czy może, zostawią w spokoju to co Nolan stworzył i zaczną Batmana od nowa, przygotowując go pod Justice League.

joz314

Bez sensu od nowa Batmana. Mogliby zrobić kontunuacje, tylko że zamiast Dark Knight 4, byłby film np. Robin xD i kontynuacja o tym bohaterze.

ocenił(a) film na 10
Masssa

Na rok 2015 jest już zaplanowany reboot Batmana, który może się przekształcić w film o Batmanie z Johnem Blake'm. Nie wiadomo, na razie co wiadomo na temat tego filmu to to że ma być początkiem przygotowanie do filmu o Justice League i to, że zarówno Christopher Nolan i Christian Bale nie chcą mieć z nim nic wspólnego.

ocenił(a) film na 8
joz314

przeciez gacek zginal

horrormaniac82

hahahahah :D dobre

horrormaniac82

Nie zginął nieuważnie ogladałaś widocznie!!!

ocenił(a) film na 9
joz314

Skąd takie informacje??

ocenił(a) film na 10
searth

Zarówno Christopher Nolan jak i Christian Bale wielokrotnie powtarzali od paru lat, że po zakończeniu trylogii kończą definitywnie z Batmanem. Jakiś czas temu na IMDb była strona filmu zatytułowana jako "Untitled Batman Reboot", o którym się mówiło jakiś czas. Obecnie zniknęła, więc może będą starali się dostosować do opinii fanów po zakończeniu trylogii.

Jedno jest pewne - na pewno nie skończyli z Batmanem, bo nie zabija się kury znoszącej złote jaja.

ocenił(a) film na 4
joz314

Ja dziękuje za Batmana który bedzie smigal z Aquamanem, Flashem i resztą tej ferajny.

ocenił(a) film na 10
joz314

A w dupę:/
Czyli nędza. Bez Nolana i Bale'a to mniej więcej tak jak Bourne bez Damona.

joz314

Osobiście myśle że zaczekamy jeszcze 2-3 lata i powstanie ostatatnia cześć w której Batman szkoli robbina i może wkońcu zostawić gotham z godnym zastępcą bo w końcówce widać że Batman żyje a Blake znajduje jaskinie wiec teraz czas by go ktoś wyszkoli i pomógł a kto będzie lepszy niż Batman

ocenił(a) film na 6
FREGER

Z tego co mi się wydaje że jeżeli Blake będzie obrońca gotham to nie pod pseudonimem Robin,Tylko raczej jako Nightwing

ocenił(a) film na 9
BukaLoL

Z tego co pamiętam NIghtwing działał w Bludhaven a nie w Gotham.

ocenił(a) film na 6
searth

Ano tak sory zapomniałem o tym ;/

użytkownik usunięty
searth

W komiksach robin wyprowadza się do bludhaven właściwie po to aby się uniezależnić od Batmana, wtedy zostaje Nightwingiem, więc dlaczego nie?

ocenił(a) film na 9
FREGER

Ile razy Nolan nas zaskoczył? Proponuje, żeby każdy odpowiedział sobie sam.

Według mnie są dwie opcje:
- koniec Batmana a końcówka z Johnnym Blake'iem to jedynie wspaniałe zwieńczenie trylogii
- jest to genialny psikus szanownego rezysera definitywnie kończącego z Batmanem ALE!! "przeciez mówiłem tylko o Batmanie..."

ocenił(a) film na 8
FREGER

Mniejsza ze starym Weyne'm pomyślcie ile lat już by miał Alfred ;D

Poza tym kto powiedział, że "gacek" został uśmiercony? W końcówce filmu wyraźnie widać jak Alfred kiwa mu głową czy tam ręka popijając drinka w kawiarni gdzie Way'n wraz z "CatWomen" romantycznie popijają jakieś trunki!

Moim skromnym zdaniem kolejna część powstanie, z tym, że Robin będzie głównym bohaterem, a Batman przyjdzie mu z pomocą !
Mam nadzieję też na kolejna odsłonę, ta była na prawdę rewelacyjna !

ocenił(a) film na 8
pako_4

Nie będzie żadnej następnej części.

ocenił(a) film na 8
FREGER

Był wywiad z fimowym Robinem na filmwebie i powiedział że nie będzie kontynuacji i że to było zakończenie ze smakiem także niestety raczej nie mamy na co liczyć.:(

ocenił(a) film na 9
FREGER

Jeśli to jest koniec trylogii, to zakończenie rewelacyjne. Cały film momentami się dłużył, ale to były dobrze spędzone 3h, w przeciwieństwie do gniotów, które się ostatnio pojawiają w kinach.
Z tego co wiem to nie będzie kolejnej części, ale jeśli powstanie będę czekał na kolejny film z niecierpliwością!

FREGER

Sądze ze nakreca kolejna czesc. Bruce Wayne przezyl, mowi o tym scena z Alfredem gdy Wayne i Kobieta Kot siedza przy stoliku naprzeciwko. Na paru forach ludzie sądza że to moze byc wspomnienie Alfreda czy cos w tym stylu, ale ogladając drugi raz koncowke filmu Gordon będąc na dachu gdzie zostal postawiony reflektor ze znakiem Batmana był caly (przez caly film był zniszczony ) co oznacza ze Batman zyje. Do tego przekonany bylem ze Blake (Robin) i Gordon w jakis sposob zgina, aczkolwiek oni oraz kobieta kot zyja. Mamy niedokonczone wątki paru bohaterow.

Guzo

odwolujac sie jeszcze do mojej wypowiedzi Autopilot Bat'a dzialal :) Fox pytal czy jest mozliwosc naprawy autopilota, dostal odpowiedz ze zostal naprawiony wczesniej przez Bruca Wayne'a.

ocenił(a) film na 9
FREGER

Osobiście nie chciałabym kolejnej części z Robinem w roli głównej. Za to kontynuacja Mrocznego Rycerza z jego udziałem, jak najbardziej. I sądzę, że producenci zostawili sobie otwartą furtkę - to zakończenie aż się prosi o kontynuację.

ocenił(a) film na 8
Cleaa

W Komiksach o Batmanie była kiedyś sytuacja w której Robin zastępował Bruce'a w roli Batmana przez jakiś czas zanim ten nie powrócił do swojej roli. Być może to jest właśnie ta furtka.

ocenił(a) film na 8
FREGER

Raczej musiał by powstać film tylko o samym Robinie, co raczej na razie nie jest pewne. Jednak to bardzo ciekawa sprawa, nowy bohater i też nowe możliwości.

ocenił(a) film na 9
LordWieslaw55

Co do kontynuacji...jak będzie to mam nadzieję, że tego nie zepsują ( a JGL nawet mi pasuje ) a jak nie zrobią to zamknięcie trylogii połechtało zachcianki fanów. Tak, czy owak chcę poruszyć inny wątek (może już trochę zmęczony, ale nie daje mi spać). Końcowa scena, kiedy Bruce siedzi w "Wenecji" z Seliną i zauważa ich Alfred, nie do końca utwierdza w przekonaniu, że jest realna biorąc pod uwagę wcześniejszą wypowiedź Alfreda, co do jego wizji przyszłości Bruce'a - ALE....po co te analogie?! Po pierwsze Selina ma na sobie perły, które w filmie mają wydźwięk symboliczny, a pod koniec filmu wiadomo, że nie zostały odnalezione (odnośnie spadku), a po drugie (co może jest nieco naciągane, ale ciekawe) w pierwszej części, kiedy Bruce dołączał do ligi cieni, a Ra's rekrutując go mówi mu o niebieskim kwiecie ( coś w stylu, że kiedy go znajdzie to odnajdzie samego siebie), a w końcowej scenie 3-ciej części Selina ma na sobie niebieską sukienkę (czy tam bluzkę) w takim samym odcieniu jak ten kwiat. Tak więc niech ktoś przedstawi mi konkretną kontrę na pogląd, że Batman przeżył. Jeżeli ten wątek został już poruszony na Filmweb to sorry, ale nie chce mi się czytać wszystkich po kolei.

ocenił(a) film na 8
Magda_879

Wygląda na to, że Bruce ułożył sobie życie, może czas na nowego strażnika, bohatera Gotham. Jeśli jednak to już koniec, to według mnie dziwnie to zakończyli, chodzi oczywiście o Robina.

użytkownik usunięty
LordWieslaw55

Blake to nie Robin !

ocenił(a) film na 8

To przypomnij sobie koniec filmu.

użytkownik usunięty
LordWieslaw55

Doskonale pamiętam końcówkę i nie wynika z niej, że Blake będzie Robinem. Jego prawdziwe imię to po prostu ukłon w stronę fanów a gdyby kontynuować historię to Blake zostałby Batmanem.

nie wyobrażam sobie, jak można nie zrozumieć czegoś tak oczywistego ;)

ocenił(a) film na 8

Ale nie wynika z niej, że zostanie Batmanem, ani Robinem, są to oczywiście tylko przypuszczenia. Nie czytałem komiksów, jednak słyszałem o znacznej różnicy między nimi, a filmami.

ocenił(a) film na 4
Magda_879

W filmie chyba było powiedziane właśnie na końcu, że Wayne sam naprawił tego niesprawnego autopilota w swoim "Batwingu". Skoro naprawił autopilota to nie musiał lecieć z tą bombą. Tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 8
FREGER

W zasadzie to Batman mógłby przeżyć. To fakt że niby Wayne'a pochowano obok rodziców, ale kto tam wie czy znaleziono ciało.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

Znakomite zakończenie świetnej trylogii. Według mnie nie ma sensu ciągnąć sprawy z Batmanem i sądzę iż Nolan jest podobnego zdania, być może powstanie oddzielny film o Jake Blake(Robin) ale raczej nie w Gotham. Co do końcówki filmu to moja interpretacja jest taka że Bruce Wayne przeżył, o czym świadczy chociaż by scena z Foxem gdy jest mowa o autopilocie naprawionym przez samego Wayna. Pewnie Bruce po prostu wyskoczył z Bata i uciekł z Cat Girl, co by tłumaczyło scenę z Alfredem w Wenecji. Cóż, teraz pozostaje tylko czekać na kolejne produkcje genialnego Nolana. Tyle moich przemyśleń. Pozdro fani DK! :)

użytkownik usunięty
FREGER

Nolan chyba w ogóle ma już dosyć reżyserki, coś tam gadał, że nie podoba mu się technologia w jakiej kręci się obecnie filmy, że nie można tym oddać nic tak naprawdę, tego typu pierdoły. Zachował się jak łajza dając takie zakończenie i zostawiając wszystko w cholerę, a można było zrobić porządnego Batmana i Robina w końcu... do tego tyle jeszcze świetnych postaci można nakręcić (marzy mi się mroczny thriller z Zsaszem albo Calendar Manem), Nolan i Bale macie ode mnie środkowy palec, może przepierdzielą całą kasę to będą błagać o możliwość ponownej zabawy w Batmana...

ocenił(a) film na 7

A ja czytałem coś o nowej trylogi w 2015-2017. Z tym że już całkiem innej. Tak jak ze Spider-menem. Koszmar normalnie :/ Lepiej by nakręcili Strażników dwójkę.

użytkownik usunięty
hrabia_kaczula

Nie wiadomo czy będzie to trylogia ale w 2015/16 ma się ukazać restart serii, film będzie bardziej komiksowy i nie pokaże nam znów początków Batmana tylko okres kiedy od jakiegoś czasu działa w Gotham.

Moim zdaniem fajniej by było gdyby zrobili czwartą część. Pamiętajmy że w Mrocznym Rycerzu Batman nie zabił Jokera...

ocenił(a) film na 10
kolibri1998

tak kolibri ale aktor grający jokera (heath ledger) nie żyje a tylko on potrafiłby sie tak wczuć w role jokera
gdyby zrobili kolejną trylogię to tak bym ją widział
4.riddler,
5.mafia dowodzona przez pingwina , pioson ivy
6.wielka zemsta harley quinn z pomocą husha

ziomekvo

wiem że Ledger jest nie di podrobienia ale myślę że Johnny Depp podołałby temu wyzwaniu

ocenił(a) film na 10
kolibri1998

dobry pomysł ale to gigantyczna różnica wzrostu ja bym proponował zamiast jokera zemsta za niego jego "dziewczyny" harley quinn (charlize theron) z hushem ( nie mam pomysłu może podpowiecie ;) )

ocenił(a) film na 10
ziomekvo

wiem Hush- Brad Pitt

ocenił(a) film na 10
kolibri1998

"Boski Dżony"? Wy sobie z całym szacunkiem jaj nie róbcie, on od dłuższego czasu z pokładu Black Pearl nie schodzi! Z Jokera zrobiłby kolejnego fajniusznego słitaśnego Jacka Sparrowa. Może tylko trochę bardziej pijanego...
Zgroza ogarnia człowieka na samo wyobrażenie;)

ocenił(a) film na 10
WhiteDemon

masz świętą rację

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones