PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 983
oceny
7,7 10 1 311983
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Jest to najgorsza cz. tego Nolanowskiego koszmarnego cyklu.
Ale ten wybił się na jego wyżyny.
Film jest tak zły że hej.
Zacznijmy od Bane'a, który nie ma z oryg. Banem nic wspólnego, także równie dobrze mógłby to być jakiś zły bandzior "Kazio Oprych ala Paskudna Maska".
Batplane to jakaś kosmiczna porażka.
Ja rozumiem o co tu chodzi, że przecież nie mógłby to być Burtonowski i komiksowy Batplane w swoim charakterystycznym stylu, ale trzeba to uwspółcześnić.
I taki zabieg miał - poniekąd - logiczne zastosowanie w serii Spider Man, gdzie Rhino był robotem, no bo jak tak potężny facet ubrany w kostium nosorożca - to przecież nie wypada i jest nielogiczne.
Ale tu ?
kurna, to jest Batman. Miliarder, którego na wszystko stać.
Który musi się wyróżniać bo jest kurna Batmanem, bo ma taki styl.
Więc dlaczego w tym spaczonym umyśle Nolana musi to być takie gó.wno ?
No tego nie wiem, ale tak musi byc bo tak.
Równie dobrze to Nolan mógł sobie także darować te rzutki wycięte w kształt nietoperza, no bo przecież to nie wypada i dać mu zwyczajne noże.
Kolejny koszmar narodzony w Mrocznym Rycerze - Batbike.
Zastanawia mnie fakt jak on obraca kołami na boki, skoro po bokach przednich kół sterczą działka. Hmmm. Poje.bane.
Ale żeby nie gadać tylko o otoczce wizualnej, to cała fabuła też tutaj kuleje.
Cała ta otoczka tej bomby, córki tego Ras Al Ghula i wgl więzienia z którego rzekomo uciekł Bane to takie strasznie płytkie.
Rzeczywiście filmy Burtona miały więcej polotu niż ten Nolanowski chłam.
I ponownie Gotham to Nowy Jork, który niczym nie przypomina Gotham.

settokaiba

Nolan chcial stworzyc jak najbardziej realny film o batmanie dlatego nie ma oryginalnego baneya.

Czepiasz sie za bardzo, najpierw narzekasz na to ze w filmie nolana bane nie jest taki jak w komiksie a potem piszesz czemu batman nie ma nozy zamiast tych ostrzy nietoperza ?
Hipkryzja ?


Bane w mrocznym rycerzu to terrorysta, jego plan opieral sie na wysadzenie miasta w powietrze a batman mial go powstrzymac.

Film ma troche niedociagniec i braku logiki ale to jak kazdy.

settokaiba

O gustach sie nie dyskutuje ale twoj jest po prostu ujowy ;D

Trylogia nolana to najlepsze filmy dc i jedne z najlepszych na swiecie.

Filmy te staly sie popularne dzieki wspanialej gry aktorskiej 3 aktorow : bale, hardy i ledger. Film zarobil ogrmna kupe kasy na calym swiecie.

ocenił(a) film na 4
Zuzmati

mógł sobie zarobić jeszcze więcej, mnie to nie interesuje ile zarobił. Spider Man ten z sępem też zarobił kupę kasy a fabularnie jest to dno masakrycznie wysokiej rangi.
Mówisz tutaj o fenomenalnej grze aktorskiej. ok.
Ale co z tego jesli dobrze zagrana postać jest tak naprawdę sama w sobie kijowa.
Joker.
Jaki z niego Joker ? on nie miał nic z Jokera pomimo umownego wyglądu. Zwykły terrorysta czubek i szajbus w jednym. Ale nie miał nic kompletnie nic z oryginalnego projektu Jokera.
Już to opisywalem pod filmem z nim.
Nolan po prostu zrobił z charakterystycznych komiksowych postaci ich odpowiedniki z zwykłym ludzkim świecie.
Dlaczego wybrał te postacie ?
Bo te dało się - jak mam to ująć ? - bez problemu urealnić.
Wyobrażacie sobie jaka kupa by wyszła gdyby Nolan miał stworzyć film o Freezie czy Trującym Bluszczu ? To byłaby dopiero abominacja.
Urealnienie gościa, który zamrażał wszystko, oraz baby z trującym ciałem władającej roslinnością.
nie wyobrażam sobie jak jego chory umysł mógłby to przetworzyć na jego pkt widzenia.

Nigdy nikt mnie nie przekona, że urealnienie bohaterów i antybohaterów powstałych w komiksach ze złotej ery super bohaterów jest czymś dobrym.
Nigdy nie przyjmę do wiadomości i będę zawsze sceptycznie podchodził do takich produkcji. Bo już Nolanowskie Batki pokazały jak wygląda świat super bohatera kiedy urealnimy postacie, a także Spiderowe abominacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones