PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 983
oceny
7,7 10 1 311983
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

NOWE DC COMICS

ocenił(a) film na 7

właśnie miałem okazje przeczytać album BATMAN TRYBUNAŁ SNÓW
który nie dawno ukazał się w Polsce miło że w końcu możne dorwać coś z gackiem nowego

i powiem że daje rade komiks typowo bat klimat zachował no i na szczęście mroczny rycerz
nie ma swych czarnych gaci na stroju co jest plusem

polecam każdemu fanowi batmana przeczytać ten komiks

a oto moja recenzja tego numeru
http://www.youtube.com/watch?v=1MmX8C1B9U4


mrPARADOKS

Recenzja mi się, nie podoba. O wiele lepsza byłaby, w wersji pisemnej. :)
I mam takie małe pytanko. Co bardziej byś mi polecał: Batman: TS o którym piszesz, czy też nadchodzący komiks o Supermanie. Drugi komiks zapowiada się znakomicie, ale Trybunał Snów według Ciebie też jest znakomity. Co wybrać?

ocenił(a) film na 7
polskipolski

komiksu o supermanie jeszcze nie czytałem ale polecam ci batman trybunał sów oraz batman oblicza śmierci

na merlinie możesz kupić ja tak zrobiłem

mrPARADOKS

Zaryzykuję i kupię w najbliższym czasie Batman: Trybunał Sów. ;)

ocenił(a) film na 7
polskipolski

no to życzę miłej lektury

mrPARADOKS

Mam taką nadzieję. Na razie czekam na kuriera, ponieważ zamówiłem Batman: Oblicza Śmierci. ;) Dużym minusem jest cena, mam nadzieję że komiks jest tego wart!

ocenił(a) film na 7
polskipolski

dobry wybór według mnie pod względem fabuły , klimatu postaci oblicza śmierci jest lepszy od trybunału sów

mrPARADOKS

Wybrałem ten komiks, ponieważ miał w tytule napis "Detective Comics". Mam kilka sztuk z tej serii, bardzo starych, ale w niezłym stanie. Moją perełką wśród komiksów o Batmanie, które posiadam, jest numer w którym jest przedstawiona historia Bane'a w więzieniu Santa Prisca. :) Dbam o nią i czytam od czasu do czasu. Szkoda że nie posiadam numeru, w którym Batman został złamany na pół! ;)

ocenił(a) film na 7
polskipolski

ja posiadam też kilka komiksów z batmana"Detective Comics i z serii knightfall
najbardziej cennym komiksem jest powrót mrocznego rycerza i dwa albumy z nowego DC Comics

mrPARADOKS

Niedawno przyjechał kurier z "Obliczami Śmierci". Zacznę czytać wieczorem, żebym mógł się wczuć w klimat Batmana. Na razie mogę stwierdzić, że rysunki są przepiękne, szczegółowe i bardzo klimatyczne. No i ten papier, jest doskonałej jakości! "Trybunał Sów" też dorwę! I szacunek dla Egmontu że zaczął wydawać wspaniałe komiksy o superbohaterach!

mrPARADOKS

Komiks przeczytany. Nie mogłem się powstrzymać od przeczytania go całego. Historia trzyma w napięciu, rysunki szczegółowe i klimatyczne tak jak pisałem, no i jestem ciekawy gdzie się podziewa Joker ?! ;)
Już czekam na 2 tom, a tymczasem szykuję się do zakupu "Trybunału Sów" !
ps. O co chodzi z tą krótką historią o Catwoman? Mam na myśli "Rosyjską ruletkę". To taki dodatkowy komiks? Bardzo mi się podobał. Chciałbym zobaczyć kontynuację, pewnie będzie w tomie 2.
pps. Czekasz na komiks "Superman i Ludzie ze Stali" ?
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
polskipolski

ta historyjka myślę że miała na celu wprowadzenie wątku hugo stranga w kolejnych tomach

jęśli o mnie chodzi to czekam na opublikowania polskiego wydania Batman: The Long Halloween” oraz “Batman: Dark Victory” oraz JUSTICE oraz liga sprawiedliwych początek i "Superman i Ludzie ze Stali"



mrPARADOKS

Ja też czekam na "Liga Sprawiedliwych: Początek"! W USA sprzedał się jak ciepłe bułeczki. Ogólnie, mam zamiar kupić wszystko z serii "Nowe DC Comics" czy też "New 52". Portfel wyczyszczę, ale co tam! ;)

ocenił(a) film na 7
polskipolski

widzę że plany mamy podobne

mrPARADOKS

Każdy fan DC Comics ma podobne plany!
Okładka Justice League: Origin - http://polski-geek.blogspot.com/2013/03/breaking-news-liga-sprawiedliwosci.html
Prawdopodobnie taka pojawi się w Polsce. Nice!

ocenił(a) film na 9
polskipolski

Szanowny Panie, nie od kozery wymyślono Allegro.pl :D Najnowsze numery egmontu z NEW 52 mozna znaleźć nawet 25zł taniej :D Batmany i liga Sprawiedliwości za 50zł, a Superman ze względu na okładkowo wyższą cenę (99zł, gdzie Batmany i LS za 75zł) kosztuje 70 zł ;) Pozdrawiam ;P

ocenił(a) film na 6
mrPARADOKS

Polecam jeszcze kontynuację, The City of Owls. Ten to dopiero was zaskoczy. Jedyne, co mi się tylko nie podobało to "końcowy, numer" czy raczej rozdział.

użytkownik usunięty
mrPARADOKS

Nowe DC to nie jest moim zdaniem ewidentnie naprawdę dobre DC. Trybunał sów jest w miarę ok, ale ten komiks ewidentnie nijak ma się do najlepszych tytułów jakie wydano z Batmanem. Obok Arkham Asylum, Dark Kinghts Returns, Black and White, Whatever Happened to the Caped Crusader? czy Killing Joke ten komiks nawet nie leżał.

Analogicznie "Superman i Ludzie ze Stali" obok Superman All star niech nie śmią nawet leżeć.

Ogólnie cała Nowa 52 to takie sobie komiksy, które nie dorównują nawet w połowie najlepszym tytułom ,które DC do tej pory wydało. Do tego jeszcze te całe New 52, wprowadza takie żenujące wariacje postaci jak odnowiony Lobo- radzę sprawdzić na hatak co mam na myśli.


To ma być Lobo? Dla mnie DC popisało się w przypadku nowego Lobo żenującym "pomysłem"

Czy was też krew zalewa jak widzicie komiksy w twardej okładce??? Wydawane w ten sposób po to chyba żeby drożej kosztowały. Pamiętam jak w połowie lat 90 kupowałem naprawdę brutalne i dobre komiksy Marvela jak chociażby Spider Man : Web of Kain , z DC Superman : Bitwa o Metropolis (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/181310/superman-9-1997-82---bitwa-o-metropolis ) wszystkie one były tanie kosztowały około 6 zł. Teraz na dobry komiks trzeba wydać bite 40 zł. Gdzie można TERAZ dostać komiksy w ZWYKŁYCH WYDANIACH???

użytkownik usunięty
Raskolnikow89

Nie denerwują mnie komiksy w twardej okładce, bo te z miękką szybciej się niszczą i te w twardej mają lepszy papier, zwykle kredowy :) Komiksy za 6 zł? Czy ty masz na myśli tzw zeszyty komiksowe? Normalne wydania? Co rozumiesz pod tym terminem- bo wszystkie wydania są raczej normalne:) Chodzi Ci o cieniutkie komiksy liczące dwadzieścia kilka stron czyli tzw zeszyty?

Poza tym grubsze wydania, liczące po 100 i więcej stron można spokojnie dostać w miękkich okładkach- nie zauważyłem jakoś plagi komiksów twardo okładkowych, jak tutaj sugerujesz. Większość komiksów można dostać w każdym formacie- tylko, że niekoniecznie w naszym kraju.

Poza tym komiksy w twardej okładce najczęściej kosztują w naszym kraju 60, 70 zł a nie 40 :)- dlatego sam fakt, że każdy album w takim WKKM kosztuje 39 zł a nie dwa razy tyle, to jest naprawdę fajna sprawa.

Na twoje bardzo ogólne pytanie mogę odpowiedzieć, wszędzie i nigdzie, bo nie wiem o jakie komiksy pytasz i gdzie skąd chcesz kupić ,w Polsce? Za granicą?

Jednak rzucę linkiem do sklepu z komiksami, gdzie można znaleźć praktycznie każdy format komiksu http://multiversum.pl/

Swoją drogą jak przerażają cię standardowe wydania z twardą okładka, to od wydania absolute wypaliłoby ci chyba oczy.



Dzięki za podanie strony. Właśnie chodziło mi o zeszyty. Bardziej się do nich przyzwyczaiłem niż do grubych komiksów w twardych okładkach - i olewam to że papier jest kredowy bo tańszy, szorstki był bardziej klimatyczny . Taki zeszyt za " 6 złotych " mogę zawsze kupić, wziąć do plecaka, wyjąć na wykładzie na uczelni i czytać jak mi się nudzi. Poza tym jestem bardziej skłonny wydać 6 złotych na zeszyt komiksowy niż od 40 do 80 złotych za komiks - życie studenta nie jest tanie. O ile dba się o zeszyty nie niszczą się - moje które wspomniałem wytrzymały grubo ponad 10 lat w dobrym stanie ( ale teraz je gdzieś szlag trafił - nie mogę ich znaleźć)

ocenił(a) film na 9
Raskolnikow89

Nowe DC Comics jakie jest, takie jest. Dla mnie Superman i Liga Sprawiedliwości są niezłe, Detective Comics słaby, Trybunał sów bardzo dobry - w październiku kontynuacja pt. Miasto sów. A co z komiksami sprzed Nowego DC Comics? All Star Superman, Superman na wszystkie pory roku, Powrót Mrocznego Rycerza, Zabójczy żart, Batman Nawiedziny Rycerz - radzę Wam zainteresować się nimi, póki jeszcze większość z nich można kupić w sklepach ( incal, sklep gildia ). No i Watchmen - Strażnicy, właśnie ukazało się piękne wznowienie w jednym, ponad 400 stronnym tomie, w twardej oprawie - chyba najlepszy komiks superbohaterski, wstyd nie znać!

miczum

Weź człowieku daj spokój, po co te twoje wypowiedzi?

ocenił(a) film na 9
astat_2

Nie rozumiem... jak po co? A po co ta twoja wypowiedź?

ocenił(a) film na 7

Lobo z N52 ma tyle wspólnego z Lobo, co Deadpool z Origins Wolverine z komiksowym Deadpoolem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones