PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 312 187
ocen
7,7 10 1 312187
6,3 42
oceny krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Jak Batman jest powiązany z Green Arrowem. Chodzi mi o czas akcji, bo w serialu Arrow pojawia
się Ra's al Ghul a w filmie Batman jest on zabity. Jeśli całośc rozgrywa się w jednym uniwersum to
Batman powstał po Arrow? Nie czytałem komiksów, a w filmach i serialach z uniwersum jest sporo
fabularnych zagadek:/

RadoslawKamil

Nie ma sensu się nad tym zastanawiać. W końcu komiksowo to Batman został zabity przez Bane'a. Serial i film to dwa różne "światy". Inni twórcy, inny content, itp.

Birdlike

Batman zabity? Myślałem,że bohater nie ginie nigdy. Nie potrafię się przekonać do czytania komiksów, strasznie mnie męczą. Szkoda,że nie zrobili wersji książkowej oryginalnych komiksów. Stare filmy z Batmanem też znacznie się różniły od nowych. Obecny serial Gotham wprowadził jeszcze więcej zamieszania. Chyba jedyne co jest w tym wszystkim wspólne to postaci.

ocenił(a) film na 10
RadoslawKamil

Tak są to różne uniwersum, Trylogia Mrocznego Rycerza ( Batman - początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje ), to zamknięta historia :)

Birdlike

Możesz mi wyjaśnić bo jestem ciekawy :Jak to możliwe że Bane zabił Batmana znaczy chodzi mi czy po tym wydarzeniu skończyły wychodzić komiksy o batmanie bo zginął ? Wogóle jak to możliwe nie raz Batman pokonywał Bane'a a tym razem Bane pokonał Batmana ...

dagon1911

Kto zrozumie komiksy? Były rebooty, rolę Batmana przejmowała jakaś inna postać, itd. W kanonie wyglądało to podobnie jak w samym filmie - Bane łamał Batmanowi kręgosłup, ale po tym - ten drugi nie był w stanie się podnieść, w odróżnieniu od filmu.

Birdlike

Jeśli dobrze rozumiem to tak wyglądało : Bane złamał kręgosłup Batmana a ten zginął (??)A następnie ktoś inny stał się Batmanem (?).To czekaj czekaj skoro Batman zginął to dlaczego np na wikipedii pisze że batmanem był tylko Bruce Wayne i wogóle nie pisze że zginął ?

dagon1911

Były również kreskówki. Nie jestem znawcą pod tym względem, gdyż uniwersum w ogóle się zbytnio nie interesowałem, ale komiksowo - o ile się nie mylę - np. któryś z Robinów z czasem przejmował rolę Batmana. Nie wiem dlaczego na Wiki o tym nic nie ma.

dagon1911

specjalnie założyłem konto żeby ci odpowiedziec , juz wyjasniam , Bane złamał kregoslup Batmanowi ale go nie zabił , Bruce znalazł człowieka który go zastapił(nie pamiętam jak miał na imię)początkowo pomagał mu Robin i wystepował w normalnym kostiumie Batmana , pozniej zmienil go na bardzie nowoczesny , kiedy poczuł że jest gotowy stoczyl pojedynek z Bane i go zabił , pózniej zaczeło mu odwalać i stawał sie równie niebezpieczny co jego przeciwnicy , tymczasem Bruce powoli wracal do zdrowia , kiedy juz byl w formie doszło do pojedynku dwóch Batmanów, zly Batman przegrał i wszystko wróciło do normy , byla to strasznie długa saga

jana84

Dzięki za odpowiedz .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones