PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539}

Mulan

7,7 165 769
ocen
7,7 10 1 165769
7,6 20
ocen krytyków
Mulan
powrót do forum filmu Mulan

wiek mulan

ocenił(a) film na 10

czy ktoś wie ile lat może mieć Mulan .Ja myślę że od 16 do 18 .A państwo ?

merywindow

Z tego co mi wiadomo chińskie (i nie tylko) dziewczęta w 'dawnych czasach' wychodziły za mąż już od ok. 15 roku życia.
Ale to tylko bajka dla dzieci, nie musi pokrywać się z realiami historycznymi. Zresztą, w tym przypadku to by zmieniło ten film w dramat:)

Tuulikki

wiem ze moje pytanie bedzie troche nie na temat i że to tylko bajka dla dzieci, ale bardzo mnie to nurtuje. Otóż chodzi mi konkretnie o stroje postaci, a zwłaszcza Mulan podczas wizyty u swatki. Dziewczyna jest ewidentnie ubrana i umalowana jak gejsza (kimono, makijaz), a przeciez gejsze są symbolem Japonii, zaś akcja "Mulan" toczy sie w Chinach.

Emmeline

Hah, to ciekawe spostrzeżenie i pytanie. Mam nadzieję, że ktoś na nie odpowie, bo ja niestety nie znam odpowiedzi.

użytkownik usunięty
cyzia_frey

Faktycznie, gejsze to typowo japońska postać ale... Pamiętajmy, że Japonia przez długi okres czasu była pod wpływem Chin. Choćby system pisania pochodzi z "chińskich krzaczków" (choć sam język nic wspólnego z chińskim nie ma). Możliwe, że także stroje są podobne. W końcu tradycja gejsza jest dość długa, może w Chinach tez takie coś występuje? Albo chociaż podobny strój, styl malowania, fryzury? Możliwe też jest, że po prostu amerykanie użyli tego stroju bo jest znany światu, w myśl zasady "cing cian ciong" czyli, że nieważne skąd coś jest, ważne, że z Azji więc to pewnie jedno i to samo.

Co do wieku. Swatka używa określenia "dorosłaś do małżeństwa". Zakładam, że chodzi o fizycznie czyli Mulan nie była młodsza niż 14, 15 lat. Ja bym ją oceniła nawet na 16-20, ciężko określić. Pamiętajmy, że ona zachowywała się jakby nie było dość dojrzale (ślub w drugiej części). Z drugiej strony zwykle bohaterki Disney'owskich filmów mają 16,17 lat. Choć kto tam wie. Jakoś nigdy nie umiałam określić ile lat ma Arielka, Piękna czy Jasmina :D

Arielka ma 16, powiedziała to 1 części :)

ocenił(a) film na 9
Emmeline

Strój Mulan (u swatki) jest trochę "uproszczona" wersja strojów Chińskich z epoki Han i Tang.

Taka najwieksza roznica stroju Japonskiej Geishy i Chinskiej Mulan to chyba to ,ze jej kimono nie jest recznie malowane, barwne w typowe dla Japoni wzory. Stroj Mulan jest skromniejszy.

ocenił(a) film na 9
Tuulikki

a właśnie, że pokrywa się to z realiami historycznymi ;) bowiem Mulan, tak samo jak Pocahontas czy Anastazja żyły kiedyś naprawdę ;) pozdrawiam

użytkownik usunięty
groszek647

tylko, że Mulan nie zakochała się z swoim generale, Pocahontas nie była w Johnem Smithem (on miał 50 lat ona 12 jak się spotkali) a Anastazja najprawdopodobniej nie przeżyła :P ale można powiedzieć, że "pokrywa się to z realiami historycznymi " :P

ocenił(a) film na 9

wcale nie twierdziłem, że Pocahontas była ze Smithem, czy Mulan z generałem :P
chodziło mi o to, że te postacie naprawdę istniały. to właśnie miałem na myśli

użytkownik usunięty
groszek647

istniały, to fakt, tylko miały zupełnie inną historię :P ale kogo to obchodzi? :D ważne, że bajki są piękne :)

groszek647

Mulan to chyba tylko legenda?

użytkownik usunięty
groszek647

Z Mulan to nie wiadomo, jest tylko taka legenda.

ocenił(a) film na 10
merywindow

Z tego co mi się wydawało, gdy oglądałam materiały dodatkowe to Mulan ma 16 lat.

użytkownik usunięty
merywindow

Ta prawdziwa Mulan służyła w wojsku przez 12 lat. Po wojnie miała 30. Więc gdy przystąpiła do wojska była 18-latką. Myślę, że tyle lat mogła mieć Mulan w filmie. W bajce służyła w wojsku może z rok. Więc wyszła za mąż mając 19 lat, tak ja myślę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones