PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 312 197
ocen
7,7 10 1 312197
6,3 42
oceny krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Gdy oglądałam ten film, zauważyłam mnóstwo odniesień do rosyjskiej rewolucji październikowej 1917r. Na przykład te teksty Kobiety-Kot o niesprawiedliwości podziału dóbr, albo gdy miast zostaje odcięte od reszty kraju, czy to nie przypomina zimnej wojny. Sceny w sądzie też przypominają ustawione procesy z tamtej epoki. Mogę jeszcze długo wymieniać. Co wy o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 7
Kodachi

A może są to odniesienia do rewolucji francuskiej ?. Wysadzenie bramy więzienia to jakby zdobycie Bastyli. Wszak brakuje mi tu słynnej gilotyny.
A tak na poważnie to chyba każdy przewrót lub powstanie można porównać do owych rewolucji. Nowe władze siłą wprowadzają nowe porządki i jak uczy historia, najczęściej krwawymi metodami.

neron4

Rewolucja francuska też pasuje, ale jest tam taka scena, gdy oskarżony w sądzie chce porozmawiać z Beanem, a sąd (strach na wróble) mówi, że on nie rządzi. Przypomina to ZSRR, dyktator rządzi, ale oficjalnie robi to ktoś inny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones